Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

+61
amz_daniela
romanbun
andreea_iuli
mccris
tess74
ginela
delideli
DorinStepan
sunflower
OLARU MARINELA
NTgrint
calina
mari77
anna75
anaid1709
maya40
lioara
mezzadri
DanC
corix
vize
deditel
andrei
aalaskaris
mirelou
doina12
feliciasz
klaussr
silar
Gina.Mihaela
madi
petropascal
simona68
CristianPsi
moRALU
Eurostar
alexiaiuli
corina
miro_ofe
ginsor
sante
serban.anna
ann
trinitygold
crinuta
RAMY
loret72
Bestiutza23
raluca
jaquelinne
veraa
CK
roxana77
Angel 27
skincod
corinaandra
nana
danic
Rameena_DM
mireille
geea38
65 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  anna75 Mar Iul 23, 2013 3:19 am

...legat de aceasta metoda...mi-a venit in minte urmatoarea intrebare: se poate pregati remediul de cu seara, pentru a doua zi dimineata? sau este prea mult timp cat paharul cu apa sta pe hartiuta scrisa....? multumesc, din nou! flower 

anna75

Mesaje : 59
Data de inscriere : 09/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Iul 23, 2013 4:24 am

da, pui apa in pahar deja de seara. Si dimineata doar pui hartia sub, peste sau langa pahar si lasi 1-2 minutele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Mar Iul 23, 2013 6:22 am

eu am pahare de unica folosinta si am un dulapior in care stau multe remedii cu eticheta dedesubtul paharului, doar mai schimb apa din cand in cand. nu cred sa aiba importanta din cate am observat.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Iul 23, 2013 6:37 am

apa statuta nu este buna. este preferabil ca remediul sa fie mereu facut proaspat si din motive energetice, nu numai din cauza apei statute.
In plus de intuneric si dulap nu este nevoie.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  mari77 Vin Iul 26, 2013 5:03 am

Buna,
Sunt noua pe acest forum. Am aplicat aseara metoda pixul_hartia_apa pentru a programa un remediu pentru conjunctivita si a functionat! Dimineata fetita mea nu mai avea genele lipite (a avut o forma mai usoara de conjunctivita de vreo 3 zile - dimineata se trezea cu ochii cursi si genele lipite, iar ochisorii erau putin rosii). Dimineata cand am fost la un control la pediatru a fost ferm convinsa ca i-am dat picaturile prescrise, pentru ca "s-au curatat frumos ochii". Ma bucur enorm ca v-am descoperit!
Am chemat in gand un "remediu homeopat pentru nasul congestionat si plin de secretii al fiicei mele" si dimineata i-au iesit niste secretii groase si lipicioase din nasuc. La amiaza a adormit afara si acum inca doarme tun si respira pe nas fara sa fii trebuit sa-i mai aspir si sa-i desfund nasul inainte de somn (cum fac de mai bine de o luna cu intermitente). Are secretii, dar e mult mai bine (si-au dat drumul si pot fi scoase).

Inca nu stiu cum se administreaza alternativ remedii diferite (la ce distanta unele de altele sau de ceva ce mananca/bea).

Multumesc Scarface (si celorlalti care si-au impartasit experientele) pentru toate informatiile utile de aici. Trebuie sa ma pun pe studiat! Imi pare rau ca nu v-am descoperit mai demult.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 27, 2015 3:49 pm, editata de 2 ori (Motiv : corectat text)

mari77

Mesaje : 8
Data de inscriere : 24/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Iul 26, 2013 5:34 am

Deci nu mai aveti nevoie de mine :-)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  mari77 Vin Iul 26, 2013 5:54 am

Sigur ca mai avem nevoie.Smile Tu mi-ai spus ce remediu sa-i dau pentru conjunctivita. Eu doar am aplicat ceea ce m-ai invatat tu. Sa vedem cum se rezolva cu nasul si urehile.


mari77

Mesaje : 8
Data de inscriere : 24/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Iul 26, 2013 7:16 am

pai la tipul asta de remediu nu mai ai nevoie de mine "remediu homeopat pt. boala cutare " nu e un remediu dat de mine Smile
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Vin Iul 26, 2013 10:13 am

Buna seara,
Azi a fost operata mama si la celalalt ochi.
Cu ajutorul remediilor a trecut foarte usor si de data aceasta peste operatie, cu paharul si eticheta. Se simte bine, increzatoare, nu are dureri si cum am mai spus ea era o fricoasa si o sensibila la dureri....
Nu as putea spune niciodata ca nu avem nevoie de tine Ingerul nostru pazitor. In tine avem incredere toata familia.
Multumim frumos!
Sa ai o viata binecuvantata alaturi de cei dragi!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Sam Iul 27, 2013 5:49 pm

Buna dimineata,
Acum ceva vreme am avut un caz cu un vecin care are peste 50 de ani si se cam balbaia cand vorbea. Mama lui imi zisese ca se speriase in copilarie si de atunci incepuse sa se balbaie. I-am spus mamei vecinului ca ar fi bine sa-i dea o doza dintr-un remediu (Stramonium 1M) din apa programata cu paharul (stia despre ce este vorba pentru ca isi programase pentru dumneaei doua remedii).
I-am scris eticheta si i-am dat-o, a programat apa iar vecinul a baut o doza. Nu am mai intrebat-o pe vecina daca a observat imbunatatire, sau o schimbare.
Ieri am avut ocazia sa stau mai mult de vorba cu vecinul si am observat ca nu se mai balbaie deloc. Smile 
Metoda cu eticheta si paharul a functionat din nou. cheers 

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  calina Dum Iul 28, 2013 11:19 pm

Buna, folosesc aceasta metoda doar de putin timp, mai precis de cand am descoperit forumul, problemele mele de sanatate-care s-au diminuat simtitor; dar despre altceva vrea sa va spun acum. Acum 2 zile, fiind la parintii mei, acestia primesc un telefon prin care erau instiintati ca baiatul ei a avut un accident, e in spital si are nevoie de bani ca sa incarce telefonul persoanei a carei fetita, cica ar fi accidentat-o fratele meu. Mama raspunzand la telefon, deja plangea, ii era rau, simtea cum ii amotesc mainile si limba, tremura toata, ce mai, regizorii unor asemenea scenarii sunt niste ordinari fara suflet. Intamplarea a facut ca fratele meu-care ajunge la parinti doar de 4-5 ori pe an, sa fi ajuns cu doar cateva ore inainte, asa ca, desi mama il vazuse acasa, tot a crezut ca a plecat undeva cu masina, si i s-a intamplat nenorocirea. A preluat el telefonul cu pricina si baietii smecheri-unul care se dadea drept fratele meu, gemea in telefon si o ruga pe mama sa ii trimita bani, si celalalt, avocatul lui, ii spunea unde sa ii trimita- cu tupeu, isi continuau escrocheria, incercau sa il convinga ca el nu stie, dar de fapt e in spital-apoi dumirindu-se ca de data asta au ratat, au inchis. S-a stins toata intamplarea, dar mama nu isi revenea, asa ca, am facut imediat remediu pentru sperietura, cu eticheta si paharul, pe baza simptomelor pe care le-am invatat la curs- si pana dupa-amiaza isi revenise complet. Sunt convinsa ca ar fi putut fi mult mai rau, ea avand probleme cu inima, un AVC cu sechele si undeva peste 70 ani.
O poveste demna de stirile de la ora cinci, doar ca datorita acestui forum si oamenilor minunati care scriu aici, s-a incheiat cu happy-end.
Multumesc Scarface!!
calina
calina

Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  NTgrint Lun Aug 05, 2013 10:53 pm

Se poate refolosi hartia pe care am scris remediul? A doua zi pot face remediul schimband doar apa din pahar?

NTgrint

Mesaje : 49
Data de inscriere : 08/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  lioara Mar Aug 06, 2013 4:52 am

Evident ca da!

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  NTgrint Mar Aug 06, 2013 4:57 am

Ce se intampla daca iei mai multe guri din apa programata? Dauneaza? Este contraindicat?

NTgrint

Mesaje : 49
Data de inscriere : 08/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  NTgrint Mar Aug 06, 2013 6:08 am

La administrarea remediilor cu metoda paharului trebuie tinut seama de mese?
Se bea apa programata la distanta de inghitirea alimentelor?

NTgrint

Mesaje : 49
Data de inscriere : 08/07/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  lioara Mar Aug 06, 2013 6:18 am

1 Nu se intampla nimic,dar e bine sa le folosesti cu aceeasi frecventa ca oricare remediu homeopat.
2 Detaliile acestea nu au mare importanta.Din ce am experimentat personal, pot fi luate oricand.Nu are rost sa te stresezi atata.

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Joi Aug 22, 2013 1:14 am

Buna,
Din nou pot povesti despre functionarea acestei metode.
Am o nepoata care trece printr-o perioada mai delicata si nu se simte bine. I-am vorbit despre Homeopatie dar nu are incredere. Totusi, a folosit un remediul obtinut prin metoda cu eticheta si paharul cu apa. A simtit gustul apei schimbat cand a baut din remediu, iar efectul a fost instantaneu, a scapat de starea de rau, de durerea de cap si i-a revenit buna dispozitie. Nu-i venea sa creada chiar daca a simtit pe pielea ei. A fost foarte fericita!

Multumim frumos Scarface! flower 

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  OLARU MARINELA Joi Aug 22, 2013 11:01 am

scarface a scris:Deci nu mai aveti nevoie de mine :-)  

Buna seara

Am descoperit acest forum de 3 zile,si am atata incredere in homeopatie incat am pus in aplicare modalitatea bilet-pix-remediu si pahar cu apa si rezultatul s-a aratat imediat.Am diabet de 7 ani ,cred ca a debutat cind am intrat la menopauza.Ma lupt cu medicamentele de sinteza si cred ca ma otravesc sistematic cu ele.Am din anul 2000 un ghid practic de homeopatie. Am energizat apa cu remediul Natrium sulfuricum CH4 si de ieri am permanent senzatia de energizare in cerul gurii. Azi am incercat pe catelul meu care are o mancarime de piele de zile bune,am incercat si cu medicamente nu a cedat si am cerut ajutor mental pentru el si instantaneu a venit raspunsul. A incetat din scarpinat de ore bune si e vesel desi este batran. Acest lucru, ma refer la gasirea forumului, a Dlui.Scarface ,metoda pahar cu apa si biletul cu remediu este un raspuns la cererea mea spre divinitate, sa imi dea un semn pentru tratarea boliilor mele.
Multumesc ca existati
o seara linistita

OLARU MARINELA

Mesaje : 2
Data de inscriere : 22/08/2013
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Aug 22, 2013 11:57 am

Ma bucur pt. tine Marinela si pt. toti cei care gasesc acest forum si care ajung sa se ajute singuri cu aceste metode extrem de simple. Desi forumul este public si exista multi oameni bolnavi, dupa cum vedeti, numai putini il gasesc si in general cei cu credinta.
Nimic nu este intamplator.
Cateva informatii:
Glicemie ridicata: Syzygium CH7 (scade numai o glicemie ridicata, dar nu o ridica). Nu o vindeca
Citeste firul cu informatiile despre grau. Cauta grau sau graul in masca de cautare pe google. Se pare ca pt. diabetici in special orice produs din acest grau manipulat genetic inca din anii 40, are mai rau efect decat zaharul.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 27, 2015 3:38 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Vin Aug 23, 2013 8:28 am

Am facut o "kava kava ch5" si am zis ca mi sare inima din loc.




Foarte atent tre` sa fii cu "produsele" homeo de energizare.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty detalii personale

Mesaj  OLARU MARINELA Mar Aug 27, 2013 1:49 am

scarface a scris:Ma bucur pt. tine Marinela si pt. toti cei care gasesc acest forum si care ajung sa se ajute singuri cu aceste metode extrem de simple. Desi forumul este public si exista multi oameni bolnavi, dupa cum vedeti, numai putini il gasesc si in general cei cu credinta.
Nimic nu este intamplator.
Cateva informatii:
Glicemie ridicata: Syzygium CH7 (scade numai o glicemie ridicata, dar nu o ridica).
Citeste firul cu informatiile despre grau. Cauta grau sau graul in masca de cautare pe google.  Se pare ca pt. diabetici in special orice produs din acest grau manipulat genetic inca din anii 40, are mai rau efect decat zaharul.
Revin cu mici detalii privind diabetul meu ,care cred ca este pe parte hormonala hipofiza si suprarenale,acestea creeaza rezistenta la insulina si ridica valorile glicemiei ,la analize insulina = 9.29 ( intervale 6.00 - 27.00)Am nascut 2 copii prin cezariana, au depasit 9luni pline de gestatie au intrat in a 10 luna, nu am avut nici un simtom de nastere, se pare ca hipofiza mea a fost devina.Exista un remediu pentru acesta, sa functioneze cit decit si imi scad glicemia.Iau medic.sinteza Amaryl 6mmg si Siofor 1000-2 buc / zi amandoua si tot am 200 - 300 glicemie.Nu vreau insulina ca pancreasul se leneveste de tot.Starea mea este buna ,muncesc,memoria buna,energie am ,ma stresez cu glicemia care se stie sapa incet dar bine.
La cele doua remedii pot adauga si altele,cate pot adauga si pentru alte probleme ca: insomnie ,dureri reumatice.
Poate exista un remediu care poate acoperii mai multe suferinte .
In speranta ca nu iti rapesc mult timp pt.citirea mesajului iti urez
O zi buna si luminoasa

OLARU MARINELA

Mesaje : 2
Data de inscriere : 22/08/2013
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  sunflower Sam Oct 05, 2013 8:08 am

Incerc acum sa aflu daca un remediu dizolvat in apa / sau facut cu eticheta / si pus direct pe piele are aceleasi efecte ca atunci cand e ingerat. Ieri a fost prima zi de experimentare.
Scarface? La ce sa ma astept?
sunflower
sunflower

Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/09/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Sam Oct 05, 2013 8:40 am

Pai sunt prea multe necunoscute ca sa-ti poata raspunda cineva cu siguranta... cea mai mare este "oare e remediul si dilutia potrivita"?
Oare experimentezi ca ai nevoie de remediu sau doar de dragul experimentului ca sa vezi daca functioneaza ? Eu am zis doar ca functioneaza, nu mai e nevoie de experimente proprii daca am zis deja ca functioneaza.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Ceva nemaiîntâlnit . Oare ce este?

Mesaj  DorinStepan Vin Noi 01, 2013 10:24 am

Scarface  eşti ceva nemaiîntâlnit, eşti incredibil ! Pâna aici nu credeam că exista un om ca dumneata!  Am citit multe scrieri despre homeopatie dar niciuna nu m-a umplut de surprindere ca aceasta cu remediul gratis facut cu hârtia , paharul de apă şi pixul. Jos pălăria, eşti unicat! Nici lui Hahnemann  nu i-a trecut prin minte una ca asta.Eşti omul care va duce la faliment farmaciile  homeopate. Nu că mi-ar trebui mie remedii gratis, că am bani destui, da' aşa ca uşurinţă şi comoditate este fenomenal !
Subiectul acesta cu remediul făcut prin scrierea numelor din Materia medica si a concentraţiilor pe hârtie este fascinant, extraordinar, inimaginabil, m-ai facut praf !
Întrebare:  dacă am scris pe hârtie cu un pix cu pastă roşie ( că asta aveam la îndemâna) are vreo influenţă ? Cred că ceva nu este în regulă cu această culoare, că m-am simţit foarte rău, deprimat, cu contrcturi musculare şi lipsă de aer. Când am scris cu culoare albastră  m-am simţit foarte bine .
    Totul este să vrei şi să faci. Aş vrea să fiu mai deştept şi să nu mă mai fraierească toate. Ce remediu să prepar că homeopaţii prin care am fost au zis că prostia nu-i o boală şi nu au ce să-mi dea. Am bani destui şi am vrut să le dau oricâţi dar nu m-au înţeles.
Adevarul este că sunt deja dependent de  Lycopodium clavulatum CH 30  ! Seara îmi scriu pe hârtie acest remediu  iar dimineaţa nu mai am rabdare şi mă scol tremurând până iau remediul. Visez mereu că am uitat sa scriu pe hartie şi că dimineaţa nu voi avea ce lua şi mă scol transpirat şi ingrozit ca de un coşmar. Sunt obsedat  şi am impulsul de a lua de multe ori pe zi. Dar mă abţin cu greu. Dacă nu iau de trei ori pe zi , am frisoane. Poţi să te intoxici cu Lycopodium ?
    Cu ani în urma citisem undeva despre  ,, efectul de piramidă" . Ce era ăsta? Făceai o piramidă din sârmă cu anumite dimensiuni bine standardizate şi puneai sub ea un vas cu apă. După 24 ore  puteai să bei şi te energizai imediat pentru cca 24 ore. Unii şi-au făcut piramide la scara corpului lor fizic şi stăteau zilnic în centrul acestei piramide pentru energizare. Ce părere ai?
DorinStepan
DorinStepan

Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/11/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Noi 01, 2013 12:32 pm

Acum nu cred ca scrisul sau culoarea are vreun efect - in afara de cazul cand crezi in asta - si daca ai citit si cealalta rubrica cu remediile facute cu gandul ai vazuzt sau vei vedea ca de fapt nici nu trebuie hartie si nici macar apa sa faci remedii... deci nu scrisul si nici pixul au importanta, ci continutul cuvantului sau al gandului.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 5 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum