Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alergie

In jos

Alergie Empty Alergie

Mesaj  danic Vin Mai 24, 2013 4:15 am

Buna din nou,
Copilul meu a fost depistat acum mai bine de un an, cu alergie la toate ierburile. El are nasul infundat, il maninca ochii si cerul gurii, se freaca la nas cam din luna aprilie pina pe la mijlocul lui septembrie. Uneori mai acut, alteori mai usor. Mi-este tare mila de el, pt ca tot ce am primit de la medici a fost recomandarea de a-i da niste medicamente o perioada lunga (2-3 ani din cate am retinut) pentru desensibilizare. Ma intreb, daca organismul reactioneaza asa la polenurile de tot ce exista si infloreste in primavara si vara, inseamna ca probabil e o sensibilitate pe care o "exprima" prin infundat de nas si celelalte simptome. Si ma intreb, e oare bine sa desensibilizez organismul sau trebuie cautat in alta parte la cauza? Desigur, medicii nu gandesc asa. E greu.... Embarassed

Ce solutie as putea gasi, homeopata sau alta decat medicamente, ca sa ii usurez simptomele astea sacaitoare copilului meu?

Multumesc!

danic

Mesaje : 51
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum