Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

+61
amz_daniela
romanbun
andreea_iuli
mccris
tess74
ginela
delideli
DorinStepan
sunflower
OLARU MARINELA
NTgrint
calina
mari77
anna75
anaid1709
maya40
lioara
mezzadri
DanC
corix
vize
deditel
andrei
aalaskaris
mirelou
doina12
feliciasz
klaussr
silar
Gina.Mihaela
madi
petropascal
simona68
CristianPsi
moRALU
Eurostar
alexiaiuli
corina
miro_ofe
ginsor
sante
serban.anna
ann
trinitygold
crinuta
RAMY
loret72
Bestiutza23
raluca
jaquelinne
veraa
CK
roxana77
Angel 27
skincod
corinaandra
nana
danic
Rameena_DM
mireille
geea38
65 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty cum sa produci un remediu eficient si la indemana oricui

Mesaj  aalaskaris Joi Ian 31, 2013 3:57 am

Buna ziua,ma numesc Mihaela,pt prima data scriu pe acest forum,.. imi cadeaa parul si s.a rarit vizibil...problema care m.a adus in depresie,scaderea stimei de sine,neincredere si alte neplaceri. Am luat Colochortus coeruleus in dilutie de CH9 pt 5zile,apoi in dilutie de CH12 pt 10 zile.Sunt in ziua a 6-a de tratament...si nu.mi vine a crede ca nu.mi mai cad multe fire de par la pieptanat sau cand trec mana prin par,firul pare mai sanatos.Remediul l.am facut cu paharul si eticheta,la inceput recunosc ca am fost putin sceptica..dar cand am simtit gustul apei total schimbat si anume un gust puternic de fier,usor amar...am prins incredere ca sunt pe drumul cel bun.Multumesc domnului Scarface si Dumnezeu sa.l binecuvanteze,un om minunat care face minuni!!


aalaskaris

Mesaje : 1
Data de inscriere : 25/01/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  andrei Vin Feb 01, 2013 7:15 am

Am tratat o fractura urata a bunicii sotiei cu remedii facute cu paharul, au ramas si doctorii uimiti cat de bine s-a vindecat, initial vroiau sa-i faca operatie sa-i puna tija ca ziceau ca la varsta ei nu se mai vindeca, ca are osteoporoza si oasele sunt deja fragile etc si ca renuntam la operatie pe riscul nostru.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  deditel Lun Feb 11, 2013 11:46 am

Buna seara! Daca la inceput am fost putin sceptica privind metoda remediilor facute cu paharul si cu eticheta, acum pot spune ca am incredere deplina in mecanismul lor de functionare, si mai ales pot spune ca s-au dovedit a fi foarte eficace. Mai exact, in urma cu putin timp, eram foarte gandita de faptul ca nu imi mai venise ciclul cam din luna august, si eram foarte stresata , de gandul ca s-ar putea sa ma apropii prea repede de menopauza. Norocul meu a fost ca am gasit intamplator acest forum,.. In urma remediilor facute acasa, cu eticheta si paharul, si pe care le-am luat cam 2 saptamani, mi-a revenit si ciclul, bata-l vina de nazdravan, ca mult stres ne mai produce. Cert e ca a fost mare bucurie pe capul meu, si topaiam mai rau ca un iepuras. cheers Remediile facute cu paharul , sunt cat se poate de reale, iar asta mi-a demonstrat si faptul ca apa din cele 3 pahare cu remedii fabricate in casa ,avea gust diferit! Multa, multa sanatate la toata lumea!
deditel
deditel

Mesaje : 115
Data de inscriere : 20/01/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  vize Vin Apr 26, 2013 12:32 am

De exemplu ARNICA

Cum invocam corect acest remediu:

a) ARNICA CH30;

b) ARNICA MONTANA CH30;

Care este invocarea corecta a, b, a sau b


Ultima editare efectuata de catre vize in Vin Apr 26, 2013 12:51 am, editata de 1 ori

vize

Mesaje : 14
Data de inscriere : 19/01/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re:Cum scrim numele unui remediu ?

Mesaj  corix Vin Apr 26, 2013 12:45 am



In general, se scrie numele complet, cand exista mai multe remedii cu denumire asemanatoare, si se poate crea confuzie, dar la Arnica nu e cazul, se poate scrie doar Arnica.
Eu asa am citit undeva, dar nu mai stiu unde...

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  andrei Vin Apr 26, 2013 2:25 am

Da, importanta este intentia si daca cuvantul e folosit in mod uzual pentru remediul pe care vrei sa-l folosesti.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Vin Apr 26, 2013 8:37 am

Buna,
Folosesc aceasta metoda pentru membrii familiei mele si pot spune ca functioneaza.
In toate cazurile: la raceli, reflux, tensiune, dureri de cap, alergie, lovituri, sangerari, pentru orice.

Aseara am experimentat din nou metoda cu paharul, eticheta si pixul.
Baiatul cel mic e alergic la polen si aceasta alergie se manifesta printr-o tuse seaca chinuitoare, respiratie suieratoare, momente groaznice. De cand folosim homeopatia(prin aceasta metoda), cu ajutorul remediilor trecem mai usor peste aceste momente si mai rar.
Fiind primavara, aseara baiatul a avut o manifestare a acestei alergii, intrasem in panica, dar am scris remediul, i l-am dat de cateva ori, des, tusea s-a rarit din ce in ce mai mult, respiratia s-a linistit.
Inainte de a folosi Homeopatia ajungeam la urgenta, cu tot felul de chimicale, de pufuri, care au si dereglat copilul, s-a ingrasat dupa o internare cu tratament specific, 10 kg in 2 luni!
De cand folosim remediile homeopate, prin metoda cu paharul eticheta si pixul, copiii s-au mai intarit, nu mai racesc des( iarna asta doar de 2 ori), raceli la care am folosit doar remedii homeopate. Inainte raceau din 2 in 2 saptamani!

Multumiri din suflet din partea familiei mele, Scarface! sunny

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Mai 21, 2013 1:08 pm

Buna,

Corix a incercat aici pe forum cu succes o metoda de simplificare a gasirii remediului potrivit, pe care am intuit-o si eu de la bun
inceput ca o varianta de homeopatie pt. oricine (si nu numai eu, foarte multi au avut ideea asta), adica fara nici un pic de cunostinte despre homeopatie. Metoda a mai fost de fapt folosita cu succes de doua alte persoane inaintea ei. Eu nu am ajuns inca sa o testez (nu ca nu am crezut ca functioneaza ci mai dgreba din dorinta de a vedea personal efectele remediilor date, adica egoism profesiona...)

Ideea la paza acestui fel de prescrieri consta practic in a nu mai alege un remediu homeopat ci a lasa remediul sa fie ales de duhurile inteligente si mult-stiutoate care sunt oricum involvate permanent dar invizibil in viata noastra de zi cu zi, incepand cu ingerii pana la duhurile naturii.

Corix a vindecat un caine de la distanta cu un remediu "chemat" fara vreo anumita dilutie si fara a alege numele unuii remediu, insa chemat special pt. tusea cainelui. Cred ca singura premisa este sa crezi ceva in ceea ce faci, adica sa nu te indoiesti, ceea ce Corix face su siguranta intre timp dupa ce a testat cu succes atat remedii programate in apa cat si remedii chemate in gand pt. cei din jur increderea ei deja este foarte mare (dupa cum scrie).

Duhurilor care produc sau aduc energia remediului langa bolnav nu le pasa prea mult daca ele sunt chemate in scris, cu vorbe sau cu gandurl, caci la baza oricarui lucru sta oricum gandul intai.

A trata cu succes un caine de tuse cronica de cineva fara mare habar de homeopatie cu metodele astea incredibile folosite aici, produc cu siguranta mult scepticism la cei care nu stiu de asa ceva si cu siguranta ca produc destul scepticism pana si la cei invatati ci cu metoda cu eticheta expusa aici de catva ani si pe care au folosit-o deha mii de romani.

Patru puncte neverosimile pana si pentru un medic homeopat:
a) un caine (care nu stie ca este tratat si nici nu are ratiune ca sa inteleaga ce faci)
b) de la distanta
c) cu un remediu homeopat chemat in gand
d) fara sa alegi personal un remediu anume sau dilutia necesara ci sa lasi alegerea sa fie facuta de cineva invizibil din lumea eterica (nici macar nu stim cine face asa ceva, inger ? duh de om ? duhurile elementare care lucreaza in natura sau in animale ? Dumnezeu ? )

Cele patru puncte ne arata cat de simplu pot deveni lucrurile daca este prezenta aceasta incredere oarba de care a dat dovada Corix , fara de gandirea rationala bazata pe prejudecati si analize care la urma urmei pot fi doar niste prostii sau inchipuiri. De cate ori m-am inselat eu cu privire la detalii legate de metoda cu eticheta, cele mai multe presupuneri fiind eronate. Nu trebuie nici numele remediului si nici macar apa sau hartie...gandul si credinta si spiritul de a ajuta sunt suficiente,
ca la orice rugaciune de altfel. Metoda o putem numi de fapt "rugaciune homeopata" :-)

Redau aici cele 2 posturi a lui Corix care au fost postate aici:
https://sanatate.catsboard.com/t689-un-catel-fericit

"Am la tara, un caine care tuseste intr-una de cand s-a incalzit vremea. Nu am pe nimeni acolo, doar un vecin ii duce mancare. In timpul iernii a primit mancare calda si tusea mai rar, acum nu ii mai da cald vecinul si tuseste saracul la fiecare expiratie. Este un caine batran, are mai mult de 10 ani. Mananca bine, e vioi, dar tusea asta il oboseste rau, tuseste in orice pozitie si in picioare si culcat. Nu scoate secretii, dar cateodata se aud, incearca sa sufle nasul dar nu iese nimic. Cand mergem noi la tara si mananca mancare calda se mai linisteste. Tusea si vara trecuta rau, l-am rugat pe vecin atunci si i-a dat 10 zile un antibiotic si alte 10 altul, recomandate de un veterinar. Vara trecuta avea si secretii din nas galbene, legate, care ieseau cand stranuta si am incercat eu sa-i dau Drosera dar nestand acolo sa-i dau mai des....Ma poate ajuta cineva cu un sfat sa nu mai tuseasca asa? Multumesc frumos


"Buna,
Am ascultat sfatul tau Andrei. Chiar daca am folosit des "metoda gandului", la catel nu ma gandisem sa o aplic. Am inceput sa spun in gand "remediu pentru tusea catelului", inainte de a ajunge la tara, de la distanta, de mai multe ori pe zi(chiar si noaptea) gandindu-ma la el, am mai spus cate ori tusea si cand am ajuns la tara (de data asta cu liberele de sarbatori, am ramas acolo mai multe zile). Oricum se rarise tusea, de unde tusea la fiecare expiratie, acum tusea cand incepea sa alerge sau cand latra - deci la efort. Saptamana asta, am mers luni din nou si nu mai tusea decat foarte rar. Cred ca a functionat si la el "metoda gandului". Vreau acum sa folosesc si remediul despre care am citit in forum pentru purici. Multumesc!"

Deci va recomand sa testati si voi: cand nu stiti remediul pt. ceva anume sa nu mai alegeti un remediu anume ci cereti, ca si Corix "un remediu homeopat pentru afectiunea sau starea cutare" , indiferent ca remediul este programat in apa sau este chemat in gand sau cu cuvantul in aura pacientului.

Zana mea clarvazatoare pe care am pus-o sa se uite azi daca metoda aste e intradevar viabila si functioneaza a vazut ca da si ca nu ar fi o exceptie. Dar a spus ca omul trebuie sa creada cu sufletul in ce face si ca remediul este ales de duhurile inteligente care stiu mai multa homeopatie ca toti homeopatii la un loc.

Si bineinteles, postati rezultatele acestei rugaciuni homeopate.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Mai 21, 2013 1:59 pm

Maya a scris ceva timp mai in urma: "Fiul meu e racit cobza (viroza),iar ca bonus...a inceput sa-l doara o masea aseara.L-am lasat sa ia nurofen,pt ca-i dadusem deja dioxid de clor pt. viroza si nu mai voia nimic facut cu etichete...Azi dimineta,la 7,inca nu dormea!!Am intrat pe forum cu gandul sa caut totusi un remediu, si Dumnezeu m-a trimis pe pagina aceasta! M-am intors in camera lui, si pt. ca tot nu stiam exact ce merge, am inceput sa spun in gand "remediu pentru durerea de dinti si masele"(a scris undeva Scarface ca merge si asa ambiguu...).In mai putin de 10 minute dormea!"
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  DanC Mar Iun 04, 2013 9:14 pm

"Deci va recomand sa testati si voi: cand nu stiti remediul pt. ceva anume sa nu mai alegeti un remediu anume ci cereti, ca si Corix "un remediu homeopat pentru afectiunea sau starea cutare" , indiferent ca remediul este programat in apa sau este chemat in gand sau cu cuvantul in aura pacientului."

Si cainele meu are ceva ambiguu caci i-a cazut parul,are pielea unsuroasa si descuamari de piele.Am sa incerc si eu cu remediu pt. boala lui,am sa va tin la curent cu poze inainte si sper sa fie cazul sa am si poza dupa, cu el si blana lui la loc
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  mezzadri Joi Iun 13, 2013 9:51 am

Foarte interesant topicul, voi incerca si eu.0
Am o intrebare - pot folosi metoda paharului pentru uleiurile esentiale (ele se adm. extern, nu ca cele bach)

mezzadri

Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/06/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Iun 13, 2013 11:06 am

Nu stiu...incearca. Practic si uleirile volatile sunt esente spirituale...numai ca au poate alt efect.
Problema e ca trebuie sa stii efectul substantei si trebuie sa precizezi si dilutia. Nu este cunoscut efectul dilutiilor 
homeopate facut din uleiuri volatile insa in dilutii joase ar trebui sa aiba cam acelasi efect ca si uleiul in sine.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  mezzadri Vin Iun 14, 2013 9:26 am

Multumesc, voi incerca si voi reveni cu detalii.

E vorba despre uleiurile esentiale ....



Pt aceasta metoda este nevoie de denumirea lor in engleza sau cea stiintifica ? La inceput cum se scrie - "remedii florare" sau "uleiuri esentiale" ?
Din cate am citit din ceea ce ati spus dvs, am inteles ca dilutie mica inseamna de la minim ch3 pana la ch6. Am inteles ca 1 picatura de tinctura mama amestecata cu 99 alcool = ch1, apoi ch1 amestecata cu 99 alcool = ch2 si tot asa. Tot dvs ati scris intr-un articol ca pe masura ce numarul creste (ch1..ch2..ch3..ch4...ch5...ch6) aceasta este mai puternica , Intrebarea mea este - cum de este mai puternica din moment ce cu cat creste numarul, cu atat se pierde din tinctura mama, asta nu am inteles-o.

De apreciat ceea ce faceti pentru comunitate, este mare nevoie de asemena oameni, cu ajutorul lor poate atingem "masa critica" si fiecare vom fi ca cea de a 100-a maimuta. 

Poate luati in calcul ideea de a va face un cont paypal aici pe site si cine vrea, sa doneze o anumita suma , sa va fie rasplatita aceasta munca si din punct de vedere financiar.

mezzadri

Mesaje : 2
Data de inscriere : 13/06/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Iun 14, 2013 9:42 am

Daca vrei sa inveti homeopatie inscrie-te la cursul meu de homeopatie. Informatiile le gasesti aici.

https://sanatate.catsboard.com/t2564-curs-homeopatie



Altfel este greu de explicat de ce cu cresterea dilutiei creste si puterea si nu invers.
Prin taxa de curs poti "dona" automat si o suma de bani in mod automat pt. cercetarea de remedii noi.


La ultima intrebare ti-am raspuns in ultimul posting deja...tu vrei sa faci homeopatie cu uleiuri esentiale....cam greu.
Reclama subtila la nume de firme ti-am sters-o...


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Feb 02, 2016 9:09 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Iun 17, 2013 1:31 pm

A mai folosit cineva metoda remediul ales de alte inteligente. Am cipiat aici raportul mamei care a facut remediul asa:

Despre N...., incepand de vineri starea ei a fost din ce in ce mai buna, nu a mai facut febra si starea generala s-a ameliorat. A avut o eruptie foarte intinsa pe pielea, pe burta si pe spate care a coborat zilele urmatoare pe picioare si apoi a disparut. Probabil ca aceasta febra a vindecat ceva, nu stim ce dar ne bucuram ca fetita noastra face febra inalta.
tuduce anca: Am avut in acele zile si problema scaunului pe care nu stiam cum sa o rezolvam si am apelat la o metoda simpla care a functionat: am folosit metoda biletelui pe care am scris "laxativ natural" si in cateva ore a si avut un scaun. De atunci a avut in fiecare zi scaun."


Dupa cum vedeti metoda pare sa functioneze mereu. Deci nu mai aveti nevoie de mine sa aleg eu remediul si nici de
cunostinte deosebite in homeopatie :-)

Folositi-o deci cu incredere la orice nevoie si raportati aici rezultatele sa invete si altii dine experientele caci daca eu spun
nu ma crede lumea, daca incep sa raporteze oameni ca Gigi si Goergeta atunci crede si lumea.

Ma mira faptul ca doar asa de putini au incercat-o pana acum, avand in vedere cat de usor si de gratuita este metoda. Ceva mai simplu nici macar Dumnezeu nu cred ca va poate da... Sau sunteti cumva toti sanatosi si fara probleme ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  lioara Mier Iun 19, 2013 5:40 am

Cum sa nu? Sunt folosite toate metodele de aici de multi si funtioneaza de fiecare data(stiu asta de la toti cei pe care i-am invatat),dar multi,din varii motive,nu posteza in forum.Mai jos una din ultimele confirmari/verificari.
Am programat apa cu pix+hartie cu Mercurius solubilis CH15,deoarece asa am considerat necesar pentru problema mea cu gatul.Am baut o gura si am lasat paharul la intamplare langa mine(mare greseala-este toxic!).O colega neatenta a baut din paharul meu,iar asta am aflat dupa ce mi-a spus ca a luat o gura si am molipsit-o de ceva,ca isi simtea gatul blocat,amigdalele dureroase si nu putea inghiti.I-am spus sa bea un ceai ca-i va trece.Am fost rea si am vrut sa vad cat dureaza efectul.A doua zi mi-a spus ca si-a facut un ceai de tei,iar dimineata mai simtea doar o jena care a disparut pana la amiaza.Bineinteles ca i-am spus ce se intamplase si nu m-a crezut.
Pentru ca am considerat ca o pot invata si pe ea,stiind ca are o alta suferinta,i-am propus sa bea niste apa programata sub ochii ei cu Gymnanenia odoratissima roz CH 30 .Am asigurat-o ca nu se va pricopsi cu nici o durere. Mi-a facut pe plac,razand de mine si a baut.Dupa catva timp a devenit vesela si s-a pus pe glume cu colegii(asta e si felul ei,dar atunci era trista,ii venea mereu sa planga si putea dormi bine).A doua zi de cum a intrat mi-a cerut" apa de aia",ca tare bine s-a mai simtit si a dormit.Am pus-o sa-si faca singura. 

Pana la coada sunt doua,nu doar una!Poti fi cat de sceptic vrei ca tot functioneaza,doar sa incerci aceste metode explicate cu atata rabdare si atat de clar si pe intelesul oricui de acest OM, aici.
Folosesc toate metodele alternative,metoda gandului(asa am gasit acest forum-cautand sa inteleg cum functioneaza),metoda programarii apei cu gandul sau pixul si

hartia in functie de inspiratie, moment,stare de spirit,posibilitati, chiar daca nu am dovezi si intelegere decat pana la un anumit punct  cum si de ce funtioneaza fiecare.
Si pentru cei foarte destepti care ajung sa citeasca aici,am o rugaminte:cititi sau amintiti-va amuzanta, dar plina de talc,povestioara "Desteptaciunea prostilor".
Multumesc ca ati avut rabdare cu mine.Sanatate !

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  lioara Vin Iun 21, 2013 11:16 pm

Ieri am folosit din nou metoda pix+apa. Cumnatul meu avea febra musculara mare deoarece a facut beton pentru turnarea unei placi. Tocmai am invatat la curs de Rhus si ruta si ca sa experimentez eficacitatea remediilor,am scris pe un biletel Rhus toxicodendron CH15+Ruta graveolens CH15(dilutii prea mari,am constatat si le-am schimbat cu CH5).Am pus hartia sub un pahar cu apa pe care i l-am dat sa-l bea dupa un timp.A mai baut si seara o gura de apa programata, dar cu CH5 si astazi a venit sa-mi stranga mana.Mentionez ca e un tip foarte cerebral si pana acum mi-a zis" sa-l las cu prostiile mele care nici de adormit copii nu sunt bune!"

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  DanC Sam Iun 22, 2013 2:49 am

"Si cainele meu are ceva ambiguu caci i-a cazut parul,are pielea unsuroasa si descuamari de piele.Am sa incerc si eu cu remediu pt. boala lui,am sa va tin la curent cu poze inainte si sper sa fie cazul sa am si poza dupa, cu el si blana lui la loc"

Revin cu detalii ,am folosit si eu remediu cu numele afectiunii ,acum la caine i-a crescut par, semnificativ.Inca nu e bine,dar o sa continui...
Am facut poze dar din pacate ieri am vandut telefonul si acolo au ramas,am uitat de ele.Sad
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Mar Iul 02, 2013 12:54 pm

Buna seara,
Saptamana trecuta mama a avut o interventie chirurgicala pentru cataracta cu implant artificial de cristalin.
I-am dat remedii pentru ca mama e foarte fricoasa) si dupa operatie pentru inlaturarea durerilor datorate operatiei, efectului anesteziei.
Bineinteles ca remediile le-am facut folosind metoda cu eticheta si paharul cu apa!
Mama s-a simtit atat de bine dupa operatie, fara dureri, fara spaima si foarte fericita - si cat o stiam de fricoasa! Ea care intotdeauna era ingrijorata de ce i se va intampla! Datorita remediilor a avut o evolutie foarte buna!
Pentru mine, a functionat ieri metoda gandului: aveam un abces la o masea am spus in gand seara dupa ce l-am simtit, Hepar sulfur Ch 30, iar dimineata disparuse! Smile 
Sunt sigura intotdeauna ca aceasta metoda functioneaza! Pentru mine e ceva normal sa o folosesc!
Doamne ajuta!
Multumesc Scarface pentru acest forum !

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  maya40 Joi Iul 04, 2013 10:54 am

Am plecat din tara de cateva saptamani,si,vorbind cu fiul meu la telefon,am constatat ca nu mai avea voce...Nu stia nici el de ce,poate ca a baut ceva rece,desi ma indoiesc ca asta e cauza🇳🇴  Oricum,am spus seara de mai multe ori "remediu homeopat pentru raguseala fiului meu Alex" si...ce credeti?Very Happy  a doua zi dimineata,deja vocea lui era cu muult mai buna...Imi pare rau Scarface ca "iti luam painea de la gura"Very Happy ,dar chiar functioneaza!Am invocat chiar si "remediu homeopat pentru nelinistea copilului meu"...Incercati cu incredere si cu credinta!Multumesc Doamne ca te induri de noi!sunny 
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Joi Iul 04, 2013 10:16 pm


Buna,
Inca o persoana fericita datorita metodei cu eticheta si paharul! Smile 
La inceputul saptamanii, colega mea de la serviciu imi spune ca nu stie ce sa mai faca, deoarece are puroi la o masea si crede ca va lua antibiotic, chiar daca nu vrea.
I-am spus sa incerce sa-si programeze apa dupa ce i-am scris pe un biletel HEPAR SULFUR CH30. Nici ea nu mi-a spus, nici eu nu am intrebat-o daca a ajutat-o cu ceva, pana azi cand mi-am adus aminte si am intrebat-o.
Foarte multumita, mi-a zis ca dupa o doza nu a mai avut nimic! Very Happy 
flower 

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Iul 09, 2013 3:31 am

Asta nu este rubrica pt. astfel de intrebari ! Copiaza de aici intrebarea in rubrica potrivita te rog caci o sa sterg aici.

Metoda este sigura si functioneaza la oricine si la orice.
Problema cea mai mare nu este decat gasirea remediului potrivit.
De metoda de fabricare a remediului nu depinde nimic.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  anaid1709 Joi Iul 18, 2013 10:44 am

Buna seara ! Sunt la prima experienta de acest gen si doresc sa va impartasesc si voua povestea mea. De curand am luat un remediu pt o depresie. Aam facut "magia" cu paharul, apa si hartia, iar din a II-a zi m-am simtit mai energica, mai plina de viata, nu am mai simtit nodul din gat, iar de plans, am mai plans o singura data, apoi toata tristetea a disparut.
A II-a zi am folosit un remediu pentru picioare umflate, problema cu care ma confrunt cam de 12 ani, in perioadele calde ale anului. Din pacate nu l-am gasit on-line, asa ca am apelat la metoda cu gandul: am "chemat" la mine un remediu homeopat pentru picioare umflate, fara sa mentionez vreun nume sau concentratie. Am facut acest experiment in urma lecturarii pe forum a unor experimente asemanatoare. Pe parcursul noptii am eliminat foarte multa apa, ceea ce m-a surprins, deoarece eu nu sunt o mare consumatoare de lichide. A II-a zi dimineata aveam picioarele complet dezumflate, iar pe parcursul zilei mi s-au mai umflat foarte putin.
De curand i-am dat un remediu si pisicii mele care are paralizie pe jumatatea inferioara a corpului.Va tin la curent cum evolueaza. Sanatate tuturor si armonie !



anaid1709

Mesaje : 3
Data de inscriere : 17/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Vin Iul 19, 2013 3:49 pm

Buna,
Am fost cam lenesa in ultimul timp si nu am mai scris cu toate ca zilnic folosesc metoda gandului sau metoda cu eticheta, pentru familie prieteni, animale. Smile 
Deci ar trebui sa scriu zilnic! cheers 
Saptamana asta am mers mai in fiecare zi la gradina folosind din plin la nevoie, cu succes, "Homeopatia gratuita" - pe care Scarface ne-a invatat-o si pentru aceasta ii multumesc. flower 
Sotul a avut de 2 ori in 2 zile crampe groaznice in muschiul copasei la un picior. In prima zi nu i-am dat nimic si-a revenit cu masaj destul de repede. Dar vazand ca a
2-a zi l-a apucat din nou, i-am facut cu eticheta si paharul ACIDUM PICRINICUM CH5.
Baiatul cel mare a avut o durere de cap care i-a cedat cand am chemat in gand pentru el remediul CALCAREA PHOSPHORICA CH12.

Baiatul cel mic s-a lovit la deget si nici nu mi-a spus, bounce Si-a chemat singur in gand remediul Arnica, nu l-a mai durut si nici nu a ramas cu vanataie.
Eu am dat cu capul in coltul ferestrei deschise, aplecata fiind, cred ca stiti cat de tare doare pale Arnica m-a scapat si pe mine de durere, cucui si vanataie, instantaneu.
Acum ceva vreme, baiatul cel mic s-a inecat cu praf de scortisoara a inceput sa tuseasca sec si nu se mai oprea. Am folosit CICUTA VIROSA CH30, i-am scris remediul pe hartie, am pus paharul la programat a luat cateva doze des, s-a rarit tusea, iar mai tarziu a luat EPIDENDRUM ORANGE BLAZE . Dupa o doza nu a mai tusit. I-am dat si a doua zi la trezire o doza. Cand i-am spus lui Scarface ca l-a ajutat a zis ca am fost prima care am folosit acest remediu, fiind un remediu nou. Smile 

Cati bani dadeam inainte de a descoperi acest forum si pe Scarface, pe medicamente, pe suplimente naturiste si pe la doctori, Doamne cand ma gandesc....

Multumes frumos pentru rabdarea cu care ma asculti, rabdarea cu care imi explici, timpul pe care ni-l daruiesti cu toate ca esti atat de ocupat!
Multumesc lui Dumnezeu ca te-am cunoscut!
Sa ai sanatate si spor in tot ce faci! Sa te bucuri de cei dragi si ei de tine!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  maya40 Lun Iul 22, 2013 1:37 pm

Buna seara oameni frumosi la suflet.
Vreau sa va spun din nou ca a functionat metoda gandului si a remediului ales de spiritele induratoare...
Un om drag mie face fibrilatie atriala, am facut cu metoda apa/pix un remediu constitutional si inca unul in perioada de criza,si...a fost salvator.
Dar s-a intamplat sa nu fie langa mine,si,pentru ca nu crede in "paharul nostru cu apa",si ia medicamente,nu a vrut sa-si faca,si atunci disperata, i-am trimis un remediu cu gandul...binenteles ca din nou a iesit din criza.
Azi dimineata din nou a intrat in fibrilatie,dar nu mi-a spus decat dupa-amiaza,si,pentru ca nu-mi mai aminteam concentratia remediului,si mi-era teama sa nu gresesc,am chemat in gand pur si simplu "remediu homeopat pentru fibrilatia lui XXX",si,multumesc Doamne,in cateva ore mi-a trimis mesaj ca a iesit!!!De data asta a iesit cel mai repede din criza,inainte se intampla cam in 12 ore!
Lasati necredinta deoparte si ajutati-i chiar si pe cei care nu cred in asta,pentru ca,iata,se intampla!
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 4 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum