Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

2 participanți

In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Mar Aug 09, 2016 4:46 am

Exista vreun remediu homepat contra parazitiilor la ficat ? Am cautat in lung si-n lat, fara succes ... poate nu am folosit criteriile bune de cautare, dar nu am gasit nimic ... Daca stiti ca exista, imi puteti spune care este ? Multumesc anticipat.

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  scarface Mar Aug 09, 2016 6:14 am

ce fel de "paraziti" la ficat ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Mier Aug 10, 2016 1:41 am

Medicul alergolog la care ma tratez acum de alergie mi-a spus asta, (mi-a mai zis ca si el are), si s-a bazat pe aspectul meu (cearcane sub ochi, aspectul pielii fetei, etc.) si dupa simptome (oboseala, alergie, insomnia, etc.). A spus ca asta poate fi cauza alergiei la polen si praf de casa pe care o am.

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  scarface Mier Aug 10, 2016 1:57 am

he he..pai e ceva care medicii stiu corect ? ma indoiesc...deci ti-a spus ca ai paraziti dar ce parariti ai si cum se depisteaza nu ti-a spus ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  scarface Mier Aug 10, 2016 1:58 am

nu exista tratamente pt. alergii si cu atat mai putin alopate...dar te poti "trata"...tratamentul oricum nu este echivalent cu vindecarea.
Cauza reala alergiilor este cunoscuta doar de Noua medicina germanica...vezi aici pe forum
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Mier Aug 10, 2016 3:21 am

"tratamentul oricum nu este echivalent cu vindecarea" Ai perfecta dreptate Smile

Am citit pe acest forum la noua medicina germanica despre alergii: este efectul unei despartiri din copilarie, etc. Dar acea despartire, daca-o fi avut loc, nici n-o mai tin minte, cum s-o mai constientizez acum ca s-o rezolv ?

Plus ca reactia alergica pe care am avut-o anul asta in luna iunie, a fost ... cum sa spun, brusca: intr-o zi de vineri, am maturat un balcon de 10 metrii patrati, plin cu praf si polen (este langa un camp plin cu rapita), iar din acea noapte mi s-a infundat nasul asa de tare, ca nici nu mai puteam sa respir ... nu tin minte sa fii avut vreun conflict, despartire, frica, etc. ... reactia parca a aparut imediat dupa ce am facut curat acel balcon ... exista vreun tratament/procedura dupa NMG care sa fi rezolvat problema aceasta ? Exista metode de a constientiza conflictele/fricile etc., pentru a le rezolva ?

Multumesc mult pentru toata atentia ! Orice indrumare, sfat imi este ff util !

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Mier Aug 10, 2016 3:51 am

Mai mult, de atunci, nasul a ramas infundat doar pe partea stanga, am fost la medic ORL si mi-a spus ca mi-a crescut un polip nazal, si ca ar trebui sa-l operez (bineinteles ca nu fac asta), dar cum explica NMG acest fapt ? Daca cauza este un conflict/frica, etc. de ce polipul a crescut doar pe partea stanga ? Nu ma intelegeti gresit, sant doar intrebari de necunoscator ... am mai tot citit aici o gramada de cazuri explicate dupa NMG, dar nici unul cu asa simptome ...


ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Mier Aug 10, 2016 4:38 am

scarface a scris:he he..pai e ceva care medicii stiu corect ? ma indoiesc...deci ti-a spus ca ai paraziti dar ce parariti ai si cum se depisteaza nu ti-a spus ?
Nu, nu mi-a spus ce fel de paraziti, dar mi-a tot spus de simptome (asa cum mai scris, doctorul a spus ca si el are).

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  scarface Mier Aug 10, 2016 4:41 am

singura medicina care poate sa explice de ce a aparut numai pe stanga este NMG...restul habar nu au...mergi la capitolul NMG si citeste cazurile...


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Aug 11, 2016 4:57 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  ioancalator Joi Aug 11, 2016 4:09 am

scarface a scris:singura medicina care poate sa explice de ce a aparut numai pe stanga este NMG...restul ahabr nu au...mergi la capitolul NMG si citeste cazurile...
Bine ar fi sa aflu de ce mi-au aparut aceste probleme !! Ar fi super ... numai sa pot. O sa citesc mai atent sectiunea NMG ...

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat pentru paraziti la ficat Empty Re: Remediu homeopat pentru paraziti la ficat

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum