Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rinita alergica

2 participanți

In jos

Rinita alergica Empty Rinita alergica

Mesaj  Mely Lun Mai 11, 2015 4:45 am

Buna ziua,

Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un sfat referitor la rinita alergica. Am un baiat care a implinit 13 ani si cu care am probleme de pe la varsta de 1 an in sensul ca este alergic. Are un IGE foarte mare, peste 1000 si am depistat in urma testelor alergice ca este alergic la graminee. Stranuta aproape in fiecare dimineata de cate 6-8 ori, si uneori si peste zi si are nasul infundat. Am inceput un tratament homeopat de prin luna decembrie, remediul recomandat fiind sulphur cate 2 granule / zi timp de 5 zile dupa care mergem din nou la medic la o luna. Intre timp l-am operat si de polipi. Pana acum nu pot sa zic ca am observat niste rezultate deosebite, poate sa zic ca stranuta mai putin fata de perioada cand nu facea acest tratament . Nu am idee cam in cat timp se poate rezolva o astfel de afectiune si daca sa mai continui tratamentul. Poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi ce sa mai fac in continuare. Va multumesc si astept raspuns. Nu prea ma descurc pe acest forum unde sa caut informatii .O zi buna va doresc

Mely

Mesaje : 13
Data de inscriere : 29/05/2013

Sus In jos

Rinita alergica Empty Re: Rinita alergica

Mesaj  scarface Lun Mai 11, 2015 5:06 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Rinita alergica Empty Re: Rinita alergica

Mesaj  Mely Mar Mai 12, 2015 4:40 am

Multumesc frumos pt informatii. Am mai citit cate ceva pana acum despre Noua Medicina. Acum am gasit pe forum mai multe materiale si o sa incerc sa le citesc pe toate. Nu prea stiu cum sa-l fac pe baiatul meu sa inteleaga ceea ce scrie in acest material,adica nu prea stiu cum sa aplic ceea ce scrie dar o sa incerc.In privinta tratamentului homeopat nu stiu daca sa mai continui sau sa facem o pauza. Multumesc pt ajutor.

Mely

Mesaje : 13
Data de inscriere : 29/05/2013

Sus In jos

Rinita alergica Empty Re: Rinita alergica

Mesaj  scarface Mar Mai 12, 2015 6:32 am

intai trebuie sa intelegi tu cum stau lucrurile, de abia pe urma poti gasi o solutie.
Solutie fara intelegere nu e insa posibila.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Rinita alergica Empty Re: Rinita alergica

Mesaj  Mely Vin Mai 22, 2015 4:09 am

Buna ziua
Revin cu rugamintea poate ma puteti ajuta in privinta alergiei baiatului meu pt ca nu stiu ce sa-i mai dau. Astazi a stranutat foarte mult dimineata, apoi la scoala, iar acasa cand a ajuns si are nasul infundat nu poate respira. A luat un aerius, a pus niste picaturi dar degeaba. Oare remediul constitutional recomandat de homeopat sa nu fie bun? Sotul vrea sa-i facem nu stiu ce vaccin recomandat de alergolog, eu nu sunt de acord dar nu am nici rezultate cu ceea ce am incercat pana acum si nu prea ne mai intelegem. Din cunostintele pe care le aveti aceasta alergie se poate vindeca sau macar ameliora? Am nevoie de niste sfaturi. Citesc Noua medicina dar e nevoia de timp ca sa inteleg.As mai avea o intrebare daca puteti sa-mi raspundeti, de ceva timp am inceput sa fac tensiune noaptea, ma trezesc cu dureri de cap din somn. Ultima data avem tensiunea 150/90/93. Nu stiu care ar fi cauza sau ce sa fac?Multumesc pt ajutor

Mely

Mesaje : 13
Data de inscriere : 29/05/2013

Sus In jos

Rinita alergica Empty Re: Rinita alergica

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum