Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

scarface

+2
CK
loret72
6 participanți

In jos

scarface  Empty scarface

Mesaj  loret72 Vin Iul 16, 2010 5:07 am

cata rautate din partea medicilor de pe " acupunctura si homeopatie " asa sunt in mare parte si la cabinete foarte aroganti si inpertinenti daca cunva nu mergi la cabinetele lor particulare si mergi ca asigurat . de multe ori fac tot posibilul sa te canalizeze spre cab. particular . asta e valabil in medicina alopata. dupa mine sunt foarte putini medici care pun intradevar suflet in ceea ce fac si isi merita statutul de medic. nu stiu ce s-ar fi intamplat daca as fi fost in tara cand eram insarcinata ( la 6 luni sa ti se rupa apa ? ) cred ca as fi fost doar o amintire pentru cei de langa mine .
de ce oare deranjezi atat de tare pe forumurile romanesti? pentru ca propui oamenilor sa se trateze cu bani putini si dai un sfat gratuit , probabil ca le este foarte frica de saracie acestor medici si te inlatura imediiat de peste tot .
draga scarface cred ca ai facut foarte bine ca nu te-ai intors in tara poate ca aici ai fi devenit un sclav al banului cum sunt foarte multi asa ca stai acolo unde esti si ince inarca sa luminezi mintile cat mai multor oameni deschisi pentru o schimbare.

am uitat sa-ti spun ca am fost avertizata pentru ca am am scris ceva cuvinte de lauda la adresa ta , este incredibil cat de usor te pot inlatura cand intri in contradictoriu cu ei . probabil unii dintre ei asa procedeaza si in spitale daca nu le convine ceva.
pe zi ce trece te admir din ce in ce mai mult, mi-as dori sa te cunosc intr-o zi personal pe tine si familia ta dar asta nu cred ca ar fi posibil .

multa sanatate si chiar nu stiu cum sa-ti multumesc ca mi-ai deschis mintea spre o altfel de viata , pe care nu prea o pretuiam pana in momentul in care te-am intalnit . imi cer scuze pentru faptul ca te-am tachinat la inceput cu neincrederea mea , dar vezi si tu cum gandesc medicii de la noi . asa ca nu prea poti avea incredere in oricine .
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  CK Vin Iul 16, 2010 6:26 am

am vrut si eu sa scriu ceva dupa tine dar vad ca "stefan" a inchis topicul......

CK

Mesaje : 223
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  loret72 Vin Iul 16, 2010 6:32 am

incredibil cata rautate din partea multor semeni , inchipuieti ce s-ar intampla daca ai sta fata in fata cu acesti oameni........ ?


Ultima editare efectuata de catre loret72 in Vin Iul 16, 2010 7:15 am, editata de 1 ori
loret72
loret72

Mesaje : 302
Data de inscriere : 07/06/2010
Varsta : 51
Localizare : intr-un oras mic

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  scarface Vin Iul 16, 2010 6:47 am

Mda, Dr. Dumitrescu a lasat din pacate forumul lui sa fie condus acum de cei mai rai si inchistati. Cei care m-au atacat chiar de la inceput m-au dat afara de cum au avut prilejul. M-ar fi dat chiar de la inceput, dar Dr. Dumitrescu i-a tinut cu botul pe labe in loc sa-i incurajeze in rautatea lor asa cum face actualul admin.
Devenisera de fapt gelosi si invidiosi ca Dumitrescu ma lauda si pe ei ii critica.

Dar nu-i nimic caci nici nu voiam sa mai stau pe acolo, in primul rand din lipsa de timp. De fapt intrasem doar sa le arat cum sa-si faca remediile cu hartia si apa. Acum se plictisesc de moarte baietii caci nu se mai discuta nimic. Da, e liniste acum acolo, dar o liniste de mormant ...

Wilhelm Reich a scris o carte "Cuvantare catre omul mic" in care se adreseaza rautatii si micimii omului de rand.
http://www.amazon.de/Rede-kleinen-Mann-Wilhelm-Reich/dp/3596267773
Nu-i de mirare ca intreaga societate e cum este, daca atacam pe altii numai fiindca gandeste si stie alte lucruri decat noi si ne folosim de toate trucurile posibile sa scapam de el.

Atate vreme cat un forum este un admin care sa le faca jocul la astfel de rautati in piele de om, este posibil orice.
Un forum este asa cum tine si mentine administratorul lui.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  Roxana Dum Aug 15, 2010 1:55 pm

Am constatat si eu cu tristete cata rautate exista .Am apreciat enorm raspunsurile pline de seriozitate ale dvs si ale dlui dr Dumitrescu,care ,de altfel,v-a dat intotdeauna dreptate.S-a vazut si acolo ca diamantele stralucesc chiar si in noroi!Mi-as fi dorit sa intervin,dar cine eram eu?!
Va multumesc pentru raspunsurile date pe cele doua forum-uri si pentru tot ce am invatat de la dvs,desi nu sunt tanara...Nu pot decat sa ma rog lui Dumnezeu sa va dea sanatate.E atat de importanta!

Roxana

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/06/2010

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  scarface Dum Aug 15, 2010 10:35 pm

Wink Wink
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  Mr. Nick Sam Oct 30, 2010 3:19 pm

A plecat Scarface, iar acum am ramas eu sa suport tot ce a suportat el, dar nu-i nimic, voi supravietui... sunny
Mr. Nick
Mr. Nick

Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 37
Localizare : Hmm...

https://www.facebook.com/Mr.Nick31

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  alexiaiuli Lun Noi 01, 2010 8:11 am

Mr Nick vino si tu la noi aici.Din cate am vazut eu prin alte forumuri si tu esti iubit la fel ca si Scarface.Mie una mi-au placut mereu mesajele tale.esti atat de .... tonic.Dai energie prin bunatatea si vorbele tale blande.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  Mr. Nick Joi Noi 04, 2010 5:27 pm

Doamnă Alexiaiuli, aş vrea să am timpul necesar pentru a-mi putea permite luxul de a activa cu constanţă şi pe acest forum, dar nu-l am, tocmai de aceea intru foarte rar pe aici, mult prea rar.
Nu ştiu dacă sunt la fel de iubit ca d-nul Scarface, aşa cum aţi afirmat dvs., nici măcar nu ştiu dacă sunt (măcar puţin)iubit de cei cu care interacţionez, însă ştiu că eu iubesc şi că pentru asta trăiesc.
Voi continua să exist pe Romedic, chiar dacă ostilităţile vor continua până la adânci bătrâneţi I love you
Vă mulţumesc pentru cuvintele frumoase, care sunt mult prea nemeritate.
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Cu iubire creştină, respect şi recunoştinţă,
Nick
Mr. Nick
Mr. Nick

Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 37
Localizare : Hmm...

https://www.facebook.com/Mr.Nick31

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  alexiaiuli Lun Noi 08, 2010 3:40 am

Mr Nick, pentru mine personal tu si Scarface ati fost cei care m-au salvat si mi-au aratat lumina.Fara voi eram pana acum distrusa de tratamentele alopate si ajunsesem o carpa.Va admir iubirea de oameni si pasiunea cu care ne ajutati.Eu te pretuiesc la fel de mult ca si pe Scarface.Dumnezeu sa iti dea putere sa ajuti in continuare, sa fii sanatos si sa ramai acelasi om minunat. I love you
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  Mr. Nick Mier Dec 15, 2010 4:56 pm

Mulţumesc, d-nă Alexiaiuli, pentru urări.
Vă doresc toate cele bune!

Mr. Nick
Mr. Nick

Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 37
Localizare : Hmm...

https://www.facebook.com/Mr.Nick31

Sus In jos

scarface  Empty Re: scarface

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum