Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Raceala care nu se mai termina

In jos

Raceala care nu se mai termina Empty Raceala care nu se mai termina

Mesaj  creata Vin Apr 27, 2012 10:01 am

Buna ziua.baietelul meu de 5 ani a inceput acum o luna cu o raceala la inceput banala dar dupa acea s-a agravat a facut febra cateva zile si ziua si noaptea, tusea, ii curgea nasul,i-am dat amoxicilina sirop 5 zile, ibalgin si pt tusa stodal, insa s-a agravat si mai tare, nu a mai facut febra dar tusea noaptea ca un caine care e ragusit si incearca sa latre, il tinea ore in sir de nu mai stiam ca sa-i dau , ii puneam comprese calde, i dadeam sirop de tuse care il linistea cateva minute dupa care incepea din nou, am fost la un dr. pediatru care i-a recomandat 2 zile aerosol cu adrelanina, 3 zile aerosol cu acc si daca nu trece nici asa sa-i dau Azitromicina 5 zile.i-am facut aerosolii si au mai trecut cateva zile in care nu mai tusea noaptea, dar acum iar a inceput sa tuseasca noapte pe la 23.30 si-l tine cam 20 minute, timp in care tuseste de 2-3 ori cu o pauza de cateva minute si iar tuseste,nasul curge tot timpul. Nu stiu ce sa fac si ce sa-i dau. va rog sa ma ajutati.

creata

Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum