Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Boala autoimuna?!

In jos

Boala autoimuna?! Empty Boala autoimuna?!

Mesaj  Loredana Vin Noi 22, 2013 7:13 am

In iulie 2011,(precizez ca totul a inceput dupa socul survenit in urma decesului unei prietene foarte apropiate), in urma unor testari mi s-a constatat o sensibilizare cutanata la albus de ou si rosii, cu recomanadarea de regim alimentar si tratament cu Levocetirizina comprimate si Elocom crema, control dupa o luna si analize. Toate analizele au iesit negative, boala nefiind decat ameliorata, mi-au fost schimbate diagnosticele si tratamentele: dermatita alergica, eczema cronica, iar in final lichen plan. Eruptiile au aparut pe membre, axile, abdomen si partea laterala a sanilor, insotite de mancarimi intense, provacandu-mi chiar rani. Am fost  tratata cu antihistaminice si medicatie pe baza de cortizon atat oral cat si local: Telfast, Xyzal, Prednison comprimate, Clobetazol unguent, Advantan milk, Locoid crelo, Dermovate crema, iar apoi Protopic.
Si acum folosesc Dermovate crema atunci cand am prurit, cate 2-3 zile, cu 4-5 zile de pauza intre aplicari. Boala a recidivat mereu, nu mai stiu ce sa fac.....
Va rog spuneti-mi un remediu sa scap de acest cosmar continuu. Va multumesc!

Loredana

Mesaje : 1
Data de inscriere : 22/11/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum