Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

2 participanți

In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  mihainano Joi Ian 30, 2014 4:19 pm

Buna seara. Am un baietel nascut la 33 sapt cu o greutate de 2.800 kg care a primit 10 la nastere si alaptat doar 4 zile. Am nascut prin cezariana dupa indelungi eforturi ale medicului de a tine cat mai mult sarcina( cerclaj la 12 sapt, stat mai mult la pat si in ultima saptamana a aparut o hemoragie). Mentionez ca am pierdut in trecut o sarcina la 6 luni tot baietel care a trait doar 9 zile. Problemele copilului au inceput odata cu aparitia colicilor ocazie cu care am descoperit un medic homeopat minunat din C.ta(am nascut in C.ta si am locuit acolo pana la varsta de un an)  totul a fost bine pana la vaccinul de un an cand a avut reactii f urate temp 40 cinci zile pana s.a intors medicul nostru din afara si i.a dat niste preparate pe care i le.am dat din 30 in 30 min asa au aparut pe el niste bubite rosii si nici temperatura nu i.a mai crescut.  Pe la un an si ceva a trebuit sa ne mutam inapoi in Pitesti unde locuiam de fapt( in C.ta fiind doar cu serviciul sotului). Aici in Pitesti am fost la doi dr homeopati dar din pacate nu a mers deloc copilului bine i se dadeau foarte multe remedii si intr.un final ajungeam la antibiotic. O perioada ne sunam dr din C.ta ii spuneam simptomele si ma ajuta sa.i gasesc remediul si asa am scapat de multe ori fara antibiotic. Suntem in Pitesti de doi ani si i.am administrat antibiotic de patru ori. In august l.am dus la gradinita dar a racit lunar. In prezent nu il mai duc. Este un copil energic sociabil mai mult cu adultii foarte sensibil sperios plange din orice si foarte repede este foarte atasat de tata viseaza si plange in somn noaptea, acum mult mai rar, dar pana la trei ani a plans aproape noapte de noapte si foarte greu il calmam. A avut o perioada de 6 luni in care s.a balbait( banuiesc eu pt ca isi vedea tatal la saptamana) si.a revenit brusc din balbait f pronuntat cand tatal a stat cu el acasa intr.un concediu. Acum sotul a renuntat la serviuciul care il obliga sa vina la saptamana pt a nu avea probleme copilul. Rugamintea mea este daca ma puteti ajuta cu un remediu pentru racelile lui repetate care debuteaza printr.o tuse uscata extenuanta pt copil,nu poate dormi,nu poate manca. Tusea aceasta dureaza aprox 5 zile cu temperatura, apoi se transforma intr.o tuse care rupe f putin. Pentru tuse uscata am folosit spongia drosera bryonia si beladonna. Le.am incercat pe rand pe fiecare dar fara nici o ameliorare in crizele de tuse. La ultimul episod am fost nevoita sa.i dau antibiotic si dupa a treia doza a mai cedat. Ce pot face pentru acest copil sa nu mai ajung la antibiotic? Imi puteti recomanda in Pitesti un medic homeopat bun? Eu banuiesc ca toate problemele copilului apar din cauza firii lui: sensibil,sperios, fara curaj in copii sau in parc( ma ia pe mine de mana sa.l duc la copii ) la gradinita plange dupa mine, vrea sa stau eu cu el la gradinita si totusi daca vreau sa.l iau acasa nu vrea sa mearga, deci i.ar place la gradinita cu copiii dar sa fie mami sau tati sau macar o bunica cu el. Sper ca am reusit sa va ofer un tablou al copilului si va multumedc din suflet daca m.ati putea ajuta!

mihainano

Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/01/2014

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  mihainano Joi Ian 30, 2014 11:55 pm

Am uitat sa precizez ca acest copil are acum 3 ani si 6 luni. A avut intodeauna amigdalele marite, cand doarme pe spate nu poate respira bine, doarme numai pe burtica sau pe o parte si asa poate respira bine, este mofturos la mancare, dulciuri primeste f rar si incerc sa.i ofer o alimentatie cat mai sanatoasa (produse mai mult de la tara)

mihainano

Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/01/2014

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  scarface Vin Ian 31, 2014 3:07 am

Gradinita este o greseala in sine caci este despartire fortata de mama ! Cel mai rau lucru pt un copil.
Numai copii foarte sanatosi psihic si peste 4 ani o pot suporta fara daune ! Dar daune sunt mereu chiar daca nu le vede un om normal.
La copiii speriosi, timizi, rusinori, plapanzi, mai ales sub 4 ani gradinita este TEROARE si cauza la mai toate racelile si bolile.
Gradinita este inventia lui Satan ! Si cresa si mai mult !

Ca sa nu mai raceasca tineti-l acasa. Este SINGURA solutie.
In plus trebuie ajutat cu remedii pt. frica, timiditate, etc.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  mihainano Vin Ian 31, 2014 3:42 am

Va multumesc din suflet pentru raspuns. Si noi ne.am hotarat sa.l tinem acasa pana la cel putin patru ani, ne.am dat seama ca nu este pregatit psihic pentru gradinita. Imi puteti recomanda va rog niste remedii pentru sensibilitatea, frica si timiditatea lui sau imi puteti da un link unde sa ma informez mai mult in ceea ce privesc aceste remedii? Multa sanatate!

mihainano

Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/01/2014

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  scarface Vin Ian 31, 2014 3:55 am

"remedii Bach Aspen, Mimulus, Larch" zilnic 2 ori 10-14 zile, programate pe gratis in apa cu ajutorul unei hartii pe care se scrie numele dintre ghilimele

https://sanatate.catsboard.com/t510-cum-sa-produci-orice-remediu-homeopat-oricand-si-fara-nici-un-ban
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  mihainano Vin Ian 31, 2014 3:59 am

Am inteles. O sa le incercam pe acestea! Multumim! Sanatate va doresc!

mihainano

Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/01/2014

Sus In jos

baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface Empty Re: baietel nascut la opt luni. pt dl dr scarface

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum