Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

+47
Perla_Luna
bitzu0611
vladp
nic.m
Mada lina
mamica
amoruk
elena_
Corina A.
tess74
danis
ginela
iliuta
petvio
ann
pand_ora77
adinamonica
aniela37
Simona79
Mihab
kllemmi
promise keepers
geaninamariana
alexiaiuli
flor80
calina
ana
ssyimo
leokwww
corina_2k1us
scarface
CristianPsi
DIA
Mishiki
vize
simona maria vejia
raluca
thaisia
Mariuca28
gafarmerdan
sirius
aleya
DanC
andrei
lili
maya40
corix
51 participanți

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Lun Mar 04, 2013 2:15 am

buna maya,multumesc de incurajari dar sigur la mine pleaca de la cap,dar lucrez la asta,azi nu am baut cafea,doar ceai si ma simt ok,fara durere de cap deocamdata.Dar o sa revin pe baricade cand imi trec dependentele si ma motivez mai bine.Spor la toata lumea si multa vointa.

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  aleya Dum Mar 03, 2013 11:54 am

Eu am incheiat a 8a zi. Am rezistat bine ispitelor culinare iar mâncarea facuta "din ochi"a iesit la fel de buna ca cea gustata ,deci toata lumea multumită! Partea nedorita o reprezinta o erupţie destul de agresivă,pe tot corpul,care m.a atacat din a doua zi de post si abia acum pare sa dea semne de retragere...suport consecintele anilor de dezmat gastronomic! Din pacate sunt nevoia sa acopăr zonele vizibile,ceea ce vad ca îngreunează vindecarea bubitelor. Am câstigat in schimb surplusul de energie pe care mi.l doream si dorm mai putin,intre 4-7ore insa ma trezesc mai odihnita decât când dormeam 10! Iau si remediile recomandate de Scarface pentru detoxifiere si,cu rabdarea pentru care ma rog in fiecare zi,sper sa duc pana la capat actul asta de vointa!
Daca pana acum credeam ca exista Dumnezeu,acum SUNT SIGURA ! Asta e cel mai mare castig personal din postul de pana acum si ma va marca pentru totdeauna!
Curaj le doresc celor ce nu au Smile si,când va hotarati ,noi,cei ce deja purtam lupta,vom fi aici sa va încurajăm!
Multumesc Maya pentru grija! E tare placut sa simt ca apartin acestui loc!
aleya
aleya

Mesaje : 7
Data de inscriere : 13/10/2012
Varsta : 44

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Dum Mar 03, 2013 10:16 am

Absolut toate cremele care nu sunt in mod explicit suta la suta naturiste sunt toxice si blocheaza pielea sa se detoxifieze.
La fel si machiaj si ruj, pudre, etc. Cine nu este silit sa le foloseasca din cauza servicului trebuie sa renunte la ele sau sa reduca la mininum necesar. Cremele de piele cu chimicale se pot elimina si inlocui cu altceva naturist: grasime de cocos, uleiuri, etc.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  andrei Dum Mar 03, 2013 9:56 am

Eu inca nu am inceput, astept sotia sa termine cu alaptatul, cam in 2-3 saptamani incepem si noi.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Dum Mar 03, 2013 4:56 am

Buna!Aseara,dupa dus,mi-am pus pe fata crema mea "de firma"(folosesc crema si lapte de corp pt ca am pielea uscata),si,dupa cateva minute mi-a luat fata foc!M-am trezit cu niste pete mari si rosii de toata frumusetea!Am dat crema jos cu un demachiant dar, si acum mai am ceva pete...Dupa ce-i tot indemnam pe cei de pe aici sa scape de otravuri,mi-am dat seama ca eu tocmai le pusesem cu mana mea pe fata!!Trec la ulei de masline pt. corp,si cu fata vad eu ce mai fac...thaisia,e bine ca o incurajezi si tu pe lili!Nu stiu de ce te complici cu griji inutile lili,ca nu e concurs,si nici nu te judeca nimeni,pentru tine o faci.Daca te rogi,Dumnezeu e cu tine.Voi cum sunteti aleya,sirius,gafarmerdan,andrei?
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  thaisia Dum Mar 03, 2013 4:24 am

Cred ca la tine, Lili, e vorba de ceva nehotarare si frica de schimbare. Ai mai multa incredere in tine si fii mai optimista. Smile

thaisia

Mesaje : 40
Data de inscriere : 15/01/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Sam Mar 02, 2013 11:59 pm

buna dimineata,am intrat sa va zic ca nu am reusit sa tin,deocamdata,am luat remediile pentru durere de cap si pentru dependenta si dupa cel de dependenta m-a durut si mai tare capul.Dar am zis ca o iau pe rand,intai ma las de cafea si apoi dupa ce trece durerea de cap si dependenta de cafea,ma apuc si de post.Sper sa reusesc odata cu intrarea in postul pastelui care incepe din 18 martie.Oricum ma incadrez in perioada indicata de scarface si pana atunci incep cu remediile pentru rinichi si depedenta.Sper sa nu va suparati pe mine,chiar am incercat,dar nu o sa ma las,o sa ma pregatesc mai bine.Va urmaresc in continuare,muulta vointa si sanatate muuuulta.

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Sam Mar 02, 2013 3:12 pm

Buna,
Dupa ce am venit de la tara am fost tare friguroasa.
Am lucrat toata ziua in gradina, am avut energie, doar cu sucul de portocale. Acolo nu mi-a fost frig , doar dupa ce am ajuns acasa.
Am luat Arsenicum Album cum a zis Scarface si mi-am revenit pe loc. E mult spus am luat... Stiti ce am facut? Mi-am zis in gand, de cateva ori, numele remediului Smile
flower

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Mar 02, 2013 2:37 pm

Cu-i ii este frig de la post (mai apar faze) sa incerce:
- ceai de ghimbir
- ceai de salie cu putina miere

sau mai simplu remediul Arsenicum album CH7 1-2 doze, in general asta ajuta rapid.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Sam Mar 02, 2013 3:53 am

sunny E ziua 9 si vreau sa va spun cum sunt .Dimineata am razuit limba(de 3 zile o fac)era incarcata,inghiteam greu,am clatit cu ulei si acum e ok.Mi-am frecat pielea cu un prosop mai aspru(zilele trecute am facut si doua bai pentru exfoliere),totusi cred ca Scarface are din nou dreptate,mi-am amintit ca periajul uscat elimina stratul de celule moarte si tonifica pielea mai bine.Am sarit putin pentru limfa,si iau(cu paharul si eticheta)remediile pentru rinichi si limfa.Azi noapte m-am trezit ca ma ard talpile!mai mult in zona calcaielor,mai intai stangul si,dupa un timp dreptul,am tot cautat cearceaful rece :)Beau mai mult ceai de fructe,desi Scarface a zis din ce plante...Ieri am gustat ciorba!! sa o potrivesc la final(idealul e cand postesc toti in casa).Dar cel mai important,de o saptamana fiul meu e racit rau de tot(am fost si la urgenta cu febra 39) si eu nu am nici un fel de simptome!Asta ca sa stie si cei care nu cred,ca postul nu te slabeste si te vlaguieste,ci,te intareste!
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Vin Mar 01, 2013 11:04 pm


Buna dimineata Smile

Plec la tara, dar nu am putut sa nu intru sa va povestesc cat de bine ma simt si ce fericita sunt!
De 2 zile nu imi este foame deloc, pofte nu mai sunt, am inceput sa beau si apa mai multa, eu care nu beam apa deloc toata ziua.
Energie si buna dispozitie: asta inseamna postul pentru mine. Si sa va mai spun ca am slabit 6 kg si
6 cm in talie?? Wink
Va doresc o zi frumoasa la toti! flower
Mai vorbim pe seara!
Pa!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Mar 01, 2013 2:00 pm

Pai durerea vine de la lasatul de cafea si nu de la post. Ai fi avut-o si fara post. Am scris mai sus un remediu pt. dureri.
Daca vrei sa stai insa cu ea e treaba ta.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Vin Mar 01, 2013 1:27 pm

buna maya,nu am abandonat doar ca sunt cam stresata si ma simt coplesita.Am inceput si eu de astazi,nu pot sa zic ca am avut f mare succes,m-a disperat durerea de cap acum spre seara m-a mai lasat.Ma gandesc cam mult si ma agit degeaba dar sper sa reusesc.

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Mar 01, 2013 10:05 am

Pt. orice durere, de cap sau altceva se poate incerca Ipomea indica CH15 sau 30.
Pt. dependenta v-am spus de Sol 1M.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 01, 2013 2:00 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Vin Mar 01, 2013 9:44 am

Lili,bine ai venit in grupul nostru,ma temeam ca renunti la idee.Ti-am spus ca era bine sa inlocuiesti cafeaua cu ceai un pic mai devreme,ca sa nu ti se para prea grea ziua de azi(eu puteam sa fumez si la ceai si langa un suc...)Poate te doare capul pentru ca esti stresata,sper sa-ti dea scarface un sfat...Cand simti ca ti-e foame,mai stoarce niste portocale,poti sa bei cat vrei tu,ca de acolo iei energie pentru lucru,sau bea un paharel cu apa.E seara deja si ce e mai greu a trecut.Spune o rugaciune si nu te lasa!
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Vin Mar 01, 2013 9:13 am

am o durere crancena de cap?imi puteti recomanda ceva?

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Joi Feb 28, 2013 11:39 pm

Buna, am inceput si eu de azi.La mine e prima zi de post si prima zi fara cafea si eu beam destul de multa,am capul cam tulbure si gura punga dar trece,beau ceai muuuult si pana acu am baut sucul de la doua portocale.Dar imi e cam foame dar cu vointa si rugaciune trece.
O primavara frumoasa la toata lumea.

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Joi Feb 28, 2013 11:15 pm


Buna,
Atata liniste aici...
Nu a mai inceput nimeni postul, nu mai povesteste nimeni cum se simte...
La mine totul e foarte bine Smile
Nu mai am foame deloc, nici pofte(mare lucru!).
Daca zilele trecute cand pregateam masa pentru ai casei, mai, mai sa gust(dar nu am facut-o), ieri nu am poftit la nimic! Smile

O primavara frumoasa va doresc tuturor! flower

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Joi Feb 28, 2013 5:30 am

Cine traieste in orase poluate si respira zilnic gaze de esapament, circula des cu masina sau lucreaza in noxe toxice similare cu gazele de esapament, eventual cu metale grele sau plumb, mercuc, etc. - mai ales cei care lucreaz ca mecanici auto sau cu uleiuri, benzina poate lua o doza
unica de Acidum sulphuricum CH7 sau CH9 sau maxim CH15 in timpul postului.
Remediul asta se poate lua din cand in cand la expunere permanenta cu astfel de noxe pt. curatire, cam maximal de 3-4 ori pe an caci remediul anihileaza efectul la plumb, mercur si alte metale grele si toxine sulfurice. Insa nu este bine sa se ia des si nici in dilutii mai mari de ch30.
(Cine il foloseste si observa schimbari le poate raporta)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Joi Feb 28, 2013 4:50 am


Buna Lili,
Ma bucur ca vei incepe si tu postul. Smile
Vei vedea, nu va fi greu deloc!
Sa-ti fie mereu gandul la Domnul, sa te ajute sa reusesti!
Pe mine m-a ajutat mult rugaciunea si increderea in Scarface. Singura nu as fi reusit!
Multumesc Scarface!

Remediile le fac cu eticheta, de ce sa mai cheltuim banii? Smile
Si cred ca astea nici nu se gasesc, daca am retinut eu bine, sunt descoperite de Scarface.

Colega mea chiar acum imi zice :"Dar nu te doare stomacul daca nu mananci mancare?" Very Happy
Nu ma doare nimic, ma simt foarte bine, ma simt usoara!
Iti doresc multa vointa, draga mea! cheers

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Joi Feb 28, 2013 4:06 am

Felicitari pentru vointa,si eu incep de maine si ma incurajeaza experientele altora.Si eu sunt genul tau Corix ma apuc de multe dar termin putine,dar pe asta o sa reusesc sa tin.Cum iti faci remediile cu eticheta si pixul sau le-ai cumparat?

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Joi Feb 28, 2013 3:16 am


Buna dragilor,

Sunt atat de uimita! Nu pot sa cred! Eu care nu am vointa sa-mi fie atat de usor!
Pe zi ce trece parca e mai usor!
Nu am foame, am energie, buna dispozitie, ma detoxific la greu dupa mirosurile pe care le eman(gura) Crying or Very sad

Am o colega la serviciu, care si ea ma stie ca nu prea ma tin daca ma apuc de ceva,
ma intreaba dimineata: "Tu chiar nu mananci nimic?"
Nu-i vine nici ei sa creada cand ii spun cat e de usor!
Si surpriza cea mare chiar a observat ca am slabit!
Zice ca incearca si ea cand incepe postul Pastelui.

M-a vazut cu cestile cu remedii pe birou si iar m-a intrebat: "Ti-ai facut cafea?"( ma stia inraita si cu cafeaua)

Si cafea nu mai beau de o luna jumatate. Smile
Va doresc si voua :
Spor la postit!
...Ca nu e greu deloc. Smile

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  andrei Mier Feb 27, 2013 11:12 pm

scarface a scris:Cine nu a inceput postul dar vrea sa inceapa curand poate incepe deja cu cura de detoxifiere cu homeopate pt. rinichi, eventual
apa de nuca de cocos sau DMSA.

Am citit ca DMSA nu ar trece filtrul de sange catre creier la oameni, daca este adevarat atunci DMSA si apa de nuca de cocos se completeaza una pe alta.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Mier Feb 27, 2013 12:36 pm



scarface a scris:Inca ceva: limba se poate incarca in timpul postului, gura pute candva

La mine s-a-ntamplat din a 2 a zi!
Gura a inceput sa miroase rau, iar din a 4 si limba s-a incarcat. Am inceput sa-mi pun bicarbonat cand ma spal pe dinti si cred ca nu se mai simte asa.
Chiar baiatul meu cel mare a zis ca-mi miroase gura. Crying or Very sad
Am si gust metalic in gura.
Chiar voiam sa te intreb daca se intampla asta in timpul postului.

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Mier Feb 27, 2013 8:47 am

Inca ceva: limba se poate incarca in timpul postului, gura pute candva, la fel si pielea.
Este bine sa se rada limba cu cutitul de 2 ori pe zi si sa se clateasca cu ulei cel putin o data (dimineata).
Cine are Xylit il poate folosi si pe ala. Nu uitati de clisma, cat mai des cu atat mai bine.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 9 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum