Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

+61
amz_daniela
romanbun
andreea_iuli
mccris
tess74
ginela
delideli
DorinStepan
sunflower
OLARU MARINELA
NTgrint
calina
mari77
anna75
anaid1709
maya40
lioara
mezzadri
DanC
corix
vize
deditel
andrei
aalaskaris
mirelou
doina12
feliciasz
klaussr
silar
Gina.Mihaela
madi
petropascal
simona68
CristianPsi
moRALU
Eurostar
alexiaiuli
corina
miro_ofe
ginsor
sante
serban.anna
ann
trinitygold
crinuta
RAMY
loret72
Bestiutza23
raluca
jaquelinne
veraa
CK
roxana77
Angel 27
skincod
corinaandra
nana
danic
Rameena_DM
mireille
geea38
65 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Aug 30, 2011 2:28 am

Nu stiu cum de poti sa intelegi atat de pe dos cand e clar ca orice remediu homeopat se dinamizeaza. Scociul si dinamizeara nu au nimic in comun.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty e asa ciudat....

Mesaj  CristianPsi Mar Aug 30, 2011 4:13 am

bai imi pare asa de ciudata metoda asta, dar ce am testat cu dilutiile ce ma pun "la culcare" pare a fi real.
stau si ma intreb daca o mere sa fac si combinatiile lui Jurj ce le are plantextract, acolo exista si in D 3 , d2 etc. , mi se pare ca unele plante sunt in tinctura mama.
practic oare mere sa faci si oscilococinum ? anas barbariae 200k
eu le scriu unele sub altele ca spre ex :
arnica montana 4ch
belladona 4 ch
sulfur 5 ch etc
asa le scriu eu cand imi fac combinatiile, nici nu stiu sincer daca scriu suficient de frumos si de clar pentru ca am un scris urat. sunt foarte multe date care imi par tare neclare de asta si intreb detalii.
scria cineva de metoda prepararii cu ajutorul gandului. eram curios daca poti face un tutorial si pt acea metoda
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Aug 30, 2011 4:49 am

Nu conteaza cat de urat scrii atat vreme cat este corect scris.
Nu stiu daca poti face o dilutie mama. Testeaza, si aceea arte o anumita vibratie. Dilutia cea mai joasa testata a fost D2 sau C2 si care functioneaza. Poti face cu metoda asta orice remediu sau combinatie de remedii, indiferent de numele lor si dilutie. Inclusiv Oscillo care a fost facut deja aici de mai multi. Ca folosesti scrisul, vorba sau gandul nu conteaza. Conteaza numai intentia si numele corect al remediilor pe care le "chemi". Caci ce se intampla de fapt cand faci un remediu in acest mod - hartia nu are nici un efect in sine: se cheama spiritele elementare din aceste remedii care vin si prin vicinitatea lor incarca apa sau aura persoanei cu vibratia lor, deci a remediului. Ori ca le chemi in scris, cu vorba sau cu gandul e acelasi efect. Capisce ?

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Mar Aug 30, 2011 9:56 am

io-s d-acord cu Logica ta si am zis ca Simbolu` ajuta aici dar partea cu gandu` e mai grea pt ca nu ma mai pot lega de o notiune, un concept.. de un suport, apar parazitii in gandire etc. D-asta si intrebam de felul in care focusez mental sa zicem pe medicamentul meu preferat si anume Arnica 9ch. sper sa nu monopolizez discutiile aici.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Aug 30, 2011 11:14 am

De ce vrei neaparat sa intelegi ceva care zici ca nu poti intelege ? Si de ce vrei neaparat sa intelegi ceva care functioneaza si fara intelegerea ta? Incearcarea este cel mai simplu mod de a intelege ca ceva functioneaza.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty cum prepari un nosod

Mesaj  simona68 Mar Aug 30, 2011 9:28 pm

Buna, scarface.
Aceasta metoda se poate aplica pt prepararea unui nosod, respectiv a unui remediu homeopat pt o micoza la ureche care tot recidiveaza? Am luat contact cu homeopatia in anul 1994 cand am fost la fundatia Christiana si dupa 2 ani de infectii urinare repetate fara cauze anatomice, dr.Chirila m-a facut bine intr-o luna. Acum insa, de 7 ani de zile, ma tot tratez cu cei mai mari medici homeopati din Romania si am facut tratament si cu un medic homeopat roman stabilit in Anglia si nu am rezolvat nimic. Nu sufar de vreo boala grava, de fapt, nici nu am diagnostic clar si cert si totusi nu am putut rezolva problemele, in special digestive, pe care le am, nici alopat, nici cu fitoterapie, nici homeopat. Nu am facut tot timpul tratament homeopat sau alopat si au fost cateva perioade bune(adunate, cam un an ar face) in acest timp.
Ar fi uluitor pt mine sa pot macar sa vad ca rezolv aceasta ciuperca a urechii care ma necajeste de aproape jumatate de an si care recidiveaza la cea mai mica picatura de apa care se uda urechea sau pur si simplu cand vrea ea.

simona68

Mesaje : 10
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Remedii cu un pahar de apa si etichta

Mesaj  petropascal Mier Aug 31, 2011 11:04 am

Si mie mi s-a parut greu de crezut cand am citit despre aceasta metoda de "fabricat remedii homeopate acasa", dar mi-am zis ca nu am nimic de pierdut daca incerc. Si am incercat ! Fetita mea de 5 ani sforaia noaptea ingrozitor, avea nasul infundat si respira numai pe gura. Am dus-o la ORL-ist si mi-a zis ca are polipi foarte mari si trebuie intervenit chirurgical. Vreo 2 sapatamani am tot cautat pe net informatii despre polipi si metode diverse de tratament. I-am dat fetitei remediile facute cu eticheta. Dupa vreo 10 zile nasul i se desfundase complet, dar ea tot mai sforaia si respira in continuare pe gurita. Fusesem avertizata ca problema nu o sa se rezolve in cateva zile, asa ca am avut rabdare...Usor, usor, somnul fetei a fost din ce in ce mai linistit, a inceput sa respire din ce in ce mai bine in somn, dupa aproape o luna respira normal pe nas, fara sa mai sforaie absolut de loc. Nici nu va pot spune cat de fericita am fost cand am vazut asa progrese... Si cand am dus-o din nou la ORL-ist si mi-a spus ca fetita are nasucul OK, nici urma de polipi...mi-am zis ca Dumnezeu a vrut sa-mi deschida ochii si sa nu ma grabesc sa duc copilul la operat...


petropascal

Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/02/2011

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Si totusi ceva exista...

Mesaj  madi Dum Sept 04, 2011 11:24 pm

Buna ziua tuturor, ce am sa va povestesc pare incredibil,dar asta mi s-a intamplat,nu numai acum,insa de data asta m-a socat si pe mine diferenta dintre medicina alopata si homeopata. Dupa 2 zile de chin si suferinte,am recurs la metoda remediului facut in casa si ca prin minune am constatat ca durerile mi-au fost luate parca cu mana. In urma unei diete disociate,mi-am dat organismul peste cap cand am mancat si altceva decat regimul acela si stomacul s-a razvratit prin a incepe cu dureri insuportabile ,prin a voma,a face diaree,stari de ameteala,etc.Am ajuns la urgenta, unde mare lucru nu s-a intamplat dupa toate eforturile lor de a ma "vindeca",am plecat mai bolnava si cu mai multe dureri ca inainte. Ajunsa acasa,am recurs la aceasta metoda de a-mi face singura bine,si mi-am preparat remediul. In mai putin de doua ore eram alt om,scaunele s-au oprit,raul a incetat si am dormit ca un prunc dupa doua nopti de chin.

madi

Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Lun Sept 05, 2011 7:35 am

testele mele cu metoda asta sunt inca foarte ciudate : 1 zi sa zicem ca parca iese remediul dar dupa aia nu mai vrea. e ceva parca "neprecis" in privinta dilutiei. parca mi se pare ciudata chiar si dinamizarea aia cu 4-7 lovituri puternice. nu s sigur inca ca mere. am testat in prealabil pe prima mea dragoste din homeopatie si anume arnica 9ch.
va voi tine la curent !
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Sept 05, 2011 8:04 am

mai stiu un profesor in homeopatie care, fiind mare sceptic, nu i-au "iesit" remediile. (pe langa faptul ca facuse mai toate pe dos) Probabil de atata scepticsm se sperie duhurile "fabricante" si nu va mai fac remediile. In peste 1000 de cazuri acute unde remediile au fost alese bine si au avut efect imediat nu am vazut nici o urma de imprecizie.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  alexiaiuli Joi Sept 08, 2011 4:51 am

Eu cand am facut primul remediu cu eticheta eram convinsa ca in paharul acela este salvarea mea.Era ultima mea speranta.Ceva de care m-am agatat cu toate puterile.Si a functionat.Acum pot sa fac un remediu doar gandindu-ma la el 10-15 min si nu imi distrage nimic atentia de la fabricarea remediului cu gandul, asa cum spunea cineva intr-un mesaj anterior.Pur si simplu daca par alte ganduri le pun "Stop" si o iau de la capat cu recitarea in minte a numelui remediului si a dilutiei.
CristianPsi, referitor la metoda cu paharul sa stii ca si eu am fost sceptica cand am auzit prima data de el doar ca aveam sperante foarte mari si cred ca asta m-a ajutat.Probabil ca incostient refuzi, respingi remediul, energia lui.Asa cum stii un gand negativ produce si atrage energii negative si acest lucru poate respinge energia benefica a remediului.Nu stiu, zic si eu.In primul rand gustul apei difera de la remediu la remediu.Si temperatura apei la fel.Imi amintesc ca o data am facut un remediu care mi-a racit apa desi pusesem apa la temperatura camerei si o tinusem la "programat" tot la aceeasi temperatura.In alta ordine de idei, eu ca persoana cred destul de mult in puterea vointei, a gandului, in energiile corpului, in subconstient si alte chestii din astea invizibile. Poate esti prea.... pragmatic.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Gina.Mihaela Lun Feb 13, 2012 2:45 pm

Si eu am folosit metoda cu eticheta pentru o durere destul de suparatoare in gat. Eu ma gandeam deja ca trebuie sa iau antibiotic, dar am descoperit intamplator forumul lui Scarface, unde ne-a impartasit si noua aceasta metoda atat de folositoare, rapida si economica. Mi s-a parut foarte interesanta, am incercat-o cu toata increderea (auzisem cate ceva de experimentele cercetatorului japonez Dr. Masaru Emoto) si chiar a functionat destul de repede. Intre timp am dat si un remediu pentru copilul l meu si deja in 2 zile nu mai avea nimic copilul, nu a mai fost nevoie sa apelam la coliriu. Multa sanatate tuturor si incercati chiar daca nu va vine sa credeti, veti fi uimiti de rezultate!

Gina.Mihaela

Mesaje : 4
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mar Mar 27, 2012 1:51 pm

Poti lua remediile si daca bei cafea. Otetul si menta nu sunt valabile decat pt. putine remedii si in general daca iei un remediu zilnic antidotul nu actioneaza daca cand a fost luat, repetand remediul se repeta efectul care tine pana iei un antidot. Deci chiar cu cafea, efectul poate tine cateva ore, in functie de cata pauza ii lasi inainte de cafea. Pe tine te-ar durea capul permanent sau des, dar cofeina le reduce, de aceea se pune cofeina si in majoritatea medicamentelor de migrena. Adica cafeaua nu te ajuta, ci doar le anesteziaza. Vezi postingul cu Ciananthus aici: https://sanatate.catsboard.com/t1575-remedii-pt-dureri-de-cap-morrison-engleza#5774
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Mier Mar 28, 2012 10:21 am

2 remedii care functioneaza foarte des pt. cei cu hipotensiune:
Rauwolfia serpentina (CH7, 9, 12 sau 15)
Haplopappus baylahuen (CH7,9,12, 15)
Unul din ele ajuta in general, se pot incerca la nevoie cat si curativ.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  silar Lun Apr 09, 2012 12:13 am

Buna ziua, revin si eu dupa o saptamana de tratament (pentru varice). Cea mai mare realizare zic eu pana azi este ca nu am mai baut cafea de 7 zile (adica de cand am inceput tratamentul) si nu am nici o durere de cap (in mod normal daca nu beam cafea pana la ora 10 - la ora 12 deja nu mai eram buna de nimic din cauza durerilor de cap).. O problema aparuta de vreo 2 saptamani dar parca mai persistenta in ultimele zile este ca am o durere suparatoate pe pulpa inferioara a piciorului deja operat de varice. In urma operatiei am ramas cu o vanataie zic eu si cu venele putin mai proeminente pe pulpa inferioara (acolo unde s-a facut strangularea venelor sau nu stiu cum sa-i zik), oricum piciorul arata inestetic si acum ma si doare. Durerea este mai persistenta cand stau in casa decat atunci cand sunt pe drum(plimbare, servici, cumparaturi, etc.). Nu stiu pe seama cui sa pun aceasta durere, m-am gandit ca o fi de la vreme, de la schimbarile de temperatura....Cam atat dupa prima saptamana....O zi frumoasa si o saptamana usoara tuturor.

silar

Mesaje : 2
Data de inscriere : 20/12/2011

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Lun Apr 09, 2012 1:10 am

Poate sa fie o agravare temporara de la remedii - in caz ca iei - caci corpul incepe sa lucreze la reparatii. Avand in vederea ca operatia nu inseamna vindecare e aproape firesc sa apara ceva.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  silar Dum Apr 22, 2012 2:59 am

Hristos a inviat..
Revin ca de obicei sa-mi scriu constatarile ce apar pe parcursul tratamentului Smile. Am terminat cele 2 saptamani cu remediile luate zilnic , acum sunt in cele "3-4 mai rar", asta inseamna ca o zi le iau o zi nu le iau. Problema este ca in zilele nu le iau ma doar iarasi capul (so, asta insemna ca nu am scapat de tratamentul pentru migrene Sad ). Vanataia de pe piciorul operat nu ma mai doare, parca da semne ca se retrage, dar din pacate este inca prezenta - mai pregnant seara..Intrebarea mea este - o sa dispara definitiv?? Pe piciorul neoperat mi-a aparut pe pulpa superioara (prin toamna) o galma pe o vena (asa si-au manifestat varicile aparitia si pe piciorul operat). Acea galma se va retrage vreodata?? Sad.. Multumesc mult anticipat, multa sanatate tutror si o saptamana usoara va doresc..

silar

Mesaje : 2
Data de inscriere : 20/12/2011

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Dum Apr 22, 2012 3:05 am

nu suntem ghicitori in viitor...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  CristianPsi Dum Apr 22, 2012 3:27 am

vad ca revii si scoti lovirea paharului Neutral
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  scarface Joi Iun 07, 2012 11:08 pm

CristianPsi a scris:vad ca revii si scoti lovirea paharului Neutral
Da, lovirea paharului la remediile facute cu eticheta nu este necesara. In plus, programarea este instantanee, deci maximal 5-10 minute de asteptat este suficient, in cazuri de urgenta remediul se poate da si dupa cateva secunde de programare.
Experienta te invata permanent ceva nou... teoriile noastre sunt de multe ori gresite.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Tuse si "nod in gat" rezolvat cu succes.

Mesaj  klaussr Lun Iun 25, 2012 3:07 am

Un alt caz rezolvat in mod miraculos.
Va relatez cazul mamei mele pentru a arata beneficiile remediului homeopat si a ajuta si alte persoane cu suferinte in alegerea deciziilor corecte pentru a-si rezolva problemele de sanatate.
Mama mea tusea in permanenta si se inneca de multe ori datorita acestor crize. Acestea erau mai puternice noaptea, cum era , mai rau , sigur deranja si vecinii, locuim in apartament la bloc. Tusea era uscata si ragusita, deranjanta pentru persoanele din jur. In plus avea si o senzatie de "nod in gat" si era nevoita sa inghita tot timpul, crezand ca are ceva oprit in gat. Problemele acestea le avea de mai multi ani timp in care a facut multe analize medicale, insa toate fara nici un rezultat. Peste tot era acelasi raspuns ca nu are nimic in gat si ca este sanatoasa. A mai urmat bai calde cu musetel, gargara cu felurite substante, ceaiuri si siropuri una dupa alta, diferite leacuri batranesti, insa fara rezultat sau unele ameliorau o perioada dupa care nu-si mai faceau efectul. Dupa atata timp chiar s-a descurajat, se resemnase si nu mai credea ca va mai gasi vreodata rezolvare. Chiar a trebuit sa o conving sa incerce si tratamentul homeopat. Initial nu a vrut. A fost o zi binecuvantata, cautam remedii naturiste la o problema cand am gasit acest forum. Am citit cazurile si metoda folosita , am fost convins ca asta ar fi raspusul la toate rugamintile noastre. Cu un an inainte vizionasem documentarul "Apa are memorie" si am fost uluit sa aflu aceste lucruri despre apa. Astfel incat am luat hotarararea sa incercam si aceasta metoda.
Vorbesc despre metoda cu pahar_apa_pix_hartie. Dupa ceva munca de lamurire, bineanteles ca nu credea in asa ceva, dar pana la urma, si-a dat seama ca n-are nimic de pierdut daca incearca. Imediat dupa ce a inceput tratamentul cu remediile au inceput sa se vada rezultate. La o luna dupa tratament nu mai are acel " nod " si mai tuseste , dar rar, si tusea este normala. Este un mesaj lung, stiu , dar am vrut sa ofer cat mai multe amanunte. Sper ca aceste informatii sa va ajute si sa acordati credit acestei metode pentru ca intradevar, ea functioneaza. Multumim!

klaussr

Mesaje : 2
Data de inscriere : 25/03/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Vigantol CH 30 ...si nu numai

Mesaj  feliciasz Mier Noi 07, 2012 2:10 pm

Am ajuns din disperare sa caut o solutie probremelor mele de sanatate, ale copilului si sotului meu. Am fost diagnosticata cu artrita acum 3 ani si jumatate si am refuzat tratamentul medicamentos alegand sa urmez tratamente alternative(homeopatie si terapie bowen). Starea sanatatii mele a fost foarte grava, 5 luni de zile nu am avut control asupra genunchilor iar dupa 5 luni am simtit ameliorari mai intai genunchii nu au mai fost asa de imflamati si am inceput sa pot umbla din ce in ce mai bine. In urma cu un an si 7 luni am nascut un baietel minunat. Desi probemele mele de sanatate s-au ameliorat totusi am ramas cu dureri faorte mari in zona articulatiilor, dureri care imi afectau viata zi de zi si imi era tot mai greu sa ma ocup de copil trebuind sa fac eforturi mari sa il ridic sau sa il iau de jos. Si disperata am spus ca nu se mai poate asa si trebuie sa fac ceva sa ma simt mai bine. Mi-am amintit ca citisem cu mult timp in urma ceva despre remedii homeopate pe care le poti face acasa si am zis sa caut sa vad daca mai gasesc si am gasit foarte repede acest forum si de atunci au aparut schimbari radicale in viata mea, a familiei mele si a copilului nostru. Copilului nu i s-a inchis frontanela pana acum la un an si 7 luni si am realizat ca e din cauza vigantolului asa ca i-am facut remediul “Vigantol CH 30” cu hartia si cu apa. Dupa doua doze starea lui s-a inbunatatit simtitor si frontanela a inceput sa ii fie putin mai tare iar starea lui in general s-a imbunatatit simtitor in urma altor cateva remedii (el face spasmul hohotului de plans si crize de furie). Deasemenea si sotului meu i-am facut un remediu cu hartia si apa pentru hemoroizi si alte probleme de sanatate si la el a functionat dupa doar cateva zile.le urmaresc in continuare starea dar sint sigura ca sint pe calea ce buna. M-am lasat pe mine la urma. Probemele mele articulare au fost cauzate de o pierdere grea suferita. Am facut si pentru mine un remediu floral cu hartia si apa, un remediu pentru probleme sufletesti si care a actionat pana acum foarte bine, durerile articulare estompandu-se si starea mea de spirit fiind mult modificata in bine. De cand am inceput sa fac remediile cu apa si hartia pot sa spun ca sint alt om, asa cum imi doream: mai increzataore, mai optimista si mult transformata in bine. Sint prea sarace cuvintele pentru a spune ce traiesc. E drept ca si cred foarte mult in aceasta metoda dar sotul nu pot spune ca ar crede si totusi a functionat si la el inca parca mai bine.
Cred ca tot procesul de vindecare poate si foarte simplu daca stii ce remediu sa folosesti si acel remediu sa fie exact cel de care ai nevoie.
Multumesc scarface.

feliciasz

Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/10/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Din nou despre remediul preparat acasa cu hartie, apa si pahar

Mesaj  feliciasz Lun Noi 12, 2012 10:48 pm

revin pentru a vorbi despre efectele pe care le-a avut asupra mea un remediul. mi-am facut remediul cu paharul, apa si hartia si toata incredearea in aceasta metoda(desi stiu ca functioneaza si daca nu crezi, experimentand aceasta cu copilul nostru care are un an si 7 luni). am ajuns aici dupa multe alte tratamente dar de la nici un tratament nu am scapat de dureri articulare groaznice . ma dureau articulatiile zilnic si tot timpul insa dupa doar cateva zile dupa ce am luat remediul pregatit acasa am inceput sa-i simt efectele. durerile s-au diminuat mult, in unele zile nu ma mai dor aproape deloc articulatiile, am ajuns sa ma intreb in ultima vreme :oare unde mi spatele ca nu-l mai simt, aceasta dupa ce ani de zile am avut niste dureri foarte mari mai ales noaptea, dureri care ma impiedicau sa ma rasucesc in pat. acum in sfarsit pot sa ma misc fara durere si am inceput sa dorm si destul de bine dupa ce ani la rand am avut insomnii. pe zi ce trece ma simt tot mai bine.
multumesc scarface

feliciasz

Mesaje : 9
Data de inscriere : 18/10/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  doina12 Sam Ian 19, 2013 7:01 am

Pentru durerea din talpa , pe care am avut-o si eu am folosit arnica CH9 dimineata si seara.
Medicul meu de familie mi-a spus ca a avut multi pacienti cu o asa durere aparent fara cauze, nu se vede nimic la radiografie, si singurul remediu a fost arnica.
Eu am folosit si pastilutele homeopate dar si metoda cu eticheta si efectul a fost similar.

doina12

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/05/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty confirm si eu...

Mesaj  mirelou Dum Ian 20, 2013 9:55 am

Ma numar si eu printre cei care pot sta marturie ca "metoda cu paharul" functioneaza, oricat de straniu poate parea pentru unii oameni. Acum cateva luni, cand ma chinuia groaznic un panaritiu (de cativa ani deja!!!!) si ajunsesem la capatul rabdarii din cauza durerii, dupa nenumarate tratamente alopate si o vizita f. dureroasa la chirurgie...am gasit forumul asta. Am programat doua remedii le-am preparat prin metoda programarii apei, sub ochii nedumeriti ai sotului meu, care e mai sceptic din fire. Poate ca nici eu nu as fi crezut, in alte circumstante, dar cand te chinuie un panaritiu de cativa ani...si apare din nou chiar si dupa interventia chirurgicala (traumatizanta!), esti dispus sa incerci orice, numai sa se termine. Mi-am preparat remediile in sticle diferite, transparente si am luat cate o gura, alternativ, timp de cateva zile. In mod absolut miraculos pentru mine, au FUNCTIONAT de minune. Degetul n-a mai fost rosu, inflamatia s-a retras incet incet si, cel mai important, nu m-a mai durut (asta a fost primul efect, nu m-a mai durut!). Pentru mine a fost de necrezut (si pentru omul de langa mine, care stia cat de mult ma chinuisem inainte)...Am capatat mare incredere in homeopatie, am inceput eu insami sa citesc tot mai mult..Cand s-a imbolnavit copilasul meu ( de o banala viroza dar care m-a speriat) am dat doua remedii, nu am apucat sa i-l dau pe al doilea pentru ca primul a fost foarte bine tintit... iar a doua zi, copilul era "ca nou".


Oricum, scriu toate randurile astea ca sa multumesc si ca intaresc ideea ca nu autosugestia e la baza acestei metode. Apa programata a avut efect asupra copilului meu de 2 ani deci nu poate fi vorba de autosugestie. Iar zilele trecute i-am facut sotului meu un remediu, prin aceeasi metoda, pentru un herpes in faza incipienta. A doua zi nu mai avea nimic si era si el f. uimit!!!

Multumesc Scarface. flower

mirelou

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/10/2012

Sus In jos

Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban - Pagina 3 Empty Re: Cum sa produci orice remediu homeopat oricand si fara nici un ban

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum