Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sinusita maxilara cronica

2 participanți

In jos

Sinusita maxilara cronica Empty Sinusita maxilara cronica

Mesaj  AdaL Lun Mai 04, 2015 9:54 am

Buna ziua.
Am avut o infectie la un dinte care a degenerat in sinusita maxilara. Dar mi-a afectat si sinusul frontal stang. Se intampla in noiembrie anul trecut. Am primit antibiotice peste antibiotice, am facut inhalatii etc, pana situatia s-a mai ameliorat. Mi-am spus ca e vindecata. Acum o vreme am luat-o de la capat. AM avut dureri in sinusul frontal si maxilar. Mi-am facut film si s-a constatat ca am puroi la sinusul maxilar. Deci infectia nu trecuse. Medicul O(RL m-a trecut iar pe antibiotice puternice pe care le-am luat 10 zile. M-am simtit mai bine insa stiam ca nu mi-a trecut. Mi-a fost recomadat un medic homeopat care mi-a prescris hepar sulfur CH15, doua zile apoi pyrogenium ch9 si kalium bichromicum Ch9. Le-am luat. Dupa 3 zile parca mi s-a agravat starea. Ma ajutati va rog si pe mine cu o explicatie? Multumesc

AdaL

Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/02/2015

Sus In jos

Sinusita maxilara cronica Empty Re: Sinusita maxilara cronica

Mesaj  scarface Mar Mai 05, 2015 1:43 am

"infectia" e necesara si face parte tin procesul de reparatie pe care din pacate nici tu, nici medicii si nici homeopati nu-l inteleg... totul se repara ori cu inflamatie ori cu puroi... deci combaterea puroiului este ca si cum alungu zidarii pe care i-aui chemat sa-ti repare casa sau pompierii ca sa stinga focul...

cauza este un conflict emotional care recidiveaza si de aceea este nevoie si de reparatie dupa recidiva
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sinusita maxilara cronica Empty Re: Sinusita maxilara cronica

Mesaj  AdaL Joi Mai 07, 2015 9:46 am

scarface a scris:"infectia" e necesara si face parte tin procesul de reparatie pe care din pacate nici tu, nici medicii si nici homeopati nu-l inteleg... totul se repara ori cu inflamatie ori cu puroi... deci combaterea puroiului este ca si cum alungu zidarii pe care i-aui chemat sa-ti repare casa sau pompierii ca sa stinga focul...

cauza este un conflict emotional care recidiveaza si de aceea este nevoie si de reparatie dupa recidiva

Si mie ce imi recomandati sa fac in acest caz?

AdaL

Mesaje : 3
Data de inscriere : 04/02/2015

Sus In jos

Sinusita maxilara cronica Empty Re: Sinusita maxilara cronica

Mesaj  scarface Joi Mai 07, 2015 1:31 pm

sa depistezi conflictul...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sinusita maxilara cronica Empty Re: Sinusita maxilara cronica

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum