Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

3 participanți

In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Joi Ian 28, 2010 5:59 am

Acum circa 20 de ani, un medic a descoperit o crema simpla bazata pe ulei de avocado si vitamina B12 care a folosit-o cu succes la boli gravi de piele ca psoriazis si neurodermita. Medicul si-a facut o firma si crezand ca face afacerea vietii ajutand in plus si bolnavii a incercat sa aduca pe piata aceasta crema insa nici o firma mare sau mica de medicamente nu a dorit-o si el nu a reusit sa o aduca in farmacii dupa 20 de ani de incercari. De abia acum in urma unei carti si a unei emisiuni la televizor s-a spart
tacerea si au inceput si multi producatori mici sa o fabrice.

Am rasfoit de curand si cartea aparuta despre aceasta crema in care este data si reteta pe gratis.
Am dat azi de un forum in care multi pacienti au incercat-o si, intradevar, i-a ajutat deja pe multi oameni, insa cateodata este nevoie de cateva saptamani pana isi face efectul. Piele nu se vindeca peste nopate. Nu ia ajuta chiar pe toti, caci nu exista un medicament, chiar natural sau divin sa-i ajute pe toti oamenii, caci atat constitutia cat si cauzele bolii sunt diferite. Insa pt. cine are psoriazis sau neurodermita aceasta crema trebuie incercata.

Aici este adresa de la forum:
http://naturheilt.com/blog/regividerm-die-verhinderte-vitamin-b12-creme-gegen-neurodermitis/comment-page-3/#comment-651

Aceasta crema merita intradevar incercata!
Ea se poate si cumpara intre timp
Se pare ca din cauza reclamei crema a inceput deja sa fie fabricata sub numele de "Regividerm"
http://www.bio-apo.de/findologic.php?keywords=regividerm&Los%21=

Sau se poate lasa facuta si la o farmacie in tara unde se mixeaza dupa reteta, daca se pot procura aceste ingrediente:

* 0,07 g Vitamina B12
* 46 g Ulei de avocado (Avocado-öl)
* 45,42 g gereignites Wasser. Apa (distilata)
* 8 g Tegocare PS (un emulgator, tensid)
* 0,26 g Kaliumsorbat (Sorbat de potasiu)
* 0,25 g Zitronensäure (Acid citric)

Eu cred ca acidul citric cat, Tegocare PS ( tensid de emulgare) si sorbatul de potasiu au numai un rol de conservant si se pot renunta la ele in caz ca este fabricata la farmacie si nu cumparata.
Cred ca si fara vitamina B12 artificiala actioneaza si cred ca secretul este de fapt uleiul de avocado caci vitamina B12 artificiala nu este naturala si nici sanatoasa. Dar cine stie pana nu este incercata si fara.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 20, 2015 2:13 pm, editata de 5 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Joi Ian 28, 2010 6:07 am

Cateva traduceri din forumul de mai sus de la cei care au folosit-o (sunt multe rapoarte de folosire cu succes):

"Folosesc crema asta de 2 luni si pot sa spun doar ...super, super, super. Sufar de 40 de ani de psoriazis cu tratament ambulatoriu si in spital. Fara cortizon nu merga nimic. Acum mainile sunt curate de tot, partea genitala, urechile si axila sunt complet curate. Sper ca crema sa ii ajute si pe altii ..."


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Feb 02, 2010 5:48 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Mar Feb 02, 2010 5:42 am

Cine are psoriazis sa procure si sa foloseasca aceasta crema, ajuta intradevar !
Inca un raport din forumul german de mai sus.

"Vroiam de fapt sa dau un raport de abia dupa 6 luni de la folosirea de Regividerm. Acum au trecut aproape 3 luni si dupa 40 de ani de psoriazis (peste 10% din suprafata pielii ) sunt entuziasmat. Chiar doctorul meu de familie care ma ajuta de decenii si care era foarte sceptic fata de aceasta crema este fascinat de succes. La coatele mele und ama facut prima incercare nici nu se mai vede macar ca am avut vreoadata psoriazis crunt si arata acum ca un popo de copil un pic mai rosu. Celelalte parti
date cu crema se schimba la fel inspre bine. Fiindca comsum 250 ml pe luna am schimbat creama asta cu varianta mai ieftina din internnet de ulei de avocado cu B12 care costa numai 21,40. Cica ar avea mai putina vitamina B12 insa mie imi ajuta.
Din cauza la multe rapoarte din internet am impresia ca crema aceasta ajuta mai mult la psoriazis decat la neurodermita.
Eu ma cremuiesc de 4 ori pe zi si in primele 3 saptamani nu s-a vazut nici o schimbare. Este nevoie de rabdare si la critici le spun atat: dati-va mai mult timp cu Fumaderm ein ( costa pe luna 300 de euro, si dupa aceea putem vorbi cu placare despre efecte secundare"

Aici sunt mai multe farmacii din Germania care livreaza aceasta crema:
http://www.medizinfuchs.de/preisvergleich/avocado-b-12-creme-200-ml-wierich-vertriebs-gmbh-pzn-5898098.html
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Mar Feb 02, 2010 6:21 am

Inca 2 traduceri din forumul german de la pacienti

"Salut la toti, si eu sufar de 25 de ani de pssriazis, si de multe ori m-am rusinat si ascuns din cauza aceasta.
Lucrez ca ingrijitor de bolnavi si multi pacienti ma intrebau ce am. M-am saturat sa povestesc ce am la maini !.
Acum ma dau de de 4 saptamani cu Regividerm si mainile mele sunt absolut fara simptome. Ma bucur acum sa ies cu prietenii si sa nu trebuiasca sa ma gandesc ce cred altii despre mainile mele sau ca le este scarba de ele.
Si psihic imi merge mult mai bine de atunci si dupa 25 de ani pot sa spun ca ma simt bine pentru prima oara in pielea mea. De mai bine de o saptamana nici nu mai trebuie sa ma dau cu crema si mainile au ramasa inca fara simptome si fara mancarime."

"ma dau cu Regividerm de ceva mau mult decat 1 saptamana, dupa ani de cautare si multe deceptii.
Pana acum au disparut mancarimea, pielea e mai neteda, locurile cele mai deschise s-au inchis sau au disparut. Sper sa mearga mai departe tot asa si o sa mai raportez. La toti ceilalti suferinzi mult noroc si nu renuntati!"

-------------------------------------------------------------

Asa ca faceti crema aceasta cunoscuta la toti cei pe care ii stiti cu aceste boli. Poate o gaseste cineva undeva si mai ieftina decat am gasit-o eu acolo. Daca se gaseste cineva sa spuna. Se poate comanda si in cantitati mai mari pt. mai multe persoane interesate si atunci ea devine mult mai ieftina si pot fi impartite costurile.

Se poate gasi si o farmacie in Romania care sa o fabrice, nu exista patent, o poate face oricine si o poate vinde orice farmacie (poate nu sub numele de Regidiverm daca e inregistrat) . Reteta e mai sus, dupa cum am zis multe se pot lasa cateva substante la o parte sau se poate face dupa reteta originala.

Si pentru cei care nu stiu exista si remedii homeopate care vindeca psoriazul dinauntru catre afara ...un tub costa numai 6 lei...dar acel tub trebuie ales de un medic bun din mai multe sute...si aici e greutatea.

Ajutati la raspandirea acesti informatii extrem de utile. Daca se gasesc mai multi care doresc aceasta crema pot comanda mai multe (poate la un pret mai bun) si le trimite de aici.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  natural Dum Mai 30, 2010 11:00 am

Se face o solutie din ulei de catina si tinctura de aloe vera si se aplica pe locurile afectate, apoi se panseaza (daca se poate, evident). Se repeta pasii tot la 24 de ore, dupa spalarea locului afectat. A dat rezultate la multa lume...
Mai este si o crema careia ii zice aur derm cu smirna, mimoza si propolis. depinde de organismul fiecaruia, pana la urma.

natural

Mesaje : 2
Data de inscriere : 30/05/2010

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Vin Iul 02, 2010 12:53 pm



Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Dec 18, 2010 12:58 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty crema

Mesaj  Roxana Sam Iul 03, 2010 10:57 am

Nu o fi buna si pentru alte boli de piele,dermatiata seboreica,vitiligo?E cam stupida intrebarea mea,dar...

Roxana

Mesaje : 29
Data de inscriere : 29/06/2010

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  scarface Vin Aug 13, 2010 2:45 am

Am recomandat la un baiat, intr-un caz de psoriazis, in loc de aceasta crema sa se dea pe locuri afectate mai intai cu ceva vitamina B12 si pe urma cu ulei de avocado. Acestea se gasesc la farmacie si in Romania, spre deosebire de crema Regividerm si
metoda a functionat in cazul lui. Cam 4-5 saptamani a durat pana a disparut complet. Nu trebuie neaparat crema aceasta.
Intr-un alt caz un utilizator s-a vindecat numaii cu uleiul de avocado.

"Am cautat pe internet o reteta cum sa scap de psoriazis ... am gasit ceva forum-uri si am luat legatura cu unu din utilizatori ... am vb cu el si ma ajutat cu o reteta foarte ieftina si tot in acelasi timp foarta eficienta... nu am crezut pana acum 2 zile cand intr-un adevar nu mai am absolut nimic... si nici semne... i-am urmat reteta user-lui SCARFACE cea cu vitamina B12 si un ulei de avocado.... si ii multumesc pe aceasta cale... incercati si o sa mearga va garantez 100%"


Asta a publicat el aici:
http://forum.romedic.ro/prod/O_crema_care_functioneaza_la_psoriazis_si_neurodermita_!!!_038636.html


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Dec 18, 2010 12:59 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza Empty Re: Reteta pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum