Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Blande ca de alergie

2 participanți

In jos

Blande ca de alergie Empty Blande ca de alergie

Mesaj  gianadedu Mar Sept 23, 2014 4:50 am

Dragii mei, va rog sa ma ajutați sa înțeleg (și sa ajut la vindecarea!!)...de ce apar aceste...blânde/bubite sau ce or fi pe ambii mei copii.
Blande ca de alergie 2zxtsll
Nu este alergie alimentara. Nu am schimbat nimic în alimentație... Nu știu. Și zilnic apar bube noi.Multe..
Am mai trecut printr-o perioada la fel în urma cu câțiva ani. Doar cu băiatul cel mare. Atunci un an de zile ne-am chinuit și nu am găsit cauza. Am dedus mai târziu ca a fost din cauza vaccinurilor pe care le făcuseram conștiincioși.  Probabil o încercare de dezintoxicare a corpului, am zis.
Dar acum iar?! Sad Nu a mai făcut nici un vaccin. De la ce sa fie?

Stand si gandindu-ma realizez ca in urma cu cateva saptamani (cam de cand au inceput si mancarimile lor) le-am introdus in alimentatie painea integrala, scotand painea alba-franzela. Nu au fost foarte fericiti dar s-au obisnuit cu schimbarea.
Tot atunci au inceput si scoala. Sa fie o "alergie" la ea? Very Happy

Va rog, și dacă știți ceva remedii homeopate care sa ajute... Scarface, daca poti sa ma ajuti iar.
Mulțumesc mult!

P.S.: In poza atasata se vad doar doua din bubitele inflamate de acum doua zile. Azi i s-au inflamat 3 pe spate, una pe mana, cateva pe picior.
Cel mic are si el pe piept, picioruse...
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  gianadedu Mar Sept 23, 2014 5:11 am

Am uitat sa adaug faptul ca nu se pune problema unor piscaturi. A cazut deja aceasta ipoteza dupe ce am cautat peste tot, curatat tot, deparazitat pisica...
Nu sunt pureci, tantari, paianjeni... In pat nu sunt picaturi de sange ca de la intepaturi. Cate-odata apar bubitele si ziua. Vin cu ele de la scoala.
Mancarea la scoala e cat se poate de santoasa. Facuta acolo...
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  scarface Mar Sept 23, 2014 5:19 am

nu inteleg de ce te stresezi atata pt. niste chestii care trec de la sine candva.

Ori este un mic conflict emotional ori o intoxicatie..alimente, chimicale, etc.

Nu este ceva grav sau letal si nici ceva de care sa te ingrijorezi asa de tare.
NMG ne arata ca corpul face totul corect. Trebuie ceva mi multa incredere in corp.
De ce atata panica pt. niste blande ? Ce faci oare daca apare ceva mai serios ?
Lasa-le sa dispara de la sine.... numai Dzeu stie cauza lor...la banalitati dinastea nu are rost sa ne batem capul.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  gianadedu Mar Sept 23, 2014 5:50 am

Ai foarte mare dreptate. De fapt eu nu ma ingrijorez pentru ca am incredere in natura. Stiu ca bubele astea sunt ceva bun. Insa ma tem ca nu inteleg mesajul lor. Si in plus sunt cam pusa sa gasesc o cauza rapid si sa o inlatur pt ca sotul meu ma trimite de vre-o saptamana cu copii la medic. Sad Nu vreau sa ajung cu ei acolo pt a ni se da o lista intreaga de alimente alergene si de medicamente probabil, Sad
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  scarface Mar Sept 23, 2014 6:44 am

pai tu trebuie sa fi cea care decizi in legatura cu copiii, si nu sotul. Trebuie sa-l pui la punct in privinta asta.
Iar daca te duci la medic si accepti medicamente de la care stii ca nu fac decat rau este tot vina ta.
Atata ratiune si vointa trebuie sa existe, doar nu suntem robotei care executa imediat ceea ne spune un asa zis "medic".
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  gianadedu Mar Sept 23, 2014 8:01 am

Normal ca nu. Ai dreptate... Smile De-asta am si scris aici. Multumesc ca ma intaresti in convingeri.
gianadedu
gianadedu

Mesaje : 26
Data de inscriere : 17/01/2014

Sus In jos

Blande ca de alergie Empty Re: Blande ca de alergie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum