Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sindrom anxios-depresiv

2 participanți

In jos

Sindrom anxios-depresiv Empty Sindrom anxios-depresiv

Mesaj  Petty257 Mier Sept 05, 2018 6:01 am

Bună ziua, domnule SCARFACE, ma numesc Petronela am 37 de ani, un copilaș de 2 ani și luniși de curând (iulie anul acesta) am aflat diagnosticul meu (sindrom anxios depresiv). Aveam stări de nervozitate, amețeli, slăbiciune generala, stări de vomă, izolare și plâns, dureri de stomac și diaree și stare de neliniște generala, tremur general, parca eram băgată în priza. Am apelat la un homeopat din Timișoara și mi-a prescris Sepia ch30 apoi ch200, gelsemium ch200, natrium muriaticum ch200 și ultima data natrium mur. Lm4 (în trecut am mai luat lm1, lm2 și Lm3 și m-am oprit) din care am luat trei zile câte 5 pic/zi și m-am oprit ca sau agravat simptomele. Am mai făcut și câteva ședințe de acupunctura și tot nu ma simt bine, am stări intense de tremur și agitație și implicit greata, psihic sunt mai bine dar tremurul și agitația, neliniștea care nu ma lasă să mă odihnesc noaptea ma termina. Iau extract de tei argintiu, capsule din plante - confort emoțional-dar nimic. Va rog din suflet ajutați-mă să-mi revin.

Petty257

Mesaje : 1
Data de inscriere : 05/09/2018

Sus In jos

Sindrom anxios-depresiv Empty buna

Mesaj  eds Mar Sept 18, 2018 9:58 pm

incearca sa respecti un program de somn ce tine cont de lumina, deci cand e intuneric sa nu lucrezi, pauze de 10 min la fiecare ora, pauze cand e zgomot f mare in jur....

eds

Mesaje : 9
Data de inscriere : 01/12/2016

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum