Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

+61
amz_daniela
romanbun
andreea_iuli
mccris
tess74
ginela
delideli
DorinStepan
sunflower
OLARU MARINELA
NTgrint
calina
mari77
anna75
anaid1709
maya40
lioara
mezzadri
DanC
corix
vize
deditel
andrei
aalaskaris
mirelou
doina12
feliciasz
klaussr
silar
Gina.Mihaela
madi
petropascal
simona68
CristianPsi
moRALU
Eurostar
alexiaiuli
corina
miro_ofe
ginsor
sante
serban.anna
ann
trinitygold
crinuta
RAMY
loret72
Bestiutza23
raluca
jaquelinne
veraa
CK
roxana77
Angel 27
skincod
corinaandra
nana
danic
Rameena_DM
mireille
geea38
65 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Vindecarile

Mesaj  DorinStepan Sam Noi 02, 2013 3:26 am

Vindecare numai cu gandul ? Am auzit teoria asta .Este asa de simplu sa te vindeci. Eu am multe boli care ma deranjeaza cu simptomele lor dureroase, dar nu reusesc sa fac corpul sa ma asculte si sa se vindece doar prin comanda gandului.Sad 
Ce anume trebuie sa comanzi pentru vindecare?  Daca se poate face asta , hai sa comunicam Ministerului Sanatatii sa lase chestiile alea cu Casa de Asigurari si sa ni se predea cursuri de autovindecare , ca ar fi de zeci-de-mii de ori mai ieftin decat toata sandramaua asta cu sistemul de asigurari de sanatate.cheers
DorinStepan
DorinStepan

Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/11/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Sam Noi 02, 2013 9:01 am

DorinStepan ai vrea tu ca starea asta de bine datorata lui Lycopodium sa tina forever and ever.




Am facut proving in timp pe foarte multe remedii dintre care unele au fost revolutionare pt problemele mele Dar nu "au tinut" mai mult de 3-4 luni efectele cu plus, chiar si la modificarea dilutiei si chiar si in urma discutiei cu un homeopat pro.




Acum poate la tine o fi vorba de remediul constitutional si asta e alta poveste.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Remediu programat pt. furnici (si alte insecte)

Mesaj  scarface Vin Apr 04, 2014 1:17 am

Cineva m-a intrebat ce remediu homeopat sa dea la furnici. I-am spus da programeze in apa cu eticheta Camphora CH3 sau CH5 si sa le stropeasca cu apa.
Azi mi-a raportat efectul. Daca nici asta nu dovada ca apa programata are acelasi efect ca si remedii reale nu stiu ce alta dovada sa fie mai evidenta:

"Va raportez efectele Camphora la furnici. Am facut cu apa+pahar. Am stropit peste ele. A fost ca si cum as fi dat cu un insecticid. Imediat au ametit, s-au mai plimbat putin asa, fara nicio vlaga, dupa care au murit. Multumesc!"

Fantastic !

Incercati remediul asta si la purici, paduchi, paduci de plante, carcalaci, paiangeni si alte insecte si raportati efectele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  delideli Vin Apr 04, 2014 5:39 am

Legat de furnici, citeam intr-o zi pe forum despre camphora si apoi cand am intrat in baie le-am vazut cum ieseau de sub cabina de dus. Multe zile la rand ma tot chinuiam sa vad de unde apar si nu reusisem sa descopar. Intamplarea a facut sa vad atunci exact locul si nervoasa am zis in gand ...ei.., lasa ca va fac eu niste camphora ch5 acum sa va potolesc.....nu stiu ce sa zic, dar pana am scos eu rufele din masina, nu mai era nici urma de furnici. Eu cred in metoda pix+pahar+hartie ca am incercat de multe ori, dar acum sa fi fost o coincidenta?ca au disparut furnicile....nestropite!!!! Si a doua zi am gasit furnici moarte iesite de sub plinta din bucatarie.....si repet, nu am apucat sa stropesc pe nicaieri....ca nu am mai avut ce. Ieri am mai vazut una ratacita prin baie.....cred ca trebuie sa stropesc prin unele locuri ca sa nu mai iasa deloc.

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Apr 04, 2014 6:09 am

Pai nu stii ca remediile homeopatice se pot da si mental ? Deci daca le spui cu gandul sau vorba sau daca le stropesti nu e mare diferenta.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  delideli Vin Apr 04, 2014 6:49 am

Stiu, ca am mai discutat odata despre asta, dar mi s-a parut prea rapid...si nu am spus decat o singura data vorbele alea si nicidecum cu intentia de a chema remediul, dar iata ca si numai gandul meu, ca m-am gandit sa fac acel remediu, a functionat. Altadata cand vreau sa chem cu gandul un remediu......ma chinui putin, ca imi apar fel si fel de alte ganduri in minte si nu reusesc sa ma gandesc doar acolo.....si acum...doar o singura data...si a mers si fara sa vreau, intentia mea era sa fac cu eticheta.

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Vin Apr 04, 2014 9:39 am

nu concentratul conteaza la remediile facut cu gandul ci intensitatea sau credinta cu care le chemi. O milisecunda cu intensitate este mai puternica decat 10 minute de conecentrare. Oricum este un "chemat" si nu un "facut". Cand crezi in Dzeu nu-ti trebuie concentrare sa te rogi.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  corix Lun Apr 21, 2014 3:17 pm

Buna,
Pentru mine face parte din viata sa folosesc metoda cu eticheta, metoda gandului si metoda alegerii remediului de catre duhuri.
De cand am descoperit acest forum si pe Scarface, folosesc zilnic una dintre metode, pentru familie sau cunostinte si chiar pentru animalele casei.
Pentru herpes, lovituri, dureri, puroi la masele, raceli, tuse, muci, arsuri la stomac si tot ce apare avem rezultate imediate cu una dintre metode. Daca stiu sigur remediul il zic in gand si imediat se rezolva pentru oricine il folosesc, sau le spun sa-si zica singuri remediul.
Daca inainte, iernile copiii o tineau din raceala in raceala si greu scapau de ele, iar iarna acesta scapam de ele in 2 zile.  Very Happy 
Baiatul cel mic avea niste secretii la raceala care il tineau 2 saptamani, ii dadeau tuse.
La ultimele 2 raceli i-am dat Aloe vera( l-am facut cu eticheta si paharul), pentru secretii. De fiecare data, dupa 2 zile, i-au trecut secretiile si raceala.

Iar acum, imi spune copilul singur ca se simte foarte bine. Multumim lui Dumnezeu ca ne-a ajutat sa gasim acest forum ...

Pentru purici am folosit Pulex Iritans.
Am mers la tara unde avem un caine si mai multi pisoi.
Se scarpinau toti. Cum baiatul cel mic daca e piscat, face blande si se scarpina rau, am scris pe o hartie Pulex CH7 - nu mi-am mai amintit numele intreg al remediului, i-am stropit pe toti(pe catel si pisoi) si pe jos, iar pana sa plecam, nu se mai scarpinau.
A functionat si fara sa scriu tot numele remediului!  cheers 
Stiam, tot de la Scarface, ca daca nu sunt mai multe remedii cu denumiri asemanatoare merge sa scrii doar o parte din denumirea remediului.
Ar trebui sa scriu in fiecare zi aici, la cat de des folosesc aceste metode si cum am rezultate de fiecare data!  flower 

Va doresc o saptamana minunata tuturor!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  ginela Mar Apr 22, 2014 8:21 am

Multumim Corix  flower
 
eu folosesc de obicei remedii naturiste dar, de remediile homeopate care se fac atit de repede si nu te costa nimic sunt superincintata mai ales ca si functioneaza. Cool  

Ma intereseaza si pe mine remediul cu  Aloe Vera,  cit Ch  Question 

Si eu, de cind am intrat aici pe forum imi fac remedii cu gindul, ca n-am avut timp sa mi le notez pe toate si sa stii ca unele chiar au functionat. De ex. de vreo citeva zile, seara, cind merg la culcare ma sperii ce picioare umflate am de la glezna pina spre genunchi, ma bag in pat si spun in gind de 2-3 ori remediu homeopat pentru picioarele mele umflate, dimineata sunt bine dar, pina seara le am din nou umflate, peste zi n-am incercat sa spun remediul dar, de ce oare mi se umfla picioarele ?
n-am patit asta niciodata !
Am mai spus in gind remedii pentru niste cosuri/grasimi care imi apar in sprincene si s-a rezolvat
pentru niste dureri de sold si de umar pe care le am de "mii de ani" ( de fapt este pe undeva pe mijlocul fesei la piciorul drept) imi trece uneori dar revine si cu remediul se petrece la fel.

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Apr 22, 2014 8:52 am

Aloe vera sau Aloe socotrina (in dilutia CH5,7 sau 9) merg numai cand secretia de la nas este la fel in consistenta ca si sucul din Aloe (transparent, un pic elastic, nu este apos si nici colorat). Picioarele se umfla din mai multe cauze organice (inima, ficat, rinichi), cel mai des este ceva de la rinichi. Ai fost vreodata in pericol de inec ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  ginela Mar Apr 22, 2014 10:37 am

Multumesc, scarface, mi-am notat sa stiu cind pot sa administrez aloe.

Da, am fost in pericol, o data in copilarie si alta data in adolescenta.

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  tess74 Vin Mai 02, 2014 1:16 am

Si mie mi se umfla picioarele, am circulatia proasta, limfa se incarca mereu, chiar daca aplic trucuri diverse pt detoxifierea ei, mai putin miscarea. Stiu, e cea mai importanta, dar va veni si vremea ei. Am avut multe infectii renale/urinare in adolescenta si pana pe la 30 de ani. In pericol de inec am fost si eu, de 2 ori in copilarie si o data la maturitate, cand am inceput sa invat sa inot. Acum stiu sa inot, dar cand intru in apa imi bate inima foarte repede si cu putere, ca la iepurasii de camp speriati Smile
Ceva important de stiut in mesajul catre Ginela? Putem aplica si ceilalti cu aceleasi simptome?
Merci!

tess74

Mesaje : 24
Data de inscriere : 20/08/2013

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  mccris Mar Iul 01, 2014 8:49 am

ce se intampla daca altcineva din greseala a baut din remediul meu? Ce trebuie sa fac in continuare? Crying or Very sad

mccris

Mesaje : 7
Data de inscriere : 25/06/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Mar 10, 2015 5:32 pm

Cu homeopatia nu, dar cu autovindecarea... uite de fapt ce este cancerul la plamani in filmul de 4 ore de aici..chiar la inceput este.
https://sanatate.catsboard.com/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Daca crezi ca mori, mori. Daca nu crezi si corpul mai are resurse, traiesti. Acest cancer e de fapt faza de vindecare dupa o frica pt. viata cuiva sau proprie.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty frecventa remediilor florale bach

Mesaj  andreea_iuli Joi Mar 12, 2015 4:12 pm

Buna seara! Pentru orice remediu floral ales - cel cu programarea pe hartie - de unde putem stii cate zile trebuie administrat?
multumesc pt raspuns!

andreea_iuli

Mesaje : 13
Data de inscriere : 26/02/2015
Varsta : 46

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Mar 12, 2015 4:25 pm

In general la faze acute se da pe loc, cand e nevoie de cateva ori..
La chestii legate de slabiciuni sau personalitate sau traume se da mai multe zile -- 5-14 zile de 1-2 ori pe zi...in functie de nevoie si efect...si se observa efectul...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Remedii cu Reply

Mesaj  romanbun Mier Iun 03, 2015 10:35 pm

Buna ziua,
Sunt  "scriitor" nou aici pe forum, pe care-l cunosc de ceva vreme si pe care il apreciez pentru calitatea OAMENILOR care scriu aici. Am studiat ce este scris referitor la cum se face un remediu acasa. Am si eu o intrebare: medicul  mi-a prescris niste remedii ca si solutie si deoarece e un tratament de 3 luni, as dori sa "refolosesc" sticlutele. Este vorba de cateva remedii formule complexe de la Plantextrakt, pe care cu mare greutate le-am comandat, ele urmand sa soseasca in cateva zile din diverse surse. Ce ma sfatuiti, cum sa fac "reincarcarea" sticlutelor, pentru a face acest tratament mai complex si sa nu mai astept dupa remedii?
Se pare ca am mult de "scobit"pe aici... va multumesc anticipat. I love you

romanbun

Mesaje : 1
Data de inscriere : 11/03/2010

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Iun 04, 2015 12:08 am

simplu: se scrie numele remediului complex. Tratamentele cu remedii complexe si mai ales timp de 3 luni este o prostie si cine da asa ceva nu e homeopat, caci un singur "remediu" e o combinatie de 6-9 remedii diferite. Iar cine da mai multe remedii complexe e un nebun, caci este un un cocktail de 20-30 remedii diferite.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mier Aug 26, 2015 5:20 am

"Eu am scris numele la remediu pe hartie si hartia am pus o pe birou pentru a o folosi mai dupa amiaza .......Dar de atunci imi este intruna sete, am gâtul uscat si ma gandesc doar la apa sau preferată mea luminată. Este normal ?"

Efectul la remediu apare de fapt imediat dupa ce s-a scris pe hartie, bautul apei
este practic optional. Asta am descoperit din intamplare in mod empiric
si a fost confirmat d emai multe ori. Si de cazul de mai sus, fiind un remediu care
deblocheaza colectoarele renale care lucreaza in exces care duc la retentie de apa si din cauza asta la lipsa de sete. Deja dupa scrierea remediului pe hartie remediul si-a facut efectul.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty cum sa produci anumite suplimente cu eticheta

Mesaj  amz_daniela Joi Dec 10, 2015 4:39 am

Buna ziua ,

Din cate am citit si chiar am produs cu succes remedii homeopate sau florale prin intermediul etichetei,am inteles principiul memoriei apei . Ma intereseaza daca se poate aplica aceasta metoda pentru producerea unor suplimente ( de ex. calciu din coral sau un supliment ...nu stiu daca pot sa-l numesc? ... care dizolvate in apa, ar schimba anumite proprietati ale apei potabile ( pt. obtinerea apei alcaline , in sensul cresterii PH-ului , sau scaderii potentialului de oxidare.)Daca ar fi sa le cumpar , sunt destul de scumpe.

Va multumesc anticipat
amz_daniela
amz_daniela

Mesaje : 29
Data de inscriere : 27/05/2013
Varsta : 49

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Dec 10, 2015 5:12 am

nu se poate face alchemie cu aceasta metoda, deci nu se pot face substante materiale..doar energia materiei se poate face....
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Apr 18, 2016 11:34 pm

cineva scrie: "intr o dimineata m-am sculat cu o presiune pe cap, o greutate, simteam ca nu se oxigeneaza bine creierul , dupa niste zile cu somn mai putin si munca mai multa stiam ca daca nu fac ceva o sa izbucneasca o "mandrete" de durere de cap
imi fac cu pixul si hartia o potiune " natrium muriaticum ch 30 " o las putin si beau in momentul in care am baut am si simtit cum ma " luminez" , fara sa exagerez cu ceva, cei care au dureri de cap stiu ce inseamna sa ti se "lumineze" capul"
"

Remediul asta cred ca reduce din edeme...sarea homeopata scoate apa...sarea normala atrage apa
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Cum combin 2 dilutii ?

Mesaj  ioancalator Lun Sept 26, 2016 4:47 am

Am primit de la medicul homeopat 2 dilutii din histaminum: CH7 si CH9 (7 bilute de Histaminum CH7 si 7 bilute de Histaminum CH9) cum iau aceste dilutii daca fac medicamentele cu ajutorul apei ? Beau prima dilutie de HISTAMINUM CH7 si apoi peste o jumatate de ora beau si HISTAMINUM CH9 ?

Ma iertati daca a mai fost aceeasi intrebare, sau am postat gresit, rog administratorul sa mute acest post la locul correct.

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Sept 26, 2016 5:03 am

un homeopat care da doua dilutii atat de apropiate - 7 si 9 din acelasi remediu trebuie sa fie ori un clown ori un medic alopat care a invatat in fuga homeopatia si nua inteles nimic. Sau nu stie pe care sa o dea la urma urmei. Caci una din dilutii. oricare- este suficienta.
In plus, se si pot amesteca sau lua impreuna fara nici o problema. Dar tot o prostie ramane sa dai doua dilutii atat de apropiate . Nu stiu la cine ai fost si ce ai dar da de banuit. In plus nici nu te-a instruit cum sa la iei... tzz tzz...
Histaminum oricum nu vindeca nimic ci doar reduce niste simptome. Probabil ca ai vreo alergie sau mancarimi. Si in rubrica asta este locul gresit pt. astfel de intrebari, puteai alege alta. Ce are intrebarea asta cu tema rubricii ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  ioancalator Lun Sept 26, 2016 6:57 am

Da, medicul este alopat (pneumolog) dar practica si homeopatia. Am alergie la polen si praf de casa, asta mi-a spus dupa ce mi-a facut test alergenic. Bilutele stiu ca le pot lua deodata, dar nu eram sigur in cazul cand fac remediul cu apa si hartie.

Ai dreptate, nu isi prea are aici aceasta intrebare, decat poate in cazul cand pe cineva intereseaza cum se iau 2 remedii facute cu apa ... poate ar fi bine de mutat acest post unde-i e locul ...

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 6 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum