Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

2 participanți

In jos

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am Empty eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

Mesaj  amelyn Dum Mar 28, 2010 11:36 am

Buna seara

Am o boala care nu stiu cum se cheama.o am de vreo 18 ani si nimeni nu mi-a spus ce am .
Am fost la O.R.L peste tot dar toti zic ca am sinuzita, dar cu tot felul de medicamente( antibiotice, punctii etc. ) nu-mi trece.
Tot timpul racesc si nu-mi trece cu leacuri babesti ci cu un pumn de antibiotice, nu stiu ce sa mai fac.
Am polipii si amigdalele scoase
CUM SE MANIFESTA BOALA :
Tot timpul imi vin in gura secretii din spatele nasului. Aceste secretii sunt de culoare alba si nu au miros. Am facut analiza acestor secretii si mi-au spus ca sunt mucus. Datorita acestor secretii racesc foarte repede. Am facut si punctii , dupa 2-3 punctii nu mi-a mai curs puroi, dar acele secretii nu au disparut, deci eu nu cred ca este vorba de sinuzita
Dupa parerea mea eu cred ca pe mucoasa din spatele nasului se afla ceva de genul pecingine care secreta acel mucus
Nu stiu ce sa mai fac si nu cred ca mai rezist mult luand mereu tot felul de medicamente ( in special antibiotice pentru racelile frecvente , din ce in ce antibiotice tot mai puternice)
Imi poate spune cineva daca exista un medicament naturist sau sa ma indrume la un medic pentru operatie ( daca se poate opera asa ceva )
Am imunitate scazuta.

Multumesc

amelyn

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/03/2010

Sus In jos

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am Empty Re: eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

Mesaj  scarface Lun Mar 29, 2010 2:40 am

Unde locuiesti ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am Empty Re: eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

Mesaj  amelyn Lun Mar 29, 2010 6:10 am

locuiesc in judetul Dolj,ceva mai departe de Craiova ( 70 km )

amelyn

Mesaje : 2
Data de inscriere : 28/03/2010

Sus In jos

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am Empty Re: eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

Mesaj  scarface Lun Mar 29, 2010 6:39 am

Buna, afectiunea ta o au multi si nu este vindecabila prin operatie si destul de greu de vindecat si in homeopatie.
Insa problema nu este atat de mult secretia care la altii nu le danuneaza prea mult, cat faptul ca ti-ai distrus sistemul imunitar cu antibioticelele si tratamentele facute.

Ar trebui sa faci un tratament homeopat si sa eviti pe viitor antibioticele pana sistemul tau imunitar se pune pe picioare si
atunci chiar daca secretia aceasta nu se duce de tot nu vei mai avea atatea probleme.

Alta solutie nu prea ai, trebuie sa te folosesti de remedii naturiste, de homeopatie si sa-ti asa intaresti sistemul imunitar.
Curata-ti trupul si sangele cu ceai de salvie, de galbenele, de seminte de fenicul si mananca cate 3-4 boabe de ienupar zilnic de 2-3 ori timp de cateva saptamani.
Pe www.leacuri.net gasesti la rubrica Hildgard si remedii naturiste pt. secretii, etc.
Citeste despre alimentatia sanatoasa aici pe forum si mergi la un medic homeopat bun.
Un medic homeopat bun iti da numai 1-3 remedii deodata si te consulta mai mult de 20-30 de minute.
Daca primesti un pumn de remedii, acel medic nu face homeopatie adevarata.

Aici gasesti o adresa de la un medic homeopat din Craiova.
https://sanatate.catsboard.com/adrese-de-cabinete-cu-medici-homeopati-f68/lista-cu-medici-homeopati-din-romania-t61.htm

Nu stiu ce fel de homeopatie face si cat de buna este, dar poti incerca.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am Empty Re: eu nu stiu dupa 18 ani ce boala am

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum