Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

piele tale pe picioare- talpi

In jos

piele tale pe picioare- talpi Empty piele tale pe picioare- talpi

Mesaj  corinaandra Mar Iul 06, 2010 10:56 pm

asta plus de un an de zile am inceput sa fac bataturi in talpa- fara incaltaminte incomoda, tocuri nu port- candva am avut un adidas care avea tare ceva in talpa si am mers o zi intreaga si de atunci am simtit o durere in acel loc- imediat a aparut o batatura de care nu pot sa scap, am luat niste creme aparent naturiste pt pielea de pe talpi- dar cica au uree sau acid salicilic deci nu par prea naturale.... si mi-au facut neagra pielea de pe talpi... si acum, de cateva zile am o batatura si la celallalt picior.... sunt asa ciudate- au un fel de radacina, din care oricat as taia- am cumparat o lama de bisturiu- nu ajung la capat- in general ma opresc daca ajung la sange si apoi sufar doua zile de durere- dar ma dor aceste bataturi si ma enerveaza, trebuie sa existe o metoda de a preveni aparitia lor... am o predispozitie pt asa ceva? mama, bunica, toate au facut bataturi toata viata lor fara sa le treaca vreodata... tot asa cu ras si taiat periodic, dar nu vreau asta... vreau sa dispara de tot. e vreun dezechilibru in corpul meu? am ceva in neregula cu mine... vreo lipsa de ceva in corp? o vitamina, ceva din alimentatie?
zona unde sunt bataturile- la stangul este chiar in partea aceea a talpii in care calci daca ai merge pe varfuri, iar la dreptul cam tot asa, dar mai apropiata de degetul mare
toate incaltarile mele sunt cat mai joase, fara toc, cu talpi cat mai moi, cu pernute si tot felul de alte lucruri

corinaandra

Mesaje : 214
Data de inscriere : 25/11/2009
Varsta : 39
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum