Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

raceala la un bebe de 7 l

2 participanți

In jos

raceala la un bebe de 7 l Empty raceala la un bebe de 7 l

Mesaj  florin.apanaghie Vin Feb 20, 2015 12:18 am

Buna ziua .

Am un bebe de 7 l care a racit . de 2 sapt ii curge nasucul intruna, abia mananca si tuseste ingrozitor pana varsa .
L-am nascut prin cezariana , avand alte 2 cezariene , nici nu s-a luat in calcul posibilitatea de a naste normal . la 38 de sapt l-au scos pt ca nu mai lua in greutate, (lucru care mi s-a intamplat si cu celelalte 2 sarcini ) avand greutatea de 2. 350 .
A avut hernie inghinala pe ambele parti + hernie ombilicala , care s-au inchis , cel putin asa arata . Deasemenea are reflux gastro-esofagian .
L-am alaptat pana la 5 l jum , timp in care ii mai dadeam si lapte praf antiregurgitare , are dermatita pe obrajiori si este f agitat , vrea numai in brate si pe picioare leganat . De la o noapte la alta este si mai agitat nu mai doarme in patut , il tin numai pe picioare si cu toate astea este incontinuare agitat si nu poate sa doarma.
la indrumarea medicului de homeopatie la care mergem i-am dat camomila de ch 30 si ipeca ch 7 , dar nici o imbunatatire .
Ce ma sfatuiti sa fac ?? Va multumesc anticipat .

florin.apanaghie
Vezi profilul utilizatorului

florin.apanaghie

Mesaje : 2
Data de inscriere : 18/02/2015

Sus In jos

raceala la un bebe de 7 l Empty Re: raceala la un bebe de 7 l

Mesaj  scarface Vin Feb 20, 2015 2:26 am

si decalotarea fortata (o mare prostie!) cand a fost facuta ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

raceala la un bebe de 7 l Empty raceala la un bebe de 7 l

Mesaj  florin.apanaghie Vin Feb 20, 2015 2:42 am

Buna ziua,

Decalotarea nu a fost facuta , doar am incercat sa o fac , dar nu m-a lasat sufletul cand am vazut ca se crapa pielea.
Asta s-a intamplat acum vreo 4 l .
La baiatul cel mare , care are acum 5 ani , s-a facut decalotarea fortata cand avea 2 ani pt ca avea o umflatura sub piele ( mizerie, care a fost inlaturata la decalotare ).
De atunci are mereu tendinta de a sta cu mana la ea. Oare transpiratia la cap in momentul in care il pun la somn si la picioare are vreo legatura cu trauma produsa atunci ? Tin sa precizes ca are si probleme de vb , se balbaie si este sasait .
Multumesc .

florin.apanaghie

Mesaje : 2
Data de inscriere : 18/02/2015

Sus In jos

raceala la un bebe de 7 l Empty Re: raceala la un bebe de 7 l

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum