Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Remediu homeopat din sangele propriu

3 participanți

In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Lun Noi 21, 2011 2:01 pm

O terapie universala, in special la afectiuni imunitare, alergii, intolerante, boli infectioase dar si la boli acute este terapia cu remediul homeopat preparat din sangele propriu. (cum sangele se poate schimba dupa ceva timp, remediul trebuie eventual refacut)

1-2 picaturi de sange se pun in 99 de picaturi de alcool (alcool de 30-40 de grade din cereale sau fructe este suficient. Poate sa fie si apa sau apa cu alcool, nu trebuie sa fie neaparat exact 99 de picaturi, se poate aproxima), se dinamizeaza prin lovirea de 10 ori ferma a sticlutei, paharului...din aceasta sticluta se pune o picatura intr-o alta sticluta cu 99 de picaturi si asa mai departe pana se ajunge la dilutia C7 (se folosesc dilutii intre C7 si C15).

Dr. Hedwig Imhäuser a folosit acest remediu in sute de cazuri cu efecte miraculoase. Nu ajuta in toate cazurile dar ajuta foarte des si merita incercat la aproape orice afectiune.

Cazuri in care dr. Imhäuser a folosit des remedii din sangele pacientului a fost de ex. alergii sau boli de copii, infectii.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Aug 19, 2012 12:10 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  DanC Mar Noi 22, 2011 4:33 am

La Candidoza a incercat cineva?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  DanC Vin Dec 02, 2011 11:49 pm

Ma intrebam daca nu se poate face practic orice remediu din substantele corpului.De exemplu la osteoproza din osul afectat,sinuzita-din secretii,psoriazis-cruste,reumatism-tesut conjunctiv sau lichid intraarticular ,etc...Nu ar fi mai bune decat alte remedii din moment ce se foloseste la sigur in dilutii substanta in cauza?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Sam Dec 03, 2011 3:34 am

Da, bineinteles ca se pot face, insa nu sunt toate eficiente si necesare.
Din secreti insa se fac si sunt eficiente, desi nu sunt prea folsosite de homeopati. De ex. din transpiratie la boala este f. eficient..merge si nediluat, se ia cu o bucata de zahar cub si se mananca.
Urina, puroi, sange, transpiratie, saliva...
Cum vrei sa iei substanta din os ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Aug 19, 2012 12:11 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Sam Dec 03, 2011 9:57 am

sunt destule remedii eficiente pt. oase si chiar nu-i nevoie de asa ceva.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Dum Aug 19, 2012 12:14 pm

Un homeopat ceh clasic - Jiri Cehovsky - lucreaza de 8 ani de zile cu remedii facute din saliva pacientului si are rezultate bune.
Dilutia si repetitia trebuie alese cu grija insa. Pacientul trebuie sa scrie la inceputul tratamentului intr-un caiet toate simptomele
pe care le are ca sa-si dea seama de evolutia si succersul tratamentului.
Dilutiile se fac dupa metoda Korsakov (se foloseste doar un recipient pt. toate dilutiile) insa el a dezvoltat o metoda mai simpla si mai rapida pt. a obtine dilutii inalte fara sa fie nevoie ca sa dinamizeze manual dilutia.

http://hpathy.com/book-reviews/get-well-with-autopathy-by-jiri-cehovsky/

http://www.autopathy.info/get-well-with-autopathy_excerpt.pdf

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Autopatia in Romania

Mesaj  Cristina21 Joi Apr 10, 2014 12:44 am

Buna ziua
Intrebarea mea este daca stii despre existenta vre-unui medic care parctica autopatia in Romania ,Timisoara mai exact.
As vrea sa incerc aceasta forma de tratament pt mine si baiatul meu de 5 ani si sa o recomand si altora .
Multumesc
Cristina

Cristina21

Mesaje : 3
Data de inscriere : 08/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Joi Apr 10, 2014 1:22 am

Si pt. ce vrei sa arunci banii pe fereastra cand remediul din sange il poti face singura ?
tot ce iti trebuie este o picatura de sange sau saliva, 7 paharele curate, o sticluta pt. pastrare la urma  si ceva vodka de 40 sau 50 de grade ca sa diluezi 1:100 de 7 ori la rand.
In al doilea rand acest remediu nu este garantie pt. vindecare.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  Cristina21 Joi Apr 10, 2014 3:20 am

Merci pt lamuriri , cred ca merita incercat atata timp cat nu produce daune iremediabile in buna functionare a organismului. Banii ii arunc pe fereastra oricum pe diferite medicamente si consulatii.De vre-o doi ani am adoptat homeopatie dar nu functioneaza intotdeauna probabil pt ca remediul nu este cel potrivit.
Baietelul meu are un abces dentar de o luna ,i-am data antibiotic ,i s-a facut rezectie ,mergem saptamanal la stomatolog si de 7 zile luam Sulfur ch 200.Cu toate acestea puroiul este tot acolo.In plus raceste destul de des si are polipi.
Sper ca un alt fel de abordare a terapiilor ar fi de ajutor pt buna lui dezvoltare si functionare.
Daca doresti sa-mi faci niste recomandari astept parerea ta

Cristina21

Mesaje : 3
Data de inscriere : 08/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Joi Apr 10, 2014 4:23 am

Dilutiile CH200 pt. cazuri acute sunt mult prea inalte. Max CH30 insa des si asta e prea inalta.

De puroi corpul are nevoie caci este un proces de reparatie. Deci va luptati inutil si gresit impotriva lui. Nu-I da Sulphur Ch200. Polipii vin de la o situatie care nu-I place copilului. Cat vreme nu o afli si nu o elimini o sa creasca.

Lasa homeopatia doar pt. urgente la rani si studiaza gratuit Noua medicina germana caci numai aceasta cunoaste cauzele.


Homeopatie nu le cunoaste decat la foarte putine boli. Si cele mai multe remedii date de cei mai multi medici homeopati sunt gresite.

https://sanatate.catsboard.com/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Investeste mai bine banii in cursul de homeopatie:
https://sanatate.catsboard.com/t2802-curs-de-homeopatie-online-pentru-oricine
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  Cristina21 Joi Apr 10, 2014 7:19 am

Sa stii ca ma inscriu la cursul de homeopatie.Sper sa dobandesc cunostiintele necesare pt a recomanda tratamentul potrivit mie insami ,celor dragi si celor care au nevoie,
Cat despre polipii copilului s-au format la un moment dat , nu au mai crescut dar nici nu se retrag .Pt acestia i-am administrar Teucrium Marum CH30 o perioada.
Ce trebuie sa fac pt a retrage puroiul de la maseluta? Dr stomatolog recomanda extractia.

Merci pt sfaturi si indrumari

Cristina21

Mesaje : 3
Data de inscriere : 08/04/2014

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  scarface Joi Apr 10, 2014 8:23 am

In primul rand trebuie sa intelegi ca organismul face mereu absolut totul corect si nimic nu apare intamplator si de cele mai multe ori nu are nevoie de ajutor din afara, ci doar de ceva timp.
Nu scoate dintele copilului caci se poate vindeca de la sine. Un dinte e pretios.
Oamenii nu au rabdare si nici nu inteleg inteligenta corpului si ignoranta medicinii !

Si problema cu dintele are o cauza emotionala. E legata de ceva de genul “am incercat sau as vrea sa musc pe cineva/ ceva si nu am putut”.
Puroiul ajuta la refacerea tesutului, riscul de infectie exista numai in capul medicilor.
La astfel de cazuri ajuta des Hepar sulphuris CH7 de mai multe ori pe zi.

Cum sa faci remedii homeopatice si remedii florale Bach in 2-3 Minute si absolut gratuit. Tot ce iti trebuie este numele remediului potrivit, un pahar sau sticla cu ceva apa, un pix si o hartie: https://sanatate.catsboard.com/t510-cum-sa-produci-orice-remediu-homeopat-oricand-si-fara-nici-un-ban


Incearca mai bine sa afli ce l-a suparat pe copil.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Remediu homeopat din sangele propriu Empty Re: Remediu homeopat din sangele propriu

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum