Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

4 participanți

In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Mier Feb 26, 2014 4:12 am

de cate ori ai facut si la ce interval ? vezi ca nu se exagereaza !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Detoxifierea organismului cu Untoxin

Mesaj  rabat Mier Feb 26, 2014 3:53 am

Eu fac cura de cieca o luna cu suplimentul asta pentru a-mi detoxifia organismul si ma simt destul de bine! Starea de greata si balonarile aproape ca mi-au disparut in totalitate!

rabat

Mesaje : 1
Data de inscriere : 26/02/2014

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Mier Oct 09, 2013 6:10 am

Este ceva de rutina in Rusia...si cunosc si multi in Germania. Daca face sau nu cineva de aici inaintea ta nu conteaza prea mult.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Interesanta metoda!

Mesaj  iongi Mier Oct 09, 2013 5:58 am

A facut cineva aceasta procedura? Mi se pare simpla... Vorbeste cineva despre rezultatele obtinute?

iongi

Mesaje : 9
Data de inscriere : 09/10/2013

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Vin Sept 06, 2013 5:23 am

In general doar cine se aseamana se aduna. Iar daca ai un caine de paza bun nu-ti intra inb ograda cei care oricum nu au ce cauta aici.
Numai asa functioneaza un forum.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 06, 2013 3:57 am

Da chiar asa, ma mira tot mai mult ca nu mai exista nimeni cu contre pt medicina energetica sau naturista sau orice e postat aici.




Parca mai exista unul altul acum ceva timp. Acum toti sunt de acord sau aproximativ. Cool 
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Joi Sept 05, 2013 11:48 pm

Pai ce asta este un forum pentru doctori alopati ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  CristianPsi Joi Sept 05, 2013 10:20 pm

Waw, cartea asta ce ai pus-0 in download e grea de tot pt cineva din medicina clasica.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Joi Sept 05, 2013 1:35 pm

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  scarface Joi Sept 05, 2013 1:32 pm

O metoda simpla, efectiva, ruseasca, de detoxifiere a intestinului gros si a colonului si care a fost pusa in aplicare de multe ori de doctori naturisti rusi.

Pt. persoane pana la 65 kg
50 ml de ulei de ricin
50 ml de coniac

(la persoane mai mari se poate mari corespunzator). La copii nu se face din cauza alcolului.

Se amesteca bine prinn scuturare intr-o sticla inchis atomp de 2-3 minute ca sa se faca o emulsie.
Se bea destul de rapid dimineata pe stomacul gol.
In decurs de 4-6 ore apare o diaree. La unii poate aparea mai devreme.

Dupa 2 ore se poate manca.

Nu se conduce masina din cauza la eventualul efect al alcoolului care este insa de neglijat.

Se face de 2-3 la un interval de cel putin 7 zile. Preferabil 14 zile.

Amestecula asta e ca un detergent care curata intestinul gros si colonul mai ales de depuneri vechi
si redizuri intarite. Pot sa iasa reziduri negre ca taciunele.

Este o cura foarte necesara caci in intestinul gros stau toate resturile de medicamente si antibiotice si multe alte chestii.

Dupa aceasta cura se mananca de 2-3 ori compot de pere fara zeama, deci numai carnea lor si impreuna cu
acestea vreo 2 linguri de seminte de fenicul pisate si fierte un pic. Cam ca un ceai insa se mananca si semintele.
Amestecul asta curata si el si face parte dintr- reteta de la Hildegard von Bingen.

==========================
Aici un link cu cartea unde sunt mai multe metode de detoxifiere si scheme printre care cea de scos pietre de la ficat, cea
cu intestinul, altele pt. rinichi. Cine are chef le poate face pe toate.

Curatirea organismului in acest mod nu poate fi facuta cu nici un remediu homeopatic !

:Download


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Apr 12, 2014 8:05 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla Empty Re: Detoxifierea intestinului cu o metoda simpla

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum