Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

+61
amz_daniela
romanbun
andreea_iuli
mccris
tess74
ginela
delideli
DorinStepan
sunflower
OLARU MARINELA
NTgrint
calina
mari77
anna75
anaid1709
maya40
lioara
mezzadri
DanC
corix
vize
deditel
andrei
aalaskaris
mirelou
doina12
feliciasz
klaussr
silar
Gina.Mihaela
madi
petropascal
simona68
CristianPsi
moRALU
Eurostar
alexiaiuli
corina
miro_ofe
ginsor
sante
serban.anna
ann
trinitygold
crinuta
RAMY
loret72
Bestiutza23
raluca
jaquelinne
veraa
CK
roxana77
Angel 27
skincod
corinaandra
nana
danic
Rameena_DM
mireille
geea38
65 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Sept 26, 2016 7:39 am

ce ar fi sa studiezi Noua medicina germanica aici pe forum caci ea stie exact - si singura care stie - cauza la alergiile de orice fel si de fapt la orice boala ?
Homeopatia nu stie si cu atat mai putin medicul tau.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  ioancalator Lun Sept 26, 2016 8:26 am

Cu mare placere, am si inceput ... insa nu am patruns NMG asa de mult incat sa identific problema si mai ales s-o rezolv ... Pana atunci aplic ce pot si stiu eu sa-mi rezolv problema ... Sigur o sa revin imediat cu alte intrebari dar la sectiunea NMG. Multumesc mult !

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Incepator Joi Aug 03, 2017 5:00 am

Oare functioneaza si daca scrii de ex "Sa aiba pofta de mancare copilul"?
Sau doar denumirea remediului trebuie?
Adica , ma gandesc ca poate merge, ca si la puterea gandului...
Multumesc!

Incepator

Mesaje : 6
Data de inscriere : 10/05/2017

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Metoda apa si paharul

Mesaj  Simona Babet Lun Feb 05, 2018 5:31 am

Va rog sa ma luminati! Dupa ce se incarca apa ousa pe hartia cu dilutiile, daca trebuie sa mai beau odata din pahar, trebuie sa pun iarasi pe hartie paharul si sa il las 5-10 min sau din apa incarcata prima data pot bea de cate ori este necesar? Multumesc!

Simona Babet

Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/09/2017

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Feb 06, 2018 8:04 am

nu trebuie...odata programata apa ramane programata....
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Simona Babet Mier Feb 07, 2018 9:34 am

Multumesc pentru raspuns! Am inca o intrebare si anume: fetita mea, 3 ani, a fost operata de amigdale si polipi acum fix o saptamana. In urma operatiei are dureri mari de gat. Nu poate manca, nu poate bea. Desi isi doreste, a prins frica de inghitit si refuza apa si mancarea. Ce imi puteti recomanda pentru a scapa de aceste dureri? Mentionez ca in urma repetatelor raceli, a ramas cu amigdalele marite si racea foarte des. Polipii erau mariti si respira greu, sforaia excesiv. Apoi va mai soun ca are 11.8 kg la varsta de 3 ani. Nu e o fire mancacioasa, refuza mancarea. Recunosc, sunt nevoita sa o bat la cap sa manance. Citisem aici ca in urma actiunilor parintilor de a "obliga" copilil sa manance acesta poate manifesta dureri in gat. Bun. Insa acum, in situatia data, ce este de ajutor? Va multumesc!

Simona Babet

Mesaje : 2
Data de inscriere : 02/09/2017

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 7 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum