Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Varicocelul

4 participanți

In jos

Varicocelul Empty Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Mar Sept 13, 2011 5:54 am

impreuna cu niste fosti colegi, facuram ceva baschet acum niste buni, se pare ca de la efort, se zice cativa din noi avem varicocel. as dori niste idei in zona fito homeo pt asa ceva. thx
"Varicocelul este o dilatare a venelor ce dreneaza de la nivelul testiculului. Acestea se gasesc in cordonul spermatic unde formeaza plexul pampiniform. Varicocelul se dezvolta in special dupa pubertate, desi in multe cazuri acesta nu este diagnosticat pana in momentul in care nu se face o evaluare a starii de fertilitate a individului."
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  scarface Mar Sept 13, 2011 12:46 pm

Remedii pt. varicole : Apis, Arn, Aur m, Bell, Calc c, Calc fl, Con, Ferr p, Fluor ac, Graph, Ham, Iod, Lach, Lyc, Nux v, Plumb, Puls, Ruta, Sel, Sep, Sil, Spong, Sul.
Da cu zarul si alege-ti unul :-)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  scarface Mar Sept 13, 2011 1:03 pm

O mica corectare: o dilatare nu poate fi, ci mai degraba o marire a venei, o ingrosare interna, depuneri, adica varice.
Dilatare ar insemna ca este numai "dilatata", dar de fapt ea este ingrosata.
Remediile pt. varice si vene ingrosate si cu depuneri indiferent unde sunt, sunt Calcarea fluorica si Hamamelis virginiana
Se folosesc alternant, in dilutii ch7 sau ch9 mai mult timp.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Mar Sept 13, 2011 11:31 pm

thx for u r info
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty imi e frica tare

Mesaj  CristianPsi Joi Sept 15, 2011 8:15 am

dupa ce am citit pe internet mi se facut o frica uriasa, cica e o tumora benignana etc etc. crezi ca ajuta hamamelis si c florica. ce am citit ma facu sa ma sperii rau de tot : din bucuros si bine dispus mi-am pierdut mintile zilele astea cu gandul ca am asa ceva. vreo idee ?
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  scarface Joi Sept 15, 2011 9:20 am

esti un ametit :-) chiar daca ti-as zice ceva tot degeaba ti-as zice. Barbatii sunt f. greu de vindecat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 1:08 am

eu nu te inteleg : din cate am dedus pe forum esti barbat -> cum sa nu empatizezi cu frica unui barbat de a ramane in timp impotent sau alte combinatii de gen(nu mai zic de operatie de care imi e o frica uriasa) ? in afara de castan si hamamelis nu prea cunosc nimic...
e cel putin ciudat chiar si daca in tine-i neincrederea asta cu barbatii versus respectarea unor indicatii
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  scarface Vin Sept 16, 2011 1:42 am

Nu este oare o prostie sa intrebi ceva, sa primesti raspuns si pe urma sa te indoiesti de el - desi nu ai habar ?
Asa ceva poate sa faca numai un barbat. De ce mai intrebi ? Doar sa-mi consumi timpul ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 4:43 am

recunosc ca ai scris 2 remedii si evident ca voi mere pe ele dar eram curios si de alte idei ale tale, daca ai mai intalnit cazuri etc etc. frica e uriasa. plus de asta cu cele 2 remedii de care zici dupa cate tin eu minte se vor lua luni de zile ?
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  DanC Vin Sept 16, 2011 5:12 am

CristianPsi a scris:dupa ce am citit pe internet mi se facut o frica uriasa, cica e o tumora benignana etc etc. crezi ca ajuta hamamelis si c florica. ce am citit ma facu sa ma sperii rau de tot : din bucuros si bine dispus mi-am pierdut mintile zilele astea cu gandul ca am asa ceva. vreo idee ?

Nu mai cauta prostii pe internet caci de la o durere de unghie ajungi prin internet pas cu pas ca ai tumori in tot corpul.Si eu cu ceva timp in urma de la durere de spate si furnicaturi am ajuns sa cred ca am Lupus datorita internetului si e doar o banala discopatie.Daca mai cauti mult sunt sigur ca gasesti si ceva boala parazitara care e data de vreun vierme care are salas acolo si arata ca un varicocel ,doar nu o sa incepi sa te gandesti si la boala aia Laughing .Stai linistit ca vei fi bine.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 7:56 am

Danc tu uiti faptul ca aici e vorba de cel mai pretios dar ce se poate oferi pe terra si anume : potenta sexuala. faptul ca i amenintata intr un viitor mai mult sau mai putin departat creeaza o angoasa si o anxietate de anticipatie cat casa de mari. traducerea in cod catre subconstient este ca sa zic asa ca sunt defect, nu-s un barbat complet sexual si evident ca te face sa innebunesti :-(
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  andrei Vin Sept 16, 2011 9:29 am

Cauta in repertoriu Mind; Fear; Les bijoux, loosing of sau ce iti e frica tie Smile
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 9:40 am

daca era asa simplu de dat remediu Esential il aveam de ceva vreme. frica asta e comuna oricarui barbat
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  andrei Vin Sept 16, 2011 9:45 am

De ce crezi ca e comuna oricarui barbat ?
On topic am avut un coleg de liceu care a avut o problema de genul asta de la o lovitura dar e inca potent Smile
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 9:53 am

omule, IDEATIC vorbind exista sanse ca anumite erori sa apara, cand aveam 20 de ani evident ele nu erau, dar daca am de multa vreme nebunia asta ? daca exista un recul al ei etc etc
imi pierd mintile de frica iar operatie ma termina mental
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  andrei Vin Sept 16, 2011 9:59 am

Eu iti inteleg fricile, am si eu destule Smile, dar nu sunt normale, din acest motiv iti spun sa-ti cauti un remediu si pentru fricile de genul asta Smile
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Varicocelul Empty scarface ?

Mesaj  CristianPsi Lun Sept 19, 2011 9:57 am

au trecut la cineva varicele "permanente" cu calcarea fluorica ? ai cazuistica ? se merge spre 3-6 luni cu asta parca ? ai cazuri concrete si pt mine ?!?!?!
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  DanC Lun Sept 19, 2011 11:21 am

in cel mai rau caz ,desi sunt convins ca nu e cazul,disfunctia completa a unui testicul NU afecteaza potenta cu absolut nimic.
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  CristianPsi Lun Sept 19, 2011 9:23 pm

asa mi a zis si medicul, dar nah e datoria mea sa intreg in zona naturista cateceva. se pare ca am gasit o planta de care auzisem candva si anume marul lupului care e cam singura pe zona asta. asteptam niste confirmari de la scarface dar vad ca a setat pe ignore topicul asta
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Varicocelul Empty Re: Varicocelul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum