Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Raceala sau gripa

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  aidapetrea Lun Noi 03, 2014 11:25 pm

Multumesc

aidapetrea

Mesaje : 13
Data de inscriere : 06/07/2014

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  elena_ Mar Noi 04, 2014 7:53 am

Scuze ca va deranjez din nou, baietelul meu de 6 ani de saptamana trecuta am inceput cu o raceala cred, nas infundat si curgea, durere in gat, tuse, am zis poate e ceva emotional, dar cand am fost la luminatie zicea ca ii cald si sio dat jos geaca nu stiu daca a racit sau nu, nasu cand suflam e mult si adica nu mai este asa de abundent, picaturi cu spray nasal apa marina, si acum am ajuns la tuse cu expectoratie doar dimineata, tusa este continua, si deja a vomat din cauza asta, acum a baut ceai de menta asta stiu ca potoleste spasmele la stomac si sa linistit, peste zii a baut ceai de soc, galbenele, cimbru, azi noapte sa miscat mult in pat dadea din picioare, din cauza ca nu putea respira, sforaia, si sa trezit de cateva ori ca vroia apa, mii sa terminat ridichea neagra si mierea, numa acuma imi aduce sotul meu si dureaza pana dimineata sa isi lase ridichea zeama in miere, cum vorbeste tuseste, dar oricum tuseste mult cam la 2-3 minute, pentru tuse iam dat azi 2 lingurite de sirop Expecto DHU Jarabe mai sus cred ca am scris despre el dar sa terminat, are si Drosera D3 in compozitie, iam ascultat pieptu e in regula, dar gatu e rosu tare, a zis ca-l doare cand inghite. Ce as putea sa-i dau va rog

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  elena_ Mar Noi 04, 2014 10:43 am

tuseste mult daca sta culcat sau intr-un loc, si cand vorbeste, o tuse puternica ca si cum se rupe din gat, azi dimineata a zis ca simtea cum se rupe tusea din piept dar a fost doar o data, si a inceput sa expectoreze si pe nas mult in ultimele 3 ore

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  scarface Mar Noi 04, 2014 11:49 am

de ce nu ii faci ridiche neagra ca remediu homeopatic daca e asa de buna ?
scrie "ridiche neagra cu miere CH5" pe o hartie si programeaza apas si da-i mai des...are acelasi efect.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  elena_ Mar Noi 04, 2014 11:14 pm

Multumesc, nu am gandit din perspectiva homeopata, a tusit foarte rau toata noaptea, si a vomat mult mucus, mai rau ca suna stomacu lui de fiecare data cand sufla nasu si cand tuseste, era o tuse asemanatoare cu tusa magareasca, tusea nu se mai aude din gat este din plamani asa auzeam azi noapte cum era rezemat de mine, deja al doare tare stomacu, burtica, gatu, cum a tusit mult,a reusit sa adoarma aseara dar la ora 2 sa trezit a tusit mult timp a vomat mult mucus si dupa a reusit sa adoarma, la 6 acelasi lucru tusit mult si vomat mult mucus, iam dat siropu care sa adunat pana la 2 dar vad ca inca e puternica tusea, cand este un acces mai puternic de tuse ramane fara aer atunci ai vine sa vomite si se arcuieste, se apleaca automat sa vomite, am sai dau ceai, am aerosol, ser fiziologic sa-l folosesc?, ca ce am dat la inceputul anului era fiole de adrenalina, flixotide nu as vrea sa mai folosesc asa ceva.
Daca ridiche neagra cu miere Ch-5 se poate face, la fel pot scrie miere cu hrean ch-5 acesta ajuta la caile respiratorii, mama ne vindeca pe cale naturista, ceaiuri, siropuri, dar din ce stia ea prea putine stiu eu, dar din pacate nu mai este printre noi.
Pana am terminat de scris nu sa oprit din tusit ca e tuse magareasca, latratoare, nu stiu cum so denumesc dar nu se mai termina si o aud din bucatarie cu usile inchise, am citit ce ati postat cu tratament ceai cald, bai calde, dar nu sta acoperit doar sa-l leg, ca sa transpire.

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  elena_ Mier Noi 05, 2014 12:16 am

Este prima data cand nu ne ajuta ridichea neagra cu miere Crying or Very sad

elena_

Mesaje : 127
Data de inscriere : 17/07/2014
Varsta : 51
Localizare : cluj-napoca

Sus In jos

Raceala sau gripa - Pagina 2 Empty Re: Raceala sau gripa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum