Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Alergie pe mina

2 participanți

In jos

Alergie pe mina Empty Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Lun Ian 20, 2014 11:28 am

Buna!
La inceput mi-a aparut pe mina dreapta. Initial pe un deget si apoi s-a extins pe celelalte si putin pe mina. Se manifesta cu mincarime,roseata si crapaturi pe deget care ustura foarte tare. Am suspectat ca ar putea fi de la detergenti ,insa acum spal cu manusi si pe miini cu un sapun natural. Mi se amplifica din senin! Cind se "usuca": imi lasa peielea grosiera,aspra.
Cred ca mi s-a extins pe git in spate si putin sub barbie.
Am incercat cu crema de galbenele,cu neutrogena ,dar nu functioneaza. Am aceasta alergie de vreo 8 luni.
Ce imi recomandati?
Multumesc!

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  scarface Lun Ian 20, 2014 11:55 am

Asta nu este alergie. Ai avut inainte sa apara, deci acum 8-9 luni o confruntatie, un atac, o divergentsa sau te-ai aparat de cineva care a vrut sa-ti faca ceva. Ce s-a intamplat inainte sa apara, care te-a afectat ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Mar Ian 21, 2014 1:34 am

scarface a scris:Asta nu este alergie. Ai avut inainte sa apara, deci acum 8-9 luni o confruntatie, un atac, o divergentsa sau te-ai aparat de cineva care a vrut sa-ti faca ceva. Ce s-a intamplat inainte sa apara, care te-a afectat ?
Nu reusesc sa fac nici o conexiune! Poate.... cel mai probabil cu partenerul meu,cu care nu e tocmai armonie...poate si din cauza mea ,ca-s foarte nervoasa.Nu stiu exact!
Am incercat sa vad daca e din alimentatie ,cosmetice,detergenti,dar n-am reusit sa identific nimic.

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  scarface Mar Ian 21, 2014 2:23 am

daca aplauzi ca la teatru, care mana este cea activa ? Amandoua nu sunt , numai una este.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Mar Ian 21, 2014 2:32 am

Dreapta sau e vreun substrat in intrebare?

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  scarface Mar Ian 21, 2014 4:34 am

Cu siguranta ca nu am pus intrebarea fara rost.
Ca dreptatace, daca apare ceva pe piele pe partea dreapta inseamna ca este ceva legat de partener, de tata sau de un rival.
In cazul tau partea afetctata cat si zona afectata arata cu cea mai mare probabilitate ca este ceva legat de partner, asa cum ai spus si singura. (de tata sau de un rival nu ai spus nimic).

Vindecarea nu apare decat daca te impaci cu partnerul (sau de cine e raportata problema) sau te desparti de el. Adica daca divergentele sau problemele care au fost sunt eliminate si iertate.
Deci uita "alergia" cat si "cremele". Trebuie sa rezolvi cauza problemei. Acum stii ce ai de facut.
Ca priveste modul : trebuie sa vezi singura sau sa intrebi in psiholog bun.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Mar Ian 21, 2014 10:35 am

Oau!
Sint captivata de genul asta de teorii si cumva iti dau dreptate,desi e greu de aplicat.
Imi place mult site-ul asta!
Merci!

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  scarface Mar Ian 21, 2014 10:49 am

nu e greu de aplicat !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Vin Ian 24, 2014 11:40 am

Deci nu este nici u remediu?

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  scarface Vin Ian 24, 2014 1:54 pm

Cand apare mancarime si roseata pielea se afla in faza de vindecare. Cand nu mai sunt aceste simptome ai o recideiva emotionala si in acest timp nu prea simti probabil multe la piele, dar in perioada asta se duc din celule. In faza de vindecare corpul pune celule.

Cand e multa mancarime (faza de reparatie a peilii) se poate incerca Urtica urens CH7 sau 9 de mai multe ori, dupa nevoie, pt mancarime.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  dulcetica Dum Ian 26, 2014 11:05 am

Multumesc mult!

dulcetica

Mesaje : 8
Data de inscriere : 19/01/2014

Sus In jos

Alergie pe mina Empty Re: Alergie pe mina

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum