Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Patrunjel - reteta pt. pietre la rinichi care nu sunt din oxalati

In jos

Patrunjel - reteta pt. pietre la rinichi care nu sunt din oxalati Empty Patrunjel - reteta pt. pietre la rinichi care nu sunt din oxalati

Mesaj  scarface Joi Mai 30, 2013 12:36 pm

Cunosc doua persoane care au folosit cu succes aceasta metoda de eliminare a pietrelor de la rinichi, cea care a scris textul de mai jos
si alta pe care o cunosc personal.

Mai jos reteta din internet:

"Se ia 1/2 kg radacina de patrunjel si se spala bine cu mana. Se rupe (nu se taie cu cutitul sau cu alte metale).

Se pune la fiert in 3 litri de apa si se lasa sa fiarba pana raman 2 litri de lichid. Se strecoara si lichidul obtinut se pastreaza. Peste radacina fiarta mai inainte, se toarna alti 2 litri de apa si se fierbe din nou pina ramane 1 litru de lichid. Vor fi in total 3 litri de lichid care se va pastra in sticla in frigider. Se beau 3 pahare pe zi (dimineata, pranz, seara), inainte sau dupa masa. Cu timpul calculii se vor gelatiniza si se vor descompune pe nesimtite producand eliminarea fara dureri.

Se bea lichidul pina se termina. Daca este cazul, se reia tratamentul dupa o pauza de 3 luni.

Eu am facut tratamentul o singura data, acum 7 ani si nu a mai fost necesar sa il mai fac. "

-------------------------------

"Atentie! Aceasta reteta nu se foloseste daca omul respectiv are formatiunile pietroase din oxalati. Daca in compozitia pietrelor se gasesc oxalati sau piatra este formata din oxalati, aceasta reteta favorizeaza formarea pietrelor. A incercat o ruda de-a mea, mai demult aceasta reteta si i-a favorizat si mai mult formarea de pietre, pt. ca avea pietrele din oxalati. S-a interesat ruda mea mai tarziu...nu stiu....pe net, persoane, doctori, etc, despre chestia cu oxalatii si patrunjelul. Reteta este buna daca pietrele sunt din fosfati sau alte minerale. Pt. a vedea ce contin pietrele se face o analiza la urina la aproape orice laborator de analize din orasul dvs."



scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum