Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

rinita alergica cronica la copil de 4vani

2 participanți

In jos

rinita alergica cronica la copil de 4vani Empty rinita alergica cronica la copil de 4vani

Mesaj  haneacristina Mier Dec 17, 2014 11:35 am

Buna ziua,am aflat nu de mult de acest forum,eu credmin homeopatie insa cei din jurul meu nu.problema e urmatoarea,am o fetita de 4ani care sufera de rinita alergica cronica..de la varsta de 1 an au inceput manifestarile ..doar nas infundat,sinusuri infundate si secretie nazala persistenta..d3 toate culorile..verde alb galben.se manifesta mai mult in sezonul rece din oct-mai..vara e mai ok.De la an la an e tot mai rau,copila respira doar pe gura,sforaie ingrozitor,are cearcane,nu se oxigeneaza bine..somnul e agitat..alte simptome nu are,nu a facut complicatii din cauza mucilor dar respiratia ei pe gura ma omoara..am crezut ca are polipi si am operat-o,doctorii orl ne-au recomandar,degeaba..tot asa respira..dupa testele alergice cel mai mult e alergica la praf.am incercat inainte de operatia de polipi un tratament homeopat cu mai multe remedii,o schema complexa data de o doctorita homeopata din Sibiu care includea nux vomica,sambucus,histaminum..am facut o luna tratMentul si nu s-a observat nici o imbunattire..acum luam iar tratament homeopat cu kalium muriaticum de 3 /zi pulastilla seara ,silicea si pulmon ..deocamdata de o saptamana..fetita e tot infundata..va rog mult un sfat,nu vreau sa ajungem la cortizon ca sa poata respira si ea normal..multumesc

haneacristina

haneacristina

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/12/2014

Sus In jos

rinita alergica cronica la copil de 4vani Empty Re: rinita alergica cronica la copil de 4vani

Mesaj  scarface Joi Dec 18, 2014 3:23 am

Mama de cand a inceput sa lucreze dupa nasterea ei ?
Merge la gradinita ? De la ce varsta ?
A fost data la bunici ? Daca da, de la ce versta ?

Nu ai ajuns la un homeopat bun.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum