Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Papiloame pe piele

+5
loret72
crinuta
alexiaiuli
scarface
corinaandra
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Papiloame pe piele - Pagina 2 Empty Re: Papiloame pe piele

Mesaj  scarface Mier Apr 08, 2015 10:18 am

nu cred
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Papiloame pe piele - Pagina 2 Empty Re: Papiloame pe piele

Mesaj  siriusvega Mier Apr 08, 2015 10:59 pm

multumesc, dar mare pacat, pentru ca eu una nu am inteles pana acum, din materiale NMG, CUM anume ne putem vindeca concret.

Am inteles ca trebuie constientizat evenimentul declansator, ceea ce e destul de greu in conditiile cand acesta a avut loc cu ani si ani in urma, dar ce trebuie FACUT dupa constintizare, nu am mai inteles.

Am si eu un caz in care o femeie a murit de cancer de san, si am observat ca l-a facut dupa ce o fiica a ei nascuse in copil " din flori" cum se zice, dar n -am inteles care e procedeul la fiecare boala de VINDECARE, dupa constientizare.

Imi puteti explica , va rog ?

siriusvega

Mesaje : 36
Data de inscriere : 27/01/2013

Sus In jos

Papiloame pe piele - Pagina 2 Empty Re: Papiloame pe piele

Mesaj  corix Mier Apr 08, 2015 11:26 pm

S-ar putea in articolul urmator, unde se spune printre altele care sunt principiile de vindecare:

"Principiile pentru VINDECARE !

A. In primul rand: Pacientul devine ‘stapanul absolut’ al tratamentului. E 100% responsabil pentru conditia lui si nu-si pune sperantele in numeni mai mult decat in el insusi.

B. Apoi pacientul va lucra la intelegerea CAUZEI care a provocat conflictul si implicit boala.

C. In final va colabora constructiv cu doctorul pentru a crea un plan eficient de de rezolvare a conflictului atat MENTAL cat si PRACTIC.

*Este absolut necesar ca pacientul la inteleaga cat mai bine CE se intampla de fapt cu el, pentru a putea sa aiba o atitudine constructiva si motivata in procesele de autovindecare.

Alte reguli de viata

* Dr. Hamer pune accentul pe rezolvarea EMPIRICA(practica) a orcarui conflict emotional, insa pot fi benefice si psihoterapia, terapiile prin hipnoza si regresie sau altele de acest fel.

* Frica de cancer/moarte poate genera alt conflict, pe langa cel existent. Enevoie sa renunti total la astfel de ganduri, pentru ca faza de vindecare sa se desfasoare fara probleme.

* O persoana sanatoasa, bine hranita, odihnita,relaxata,cu activitate fizica zilnica si care are convingeri pozitive, va face mult mai usor fata orcarui conflict, si de asemenea se va lovi de mult mai putine.

* Persoanlele cu situatie materiala buna au un risc mult mai mic de a se imbolnavi spre deosebire de cei saraci (care nu au bani pentru a rezolva anumite conflite)

* La femeile insarcinate orice forma de cancer sau de tip cancer se va vindeca/elimina pe cale naturală, începând cu a 3-a lună de sarcina, deoarece sarcina are prioritate absoluta, spune dr. Hamer."

sa gasiti raspunsul la intrebare.

http://www.vindecator.com/noua-medicina-legatura-creier-boala/

Sa va fie de folos!


corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 55
Localizare : craiova

Sus In jos

Papiloame pe piele - Pagina 2 Empty Re: Papiloame pe piele

Mesaj  siriusvega Joi Apr 09, 2015 1:42 am

Multumesc mult.

Din nou medici peste medici si bani !

Studierea cauzelor e buna dar e mai mult preventiva !

Ce bine era cand pe acest forum faceam homeopatie, caci acolo invatam TRATAMENTE ceea ce mai mult foloseste, intrucat majoritatea oamenilor NU au bani si nu multi sunt capabili de introspectie, meditatie, analiza psihica, pentru a-si PREVENI bolile.

95% din populatie NU traieste constient, si intr-un fel de spirit " de turma", si, mai mult, nici nu sunt dispusi sa incerce, traiesc " cum da Dumnezeu" ! Plus stressul si graba din zilele noastre !

Eu, degeaba incerc mult sa traiesc constient, daca nu am bani de tratamente la psiholog si nu am incredere in medici si medicina alopata !

Doar , stiind, m-as putea FERI de boli, dar NU SI TRATA cele pe care le am deja !

Mare pacat !

siriusvega

Mesaje : 36
Data de inscriere : 27/01/2013

Sus In jos

Papiloame pe piele - Pagina 2 Empty Re: Papiloame pe piele

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum