Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

practicare metoda EFT

In jos

practicare metoda EFT Empty practicare metoda EFT

Mesaj  grfc Mier Sept 17, 2014 11:56 pm

buna ziua!
in urma cu cateva saptamani i-am povestit lui Scarface despre un puternic conflict de teritoriu pe care il traiam la servici.
conflictul respectiv a inceput in urma cu doi ani cand cineva mi-a invadat spatiul si vroia sa ma scoata de aici. in ultima perioada fusesem diagnosticata cu ateroscleroza, risc de atac cerebral si nodul toxic tiroidian.
scarface mi-a recomandat metoda eft. am inceput sa o practic imediat si m-am indragostit de ea de la prima aplicare.
am practicat-o incontinuu, la inceput intens apoi mai rar.
intre timp am luat si remedii din plante, remedii bach, am practicat postul si rugaciunea, am facut cure de dezintoxicare.
acum, situatia exterioara este aceeasi dar s-a schimbat modul meu de perceptie asupra ei, in sensul ca nu ma mai deranjeaza nici persoana care ma ataca nici mediul in care stau. ba chiar le indragesc! si, cel, mai important, acum am speranta si increderea ca lucrurile se vor aseza pe un fagas bun pentru toti.
fizic ma simt bine si saptamana viitoare merg la control medical si am certitudinea ca rezultatele vor fi bune.
raspunsurile primite prin metoda eft le percep sub forma de fraze venite din inima imediat sau la distanta de timp fata de momentul aplicarii.
metoda eft mi-a aratat ca aveam perceptii gresite si eronate, ramase adanc inradacinate in constientul si subconstientul meu, asupra evenimentelor sau persoaneor din viata mea. mi-a aratat "o alta fata" a lucrurilor.
Dumnezeu chiar exista si ne-a lasat/trimis mijloacele care sa ne ajute in procesul de vindecare si care sa ne intoarca inapoi catre El!


grfc

Mesaje : 2
Data de inscriere : 11/05/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum