Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

otita cronica, conjuctivita copil 2 ani

2 participanți

In jos

otita cronica, conjuctivita copil 2 ani Empty otita cronica, conjuctivita copil 2 ani

Mesaj  lauracord Vin Feb 22, 2013 4:04 am

Buna ziua, am vazut ca ati ajuntat multa lume si ma gandeam poate ma ajutati si pe mine. am un baiat de 2 ani jumate si de cand avea cateva luni are un fel de sensibilitate la ochi, ii lacrimeaza continuu, iar la curent, praf, devin purulenti, e un fel de conjuctivita cronica cred, am urmat tratament cu antibiotic (i-am luat proba din secretia din ochi), i-a trecut pe moment apoi iara a aparut, dar cred ca e legat cu nasul, ca daca ii curge nasul obligatoriu ii curg si ochii, iar acum are si amigdalitele marite, si doctorul a zis ca ar trebui si ele scoase. In luna aprilie i-am scos si vegetatiile adenoide (polipi) deoarece a facut in jur de 10 otite, iar doctorii au zis ca polipii ar putea fi cauza, dar si dupa ce le-am scos a mai facut de 2 ori otita, tratata tot cu antibiotic (local,tobradex sau uniflox, pe gura augumentin S)Acum nu a mai facut de cateva luni, dar il pazesc de apa, sa nu intre in ureche, in schimb ochii sunt mai tot timpul in lacrimi. As dori daca se poate un remediu homeopat pentru reglarea organismului sa nu mai faca otita si conjuctivita, stiu ca daca ajung la doctori imi dau iarasi antibiotic, iar medic homeopat nu este in oras. Va multumesc

lauracord

Mesaje : 5
Data de inscriere : 22/02/2013

Sus In jos

otita cronica, conjuctivita copil 2 ani Empty Re: otita cronica, conjuctivita copil 2 ani

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 4:51 am

iti scriu un mesaj...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum