Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

+6
zai
millena
veraa
jaquelinne
alexiaiuli
scarface
10 participanți

In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_lcap90%Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_rcap 90% 
[ 19 ]
Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_lcap10%Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_rcap 10% 
[ 2 ]
Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_lcap0%Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 21
 
 
Sondaj inchis

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Mier Ian 12, 2011 1:26 am




Aici se afla un curs de homeopatie pentru incepatori - online bineinteles - inceput in aprilie 2013 si la care se poate inscrie oricine:
https://sanatate.catsboard.com/t2802-curs-de-homeopatie-online-pentru-oricine
Septembrie 2013


===================================================================

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Orice om inteligent poate invata sa foloseasca remedii homeopate in cazuri simple, in cazuri acute sau chiar in cazuri de urgenta majora. Pentru astfel de cazuri nimeni nu merge la homeopat in general pentru ca ar fi prea scump si homeopatii in general nu prea au timp de urgente sau "bagatele".  Insa mai toate bolile cronice apar din boli acute tratate gresit sau netratate. Folosirea remediilor homeopate in foarte multe cazuri nu necesita decat memorarea anumitor lucruri sau chiar folosirea unei carti cu privire la aplicatia lor. Insa intelegerea modului de functionarea a homeopatiei cat si cunoasterea remediilor face treaba mai usoara, da incredere si siguranta. Acest lucru este este mai greu de obtinut decat citind numai carti.
Un curs este mult mai eficient din toate punctele de vedere. In functie de numarul celor care sunt interesati sa absolve un curs online foarte practic, ma voi decide caca il voi pune in aplicare sau nu.

Deci cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori unde se invata atat teoria, cat si remediile de baza si si aplicatia lor practica in cazuri reale ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Sept 01, 2013 10:52 am, editata de 3 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  alexiaiuli Mier Ian 12, 2011 10:24 pm

Cand,cum, unde, cu cine?Abia astept! Very Happy
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Sam Ian 15, 2011 4:22 am

Cine este intersat de curs sa-mi trimita un mesaj privat cu numele si adresa de mail.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  jaquelinne Sam Ian 15, 2011 5:55 am

Eu sunt interesata Exclamation Adresa de mail o ai si numele deasemeni Very Happy Astept sa inceapa cursul Exclamation cheers
jaquelinne
jaquelinne

Mesaje : 58
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 45
Localizare : Undeva departe...

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  veraa Dum Ian 16, 2011 5:44 am

Si eu ,si eu!!Sunt pe faza !Cand incepe? Shocked
veraa
veraa

Mesaje : 18
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Dum Ian 16, 2011 8:36 am

In cateva zile..lucrez la el.
Pana atunci incalziti-va un pic :












scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  millena Lun Ian 17, 2011 12:24 pm

scarface a scris:Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Orice om inteligent poate invata sa foloseasca remedii homeopate in cazuri simple, in cazuri acute sau chiar in cazuri de urgenta majora. Pentru astfel de cazuri nimeni nu merge la homeopat in general pentru ca ar fi prea scump si homeopatii in general nu prea au timp de urgente sau "bagatele". Insa mai toate bolile cronice apar din boli acute tratate gresit sau netratate. Folosirea remediilor homeopate in foarte multe cazuri nu necesita decat memorarea anumitor lucruri sau chiar folosirea unei carti cu privire la aplicatia lor. Insa intelegerea modului de functionarea a homeopatiei cat si cunoasterea remediilor face treaba mai usoara, da incredere si siguranta. Acest lucru este este mai greu de obtinut decat citind numai carti.
Un curs este mult mai eficient din toate punctele de privire. In functie de numarul celor care sunt interesati sa absolve un curs online foarte practic, ma voi decide daca il voi pune in aplicare sau nu.

Deci cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori unde se invata atat teoria, cat si remediile de baza si si aplicatia lor practica in cazuri reale ?
Buna, sunt interesata si eu Smile

millena

Mesaje : 1
Data de inscriere : 17/01/2011

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Mar Ian 18, 2011 5:01 am

Repet: cine este intersat de curs sa-mi trimita un mesaj privat cu numele si adresa de mail !Chiar daca o am !!!
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Video cursuri

Mesaj  scarface Lun Ian 24, 2011 3:33 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  zai Dum Mar 20, 2011 5:03 pm

Se mai tine cursul? As fi foarte interesata!

Multumesc!

zai

Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/03/2011

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty doresc participare la curs

Mesaj  sirius Dum Apr 10, 2011 7:55 am

Buna

Am descoperit de curand forumul cu mare bucurie. Mi-ar placea sa particip si eu la curs. Ma fascineaza homeopatia prin blandetea si eficienta ei.. Scarface sa stii ca am trimis un mail asemanator cad am primit confirmarea pt. forum, am dat replay si am trimis la acea adresa. este valabila adresa aceea cu pace ? Daca am ceva personal se poate la aceea adresa? Iertare pt indrazneala.

Binecuvantari

sirius

Mesaje : 13
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Dum Apr 10, 2011 10:18 am

Salut si bine ai venit. Nu trebuie decat sa-mi trimiti un mesaj privat cu adresa de email.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Sept 29, 2011 9:41 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  otilialaura Joi Sept 29, 2011 5:20 am

mai este valabila oferata de curs online?

otilialaura

Mesaje : 1
Data de inscriere : 29/09/2011

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Joi Sept 29, 2011 9:46 am

Din pacate nu.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  alexiaiuli Vin Sept 30, 2011 10:44 am

Mai se tine cursul?Putem pune intrebari?
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  DanC Vin Sept 30, 2011 10:54 am

alexiaiuli a scris:Mai se tine cursul?Putem pune intrebari?


Scrie mai sus ca nu...
@Scarface : am gasit acest curs :http://www.scribd.com/doc/8016705/Mihai-Botez-Curs-Homeopatie-Themis-Art-Iasi

O parere,sfat?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  alexiaiuli Mar Oct 04, 2011 3:32 am

Sunt deja inscrisa.Ma refeream daca mai primim si alte lectii/sfaturi despre homeopatie sau daca putem sa ii punem intrebari lui Scarface pe aceasta tema.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  bal_mascat Lun Aug 06, 2012 5:16 am

poate se mai reia acest curs. sunt mai multi interesati Smile

bal_mascat

Mesaje : 2
Data de inscriere : 06/08/2012

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  scarface Vin Aug 23, 2013 11:59 am

am facut intre timp un curs de homeopatie online, postingul respectiv il gasiti aici:
https://sanatate.catsboard.com/t2802-curs-de-homeopatie-online-pentru-oricine
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?  Empty Re: Cine este interesat de un curs online de homeopatie pentru incepatori ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum