Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Picioare foarte reci

2 participanți

In jos

Picioare foarte reci Empty Picioare foarte reci

Mesaj  2011agb Joi Feb 21, 2013 11:11 am

Te rog Scarface,
Am o problema foarte veche, care se accentueaza cu fiecare an care trece. Am urmat si un tratament homeopat cam 2 ani si ceva, pana vara trecuta cand a decedat tatal meu, dar dupa nu am mai mers. Nu mi s-a rezolvat problema.
Sunt o persoana extrem de friguroasa,dorm vesnic cu sosete in picioare si bine invelita. Picioarele mele, labele, sunt vesnic inghetate
de toamana pana primavara. Cand ies din casa, chiar daca intru in masina, pana la serviciu fac cam 20 min, mi se racesc- ingheata, si dureaza ore intregi pana se incalzesc. Invers, cand ajung acasa ma bag in pat sau mai pun o pereche de sosete groase ca sa se incalzeasca. Se racesc foarte repede, dar se incalzesc in ore intregi. Sunt ca niste sloiuri de gheata,uneori parca sunt si amortite, simt furnicaturi.Port cele mai groase si imblanite cizme pe care le-am gasit, degeaba. Si mainile sunt reci dar mult mai putin si nu deranjant.
Stiu care sunt regulile homeopatiei clasice uniciste si lucrez la anamneza din ianuarie, dar inca mai am de scris, ca sa fiu sigura ca este 100% reala si corecta,plus ca trebuie sa-mi fac curaj sa o trimit, dar te-as ruga din suflet sa ma ajuti cu problema asta ca m-am saturat de ea. Iarna asta m-a chinuit cel mai tare.
Mii de multumiri!
2011agb
2011agb

Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/12/2012
Varsta : 53

http://alinagbalan.blogspot.ro

Sus In jos

Picioare foarte reci Empty Re: Picioare foarte reci

Mesaj  scarface Joi Feb 21, 2013 12:38 pm

nu stiu nici macar sexul tau...cu atat mai putin alte lucruri mai importante...daca ai fost la homeopat trebuie doar sa stii ca un singur simptom nu are mare insemnatate.
Ce remedii ai primit pana acum, in ce dilutii si cat timp si ce efect au avut ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum