Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni

2 participanți

In jos

pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni Empty pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni

Mesaj  Micaela Vin Ian 02, 2015 5:35 am

Buna ziua si la mulți ani! Voi intra direct in subiect: baietelul meu cel mic ( am 3 copii) este diagnosticat cu dermatita atopica, de 2 luni urmam un tratament homeopat pentru această afectiune. De o săptămână a racit, a început sa ii curga nasul, i-am administrat 2 zile Kalium Bichromicum, îl aveam in casa recomandat pentru un caz asemănător cu 2 luni in urma. Atunci a funcționat, insa acum 2 zile a început sa ii curga ochisorul, apoi s-a inrosit si ii curge nasul destul de rau, mai ales când sta sus. Stiu ca pentru un remediu homeopat este necesar sa se cunoască si mediul in care trăiește pacientul, de aceea mentionez ca de 3 luni ne-am mutat din oras, de la bloc la tara, incalzire cu soba, conditii minime de confort. Va rog sa ne ajutati cu un remediu pentru răceală si conjunctivită. Precizez ca pentru dermatita are Rhus Tox, Natrium Muriaticum si Călcarea Carbonica. Multumesc anticipat.

Micaela

Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/01/2015

Sus In jos

pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni Empty Re: pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni

Mesaj  scarface Vin Ian 02, 2015 5:46 am

Homeopatie nu stie din pacate mai nimic despre cauzele adevarate ale bolilor. Remediile car ei le dai pt. dermatita cu siguranta ca nu fac nimic sau mai nimic...

Dermatita = conflict emotional de pe urma despartirii de cine drag , de regula de mama...des apare in urma despartirii de mama dupa cezariana.
Nu trece din cauza ca conflictul rrecidiveaza.

Ai nascut normal sau cu cezariana ? A existat despartire de copil ?

Conjuctivita = piederea din campul de vedere a cuiva drag. In general trece de la sine daca nu recidiveaza conflictul.

Citeste aici:
Carti si filme despre Noua medicina germana
https://sanatate.catsboard.com/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Cazuri si marturii privite din perspectiva Noii medicini germane
https://sanatate.catsboard.com/t3125-cazuri-analizate-sau-vindecate-pe-baza-legilor-biologice-din-noua-medicina-germana


scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni Empty Re: pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni

Mesaj  Micaela Vin Ian 02, 2015 6:02 am

Am născut natural, nu am stat departe de copil nici măcar o zi. In ceea ce priveste conjunctivita, probabil ca pierderea din câmpul de vedere ar fi timpul pe care îl petrec cu ceilalti copii, cu treburile casnice ... In cat timp ar trece de la sine?
Am sa citesc recomandările privind noua medicina germana.
Multumesc

Micaela

Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/01/2015

Sus In jos

pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni Empty Re: pentru Scarface- rog remediu homeopat pentru conjunctivita bebe 7 luni

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum