Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

puroi pe amigdale

4 participanți

In jos

puroi pe amigdale Empty puroi pe amigdale

Mesaj  cristea ionela Mier Iul 07, 2010 8:34 pm

buna dimineata.AM O FETITA DE 2 ANI SI FACE TOT TIMPUL PUROI PE AMIGDALE II DAU ANTIBIOTIC SI LA 3 SAPT O LUNA FACE IAR .AM STAT SI INTERNATE IN SPITAL IAU FACUT PENICILINA INTRAVENOS DAR DEGEABA LA 3 SAPT A FACUT IAR .IAM DAT ZINNAT AUGUMENTIN OSPEN DAR DEGEABA CA A FACUT IAR NU STIU CE SA MAI FAC .IAM FACUT SI EXUDATU SI AU ZIS CA NU A IESIT NIMIC.CE IMI RECOMANDATI SA FAC SI CE SA-I MAI DAU. VA ROG AJUTATIMA CA SA SE FACA BINE SA NU MAI IA ATATEA MEDICAMENTE Crying or Very sad
cristea ionela
cristea ionela

Mesaje : 1
Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 44

Sus In jos

puroi pe amigdale Empty Re: puroi pe amigdale

Mesaj  loret72 Sam Aug 21, 2010 12:06 am

buna Ionela, cum se mai simte fetita ta , este mai bine?
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 52
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

puroi pe amigdale Empty amigdalita cronica cu puroi

Mesaj  monicmtne Vin Iun 07, 2013 11:52 am

Buna seara,

Eu am 27 de ani si de aproximativ 5 ani in fiecare toamna tarziu imi aparea puroi pe care eu il scoteam (culoare alb-galbiu solid granulat urat mirositor) intr-o gaura pe amigdala din stanga iar eu credeam ca o tratez pentru ca primavara nu mai aparea. Insa anul acesta am incercat comprese cu bitter, cartofi cu spirt, cartofi cu bitter, spanz, spalaturi cu ceai de nalba, salvie si coada calului, argint, apa cu sare insa puroiul nu mai dispare. In plus au aparut 5 gauri care toate au facut puroi, din 4 am reusit sa scot puroiul insa gaurile au ramas dar din a 5-a gaura nu reusesc sa-l scot si amigdala se tot umfla si aud un barait in urechea stanga si a inceput sa ma si doara gatul cand inghit (pana acum nu m-a durut niciodata si nici temperatura nu am avut) in plus am si gatul uscat si ma ustura, si nasul uscat, cred ca am facut si rinita.
Am fost la un medic homeopat si mi-a spus sa iau SILICEA CH30, insa proprietatea siliceai am citit ca este de a face corpul sa reabsoarba puroiul. Nu cred ca este indicat ca amigdala sa absoarba puroiul tinand cont ca are gauri pe unde teoretic ar putea fi eliminat. Din cate am citit eu pe internet cred ca mi s-ar potrivi si am si cumparat BACILLINUM D12, PHOSPHORUS D5, VERATRUM D4, BLATTA ORIENTALIS D6. Am inteles ca elementele au efect mai mare daca le iau in zile diferite si intentionez sa iau prin rotatie granulele.

Doresc sa stiu parerea si sfatul dumneavoastra.

Va mentionez si faptul ca de 1 an nu am mai consumat lactate si de 5 luni nici carne.

Va multumesc,
Monica

monicmtne

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/06/2013

Sus In jos

puroi pe amigdale Empty Re: puroi pe amigdale

Mesaj  monicmtne Vin Iun 07, 2013 12:23 pm

Pentru afectiunea mea cunoasteti un tratament homeopat care a avut rezultate pozitiva la cineva? Intreb asta pentru a afla cu ce sa insist.

Dumneavoastra ati incercat MMS, considerati ca ar fi oportun conditiei mele?

Va multumesc

monicmtne

Mesaje : 2
Data de inscriere : 07/06/2013

Sus In jos

puroi pe amigdale Empty Re: puroi pe amigdale

Mesaj  NTgrint Mier Oct 02, 2013 3:52 am

Am "prescris" pentru amigdalita unei persoane cu amigdale inflamate, dureroase si cu puroi, care le avea asa de 4 zile:

Pinguicula Alpina CH12 cu eticheta, de 4-5 ori pe zi
si
Chlordioxid CH3 cu eticheta, des, de 10-15ori pe zi , apoi mai rar

In cateva ore nu mai avea durere, iar dupa 24 de ore ramasesera doar cateva puncte de puroi.


NTgrint

Mesaje : 49
Data de inscriere : 08/07/2013

Sus In jos

puroi pe amigdale Empty Re: puroi pe amigdale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum