Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce parere aveti despre energia orgonica

5 participanți

In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  doina12 Sam Iun 09, 2012 5:55 am

De curand am citit un material tradus de aici http://educate-yourself.org/cn/ragnarspyramidmatrix29jul04.shtml
Este un subiect de care nu am mai auzit pana acum Rolling Eyes

doina12

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/05/2012

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  scarface Sam Iun 09, 2012 12:12 pm

Am construit aparate similare, cu orgon, cateva mii de bucati. Sunt folositoare la anumite chestii insa la vindecare, asa cum se sugereaza in articol nu cred ca sunt chestia potrivita. Nu sunt remedii specifice pt. ceva ci doar tranforma energia negativa din jur. Insa a nu se folosi forma de piramida ci de con, caci formele de piramida au fost acaparate energetic de fortele negative.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  doina12 Sam Iun 09, 2012 7:31 pm

Multumesc .

doina12

Mesaje : 22
Data de inscriere : 22/05/2012

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  CristianPsi Sam Iun 09, 2012 11:25 pm

scarface a scris:Am construit aparate similare, cu orgon, cateva mii de bucati.
what ? de unde se cumpara asa ceva ?
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  scarface Sam Iun 09, 2012 11:33 pm

Nu trebuie sa cumperi...iti faci singur. Cauta in youtube sau google HHG - holy hand granate.
Iti trebuie 5 cristale de stanca, cu un varf natural, rasina sintetica si span de metal de strung (aluminium sau fier).
In loc de rasina insa se poate folosi ceara de albine sau lanolina (grasime de la blana de oaie).
In caz ca se face cu ceara sau lanolina se lasa in paharul obiectul facut de sticla in care s-a fabricat HHG-ul, caci nu se compara cu rasina care se intareste. Ca pahar cel mai bun e unul de cocktail, cu forma conica. Evitati formele de piramida.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Iun 10, 2012 2:45 am, editata de 2 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  CristianPsi Dum Iun 10, 2012 12:46 am

thx for info
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  CristianPsi Vin Aug 31, 2012 5:24 am

Vreau un pic sa extrapolam de la topicul asta la masuri de protectie in locuinta personala (radiatie electromagnetica, telurica etc).
Acum ceva timp cand mi-am refacut apartamentul am observat pe internet ca exista diferite panouri de protectie cu orgon ce se ascund in pereti etc etc., asta ca informatie generala...(oricum preturile nu erau de nivelul de financiar)

Scarface as fi interesat sa stiu daca tu ai in casa ta asemenea "filtre" si deasemenea daca ai recomanda ceva anume pt protectie impotriva oricarui fel de radiatie "rea" in locuinta personala indiferent ca stai la casa sau la bloc. Tot aici am vazut ca folosesti un "filtru" foarte fain pt apa care o repune energetic in normalitate. Personal am avut ocazia sa am pe mana tot felul de "gadgeturi" pt protectie,energizare alimente, apa, etc dar nici unul nu a fost cu adevarat bun dupa a mea parere.

Cam asta sunt curios sa aflu momentan, pt ca intrebari sunt multe, mai ales ca-s rookie in ceea ce priveste orgonul si ceea ce ai tot scris pe aici.


CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Scarface

Mesaj  CristianPsi Sam Sept 01, 2012 12:32 am

Scarface ?!
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  scarface Sam Sept 01, 2012 4:08 am

Nu am timp de asa ceva..am scris deja mai sus ce se poate face. HHG
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  CristianPsi Sam Sept 01, 2012 7:46 am

eu ma refeream la o varietate de alte metode pe care le cunosti ci nu strict la orgon. in fine...
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  DanC Mier Sept 05, 2012 6:56 am

scarface a scris:Am construit aparate similare, cu orgon, cateva mii de bucati. Sunt folositoare la anumite chestii insa la vindecare, asa cum se sugereaza in articol nu cred ca sunt chestia potrivita. Nu sunt remedii specifice pt. ceva ci doar tranforma energia negativa din jur. Insa a nu se folosi forma de piramida ci de con, caci formele de piramida au fost acaparate energetic de fortele negative.

De unde stii despre piramide?Stiu ca este un semn ocult dar pana la urma ales si introdus de oameni(cred).Sunt in afara subiectului si as fi curios sa stiu.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Inventatorul orgonului

Mesaj  DorinStepan Mier Noi 06, 2013 5:23 am

Wilhelm Reich a considerat orgonul ca fiind energia ce animă întregul cosmos şi că acţionează asupra viului ca energie biologică specifică.Cercetările sale îl dirijează către concluzia că în momentul orgasmului se eliberează o energie de un tip foarte particular, orgonul, termen derivat din  ,,orgasm". După W.Reich, această energie, departe de a fi întâlnită numai în actul sexual, este esenţială în toate aspectele unei vieţi sănătoase.
Totodata , adeptii sai actuali sunt nemultumiti de confuzia care se face intre orgon si energia vitală, forţa vitală, energia vieţii, qi, ki, chi, ka, mana, prana, eterul, forţa odică, pneuma, vril, energia tachionică, elanul vital, al cincilea element, ba chiar Akasha, efectul Kirlian şi fizica cuantică.
De ce oare Wilhelm Reich a murit in puscarie ?
Se vede treaba ca energia asta orgonica nu prea l-a protejat de deces prematur( la 60 de ani).
DorinStepan
DorinStepan

Mesaje : 20
Data de inscriere : 01/11/2013

Sus In jos

Ce parere aveti despre energia orgonica  Empty Re: Ce parere aveti despre energia orgonica

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum