Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dermatita de contact?

2 participanți

In jos

Dermatita de contact? Empty Dermatita de contact?

Mesaj  alma Dum Mai 22, 2011 1:42 pm

Buna seara, Scarface!Sunt noua in ceea ce priveste homeopatia insa am o mare incredere in ea de cand fetita mea cea mica a avut o afect.respiratorie care a evoluat cu o febra mare si care a cedat la Belladona si consum de apa.Dar ,in fine,asta este o alta discutie pe care mi-ar placea tare mult sa o avem!Sotul meu are o afectiune cutanata localizata pe fetele dorsale ale ambelor maini,de la baza indexului pana la cea a halucelui,care initial debuteaza cu vezicule pruriginoase care se transforma in cruste reliefate,in placarde si care repet sunt pruriginoase si pe care dermatologii o trateaza ca pe o dermita de contact ,cu creme de ultima generatie si chiar antibiotice de tipul aZITROX.Efectele sunt ameliorative,niciodata de durata mai ales ca sotul meu lucreaza in mediu umed.Eruptiile devin explozive dupa perioade stresante,agitate si pline de nervozitate si chiar dupa un consum minim de alcool.Ce putem face?

alma

Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/05/2011
Varsta : 50
Localizare : tulcea

Sus In jos

Dermatita de contact? Empty Re: Dermatita de contact?

Mesaj  scarface Lun Mai 23, 2011 4:00 am

Nu stiu daca mai exista vreo specialitate a medicinei alopate care sa faca absolut totul gresit asa cum este ca in cazul dermatologiei. Ce puteti sa faceti ? Pai mergeti la un medic homeopat cu experienta care face homeopatie clasica si urmati tratamentul. Si evitati pe cat puteti medicamentele si alifiile care vi s-a recomandat eventual de catre dermatolog. Boli de piele nu exista. Pielea este numai un organ de eliminare, problema este deci cu totul altundeva. Aici pe forum exista o rubrica cu
medici recomandati de mine, alegeti pe unul in apropriere.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum