Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Curs de homeopatie

+5
monica333
ileana radu
roberta
klaussr
lioara
9 participanți

In jos

Curs de homeopatie  Empty Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Lun Iun 17, 2013 1:06 pm

Curs online de homeopatie pentru incepatori si semi-avansati.

Curs online de homeopatie pentru incepatori si semi-avansati.[/color]

Curs practic si eficient care ofera baza intelegerii principiilor homeopatiei, a remediilor homeopatice principale si a modului de abordare homeopatic.

Cursul este activ din 2013. Inscrierea se poate face oricand, fiind un curs online.
Taxa de participare normala este de 219 RON .

Materialul de curs este online (documente, prezentari, video, etc.) poate fi accesat de cursant la orice ora, 24 ore pe zi, 7 zile pe saptamana - bineinteles, ca atata vreme cat exista internet.

Cine este interesat de curs sa trimita un email la "gabos" pe serverul @arcor.de si primeste un raspuns cu indicatiile in legatura cu plata si modul de accesare al cursului.

Curs de homeopatie  Email


Avantajele cursului online:

- inveti cand poti si vrei tu
- inveti pe baza la folii in care esenta remediului si simptomele cheie sunt reduse la lucrurile esentiale
- inveti remediile de baza
- inveti esenta remediului
- inveti modul de gandire al unui homeopat, inveti homeopatia la cel mai adanc, nivelul similitudinii, al signaturii plantelor,


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Sept 20, 2016 2:54 am, editata de 40 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Curs de homeopatie online pentru oricine

Mesaj  lioara Joi Iun 20, 2013 1:38 am

Adevarat ca e pentru oricine. Este, asa cum spune si prezentarea lui, simplu, concis si pe intelesul oricui. Scopul nobil al acestui curs ar trebui sa atraga atentia si altor medici homeopati. Si daca nu ii intereseaza progresul homeopatiei prin descoperirea unor noi remedii utile si eficiente, pot beneficia de unele foarte utile pentru diabet si candida, de exemplu, dar sunt si multe altele, care sa le foloseasca pentru pacientii lor. Si ei stiu bine ca pretul cursului e foarte, foarte putin pentru asa ceva.
Sunt doar unul dintre cursanti, care s-a inscris tocmai din acest motiv, desi nu sunt deloc medic, dar cu siguranta, "un mic homeopat" tot voi fi. Deja ii ajut pe cei din familie si nu doar, cu putinul ce-l stiu. Si pe mine, bineinteles! Este ,mai ales, usor de pus in practica.
[justify]
Si inca ceva. Nu e nevoie sa inveti totul pe de rost. E suficient sa-ti iei notite pe care sa le frunzaresti cand ai nevoie. Despre cat de bine a actionat Fulgensia fulgens si inca ceva la candidoza, voi posta la alta rubrica a acestui forum.
Multa sanatate!

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Mar Iul 02, 2013 1:07 am

lioara a scris: Despre cat de bine a actionat Fulgensia fulgens si inca ceva la candidoza, voi posta la alta rubrica a acestui forum.
Astept sa spui de experienta cu Fulgensia.

Din pacate cei mai multi oameni pastreaza totul pentru ei, le este lene sa scrie pana si doua randuri. Chiar si multi din cei pe care i-am rugat sa scrie doua randuri dupa ce au facut anumite experiente personale cu anumite remedii nu au facut-o inca.

Egoismul de azi se manifesta si la modul informational: celor mai multi le place sa doar sa primeasca si sa le consume, dar sa nu dea nimic inapoi. Asta este valabil si cu experiente personale si informatii cu privire la remediile noi sau cu metode noi de fabricare a remediilor aratate de mine pe acest forum.

Intr-o buna zi o sa ma satur si eu de acest egoism si nu o sa mai pun nici eu nimic nou...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Curs de homeopatie online pentru oricine

Mesaj  lioara Mar Iul 02, 2013 6:10 am

I-am dat surorii mai mici Fulgensia fulgens CH30(apa progr.),3-4ori/zi,o saptamana.Intai s-a intensificat scurgerea,apoi a devenit normala.Avea doi ani de tratamente alopate diferite fara nici o ameliorare. Regim alimentar nu a vrut sa tina. Dupa o luna mi-a spus ca iar s-a modificat neplacut scurgerea si m-am gandit
ca ar fi mai bine asa:Remediu pentru aciditatea sangelui+Fulgensia fulgens CH5+Candida albicans CH7,alternativ,1+2/o zi,1+3/o zi.Toate astea o saptamana.Acum este foarte bine,cu toate ca trece printr-o perioada stresanta cu multe examene(v-a fi medic veterinar!).
Pentru altcineva am folosit doar Fulgensia fulgens CH5 +Candida albicans CH5.O zi una de 3-4 ori,o zi cealalta,la fel.A urmat tratamentul 4 zile.Efectul s-a vazut dupa
2 zile.I-a disparut si scurgerea branzoasa si mancarimile.Este medic stomatolog!Am o colectie intreaga de medici!
Cred ca nu era cazul sa ma certati si nici sa nu va ganditi sa renuntati,chiar daca sunt atatia ''egoisti informationali''-asteptam sa vad cum evolueaza pe termen lung,de aceea nu am scrisesem.Asta este felul meu.Sa verific intai cu mare atentie.Din cate am inteles candidoza recidiveaza sigur pe fondul unui stres puternic,imunitati slabite.Asa ca mai aveam de asteptat inca o luna,consideram eu,sa vad cum evolueaza lucrurile,deci nu de lene.Daca mai vreti vreo lamurire intrebati-ma.
Ganduri bune.

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Buna ziua,

Mesaj  klaussr Mar Sept 17, 2013 6:02 am

Vreau sa spun si eu cateva cuvinte despre acest curs. Eu de anul trecut tanjeam dupa acest curs. Desi sunt inca la inceputul lui, sunt impresionat de informatiile ce le gasesc aici. Nu am ajuns decat la "medicina-alopata 2  (sunt la inceputul cursului) , totusi sunt bucuros si totodata recunoscator pentru ca mi s-a oferit aceasta ocazie. Incet , incet cu fiecare informatie primita din acest curs mi se ridica cate putin valul de pe ochi. D-nul Scarface a facut o munca titanica sa caute toate aceste date si sa le puna cap la cap , ca mai apoi sa ni le ofere noua!
Va respect pentru ceea ce faceti si va multumesc nespus de mult!
Multumesc  lui Dumnezeu, ptr. ca mi-a indrumat pasii spre dvs. si catre acest curs!

Am citit si follile de introducere in homeopatie, este foarte bine structurat, am gasit toate informatiile de care am nevoie, care in alta parte noi, amatorii nu am avea cum sa le aflam, si mai ales adevarul despre practicarea homeopatiei si lucrul cu remediile homeopate.

Recomand cu incredere acest curs oricui vrea sa se ajute pe sine insusi si pe ceilalti din jur!
Cu prietenie. Rodin

klaussr

Mesaje : 2
Data de inscriere : 25/03/2012

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  lioara Joi Sept 19, 2013 5:53 am

Datorita celor invatate la curs ieri am ajutat o fetita cu o lovitura la ochi.I-am spus mamei sa-i dea Arnica ch7,Symphitum officinalis ch7,Hypericum ch7 si Euphrasia
ch 7.Cred ca am facut putin exces de zel,ca orice incepator, uitandu-ma acum la ce i-am dat,dar mama fetitei m-a sunat putin mai devreme si mi-a spus ca
la amiaza
se mai vedea foarte putin congestionat ochiul.Aseara i se inrosise putin mai tare si se speriase,dar dimineata era mult mai bine.Ieri i-am spus sa ii si spele ochiul
cu apa din paharul programat cu Euphrasia.Nu stiu daca trebuia sau nu,dar cred ca nici rau n-a fost.

lioara

Mesaje : 106
Data de inscriere : 26/04/2013
Varsta : 51
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  roberta Vin Oct 17, 2014 2:50 am

se mai fac inscrieri la cursul de homeopatie?

roberta

Mesaje : 1
Data de inscriere : 17/10/2014

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Vin Oct 17, 2014 2:58 am

da, oricand se fac inscrieri...
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  ileana radu Dum Noi 09, 2014 6:09 am

va recomand cu incredere aceste cursuri, sunt lucruri simple, de bun simt, care se pot invatat foarte usor si care sunt de un real folos in viata de zi cu zi
multumesc frumos!
ileana radu
ileana radu

Mesaje : 53
Data de inscriere : 12/07/2014
Varsta : 51

http://ileanar.wordpress.com/

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Date contact Dl Dr Scarface

Mesaj  monica333 Vin Aug 26, 2016 9:45 pm

Domnule Dr Scarface,

As dori si eu datele dvs de contact. Am copil mic si ma dor rau picioarele de la statul in picioare si am vazut ca ati vindecat mai multe persoane de aceasta afectiune. Va rog trimiteti mi le pe mail : monica.daniela.neagu pe gmail.com. Nu pot sa l scriu complet ca nu ma lasa site ul in primele 7 zile de la inregistrare.Va multumesc!

monica333

Mesaje : 1
Data de inscriere : 26/08/2016

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Mar Oct 10, 2017 8:01 pm

Promotie de toamna (2017) de 25% la cursul online de homeopatie  (11 octombrie -  05 noiembrie 2017)
165 RON in loc de 219 RON.

Cine este interesat de curs sa trimita un email la adresa de email de mai jos mentionand de ce curs este interesat
si va primi prin email datele necesare.
Curs de homeopatie  Email
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  Misha Lun Mar 12, 2018 11:39 am

Buna seara, Scarface, cum pot lua legatura cu tine?

Misha

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/03/2018

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Lun Mar 19, 2018 1:59 pm

Promotie de paste pana pe 7 aprilie  2018 : 25% la cursul online de homeopatie - 165 RON in loc de 219 RON.

Cine este interesat de curs sa trimita un email la adresa de email de mai jos mentionand de ce curs este interesat
si va primi prin email datele necesare.

Curs de homeopatie  Email
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Cursuri de homeopatie online

Mesaj  Fafalica Sam Iun 23, 2018 6:54 pm

Buna ziua.
Ma numesc Gabriela si locuiesc impreuna cu familia in orasul Laval, provincia Quebec, Canada, incepand cu anul 2004.
Nu sunt medic, in schimb sunt diplomata in naturopatie, pe care o practic . Studiez in paralel homeopatia , pe care o ador, eu insami fiind tratata pe aceasta cale , cu rezultate frumoase .
Scoala o voi termina anul acesta.
Ma intereseaza mult aceste cursuri online si as dori sa le urmez si eu . Ce ar trebui sa fac in sensul acesta ?
Multumesc mult in avans !

Fafalica

Mesaje : 1
Data de inscriere : 02/02/2018

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Curs homeopatie

Mesaj  eusunt Mar Mar 05, 2019 1:05 am

Buna,
Ma intereseaza daca se mai face cursul de homeopatie si daca exista o reducere (promotie) la acesta.
Citesc de ceva timp ce se posteaza pe acest forum si stiu ca acest curs mi-ar ajuta foarte mult, mie si celor dragi.
Multumesc.

eusunt

Mesaje : 2
Data de inscriere : 22/02/2015

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  scarface Mier Mar 06, 2019 12:52 pm

da, trimite un email la adresa de mail de mai sus.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Curs de homeopatie  Empty Re: Curs de homeopatie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum