Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tuse cu durere de burta

2 participanți

In jos

tuse cu durere de burta Empty tuse cu durere de burta

Mesaj  calina Mar Apr 09, 2013 1:09 am

Buna, sotul meu a fost racit saptamana trecuta, fiind transpirat a trebuit sa stea in vant o vreme; a facut febra, a stat vre-o 2 zile in pat; medicul de familie i-a dat o punga de medicamente(humex, mig200, teraflu, sirop de tuse, a facut inhalatii). A ramas cu o tuse urata si o durere de burta care nu ii mai trece, senzatie de scaun dar nu are diaree. Din experientele lui anterioare o asemenea durere nu ii trecea decat cu antibiotice. Cum as putea sa il ajut, ca sa nu ia antibiotic? Are si o stare psihica proasta fiind trecut pe lista de disponibilizari Sad .Va rog, ajutati-ma. Multumesc.
calina
calina

Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2013

Sus In jos

tuse cu durere de burta Empty Re: tuse cu durere de burta

Mesaj  scarface Mar Apr 09, 2013 1:56 am

Problemele de burta provin mai degraba de la situatia pe care nu poate sa o digere legata de sirviciu si nu de la raceala. Cele mai mult afectiuni si simptome fizice sunt doar urmarea fireasca a unor stari sufletesti negative. Ma indoiesc ca exista un remediu sa-l faca fericit in legatura cu situatia serviciului.
Ca urmare nu are cum sa-al ajute nici un antibiotic, cu atat mai mult ca
acestea fac numai rau si nimic bun.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

tuse cu durere de burta Empty Re: tuse cu durere de burta

Mesaj  calina Mar Apr 09, 2013 4:52 am

Multumesc de raspuns. Intuiam ca s-a intristat din cauza problemelor de la serviciu, si de aceea a si racit. Presupun ca nici nu o sa digere curand situatia, antibioticele mai mult vor strica. Din ce am citit pe acest forum as incerca sa ii dau Bryonia ch9, metoda cu paharul- si i se potrivesc multe dintre simptomele respective. El oricum nu crede prea mult in astea, deci placebo nu o sa fie. Gresesc mult?
calina
calina

Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2013

Sus In jos

tuse cu durere de burta Empty Re: tuse cu durere de burta

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum