Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

alergie

2 participanți

In jos

alergie Empty alergie

Mesaj  calina Dum Oct 20, 2013 11:42 pm

buna ziua, va rog din nou sa ma ajutati, am cautat in forum si nu am gasit nimic care sa se potriveasca; matusa mea, de vre-o 70 ani, a luat un nurofen si s-a umflat toata, a facut niste umflaturi pe piele, se inrosesc, o mananca foarte tare, inclusiv pe cap a facut, din cate am discutat cu ea are o alergie mai veche si macar o data la 1 an are o asemenea manifestare daca se intampla sa ia ceva care nu ii prieste, acum a facut de la medicamente, altadata de la mancare-in perioada respectiva ia un medicament pentru alergie, clarinol, parca, si uneori clorfeniramin; vorbareata, nu suporta nimic stamt pe corp, calduroasa, mai ales in perioada cand se manifesta alergia, are colecistul scos de vre-o 10 ani, operatie pe care a facut-o la vre-un  an dupa decesul sotului, cam de atunci, poate un pic mai tarziu au debutat si alergiile.Despre alimentatie, incearca sa fie ponderata, nu face excese de vre-un fel, nu sarat, nu iute, restul moderate. Ce remedii ar putea sa ia pentru asta? multumesc anticipat.
calina
calina

Mesaje : 44
Data de inscriere : 27/03/2013

Sus In jos

alergie Empty Re: alergie

Mesaj  scarface Lun Oct 21, 2013 1:09 am

Apis CH9 (sau 12 sau 15) este remediul p. astfel de stari.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum