Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

+47
Perla_Luna
bitzu0611
vladp
nic.m
Mada lina
mamica
amoruk
elena_
Corina A.
tess74
danis
ginela
iliuta
petvio
ann
pand_ora77
adinamonica
aniela37
Simona79
Mihab
kllemmi
promise keepers
geaninamariana
alexiaiuli
flor80
calina
ana
ssyimo
leokwww
corina_2k1us
scarface
CristianPsi
DIA
Mishiki
vize
simona maria vejia
raluca
thaisia
Mariuca28
gafarmerdan
sirius
aleya
DanC
andrei
lili
maya40
corix
51 participanți

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  adinamonica Joi Mar 13, 2014 6:43 am

Buna ziua,

Eu sunt ok, s-a atenuat faza cu respiratia urat mirositoare, care ma deranja f mult. Intre timp mi-am luat xylitol, insa nu cred ca e vreo legatura directa.
Pana acum am slabit 10 kg (am plecat de la 66 kg la 1.68 cm). Pentru mine prima saptamana a fost de soc, pt ca am slabit 5 kg, apoi scaderea a fost mai lenta.
Momentan sunt la greutatea pe care am avut-o in general ca adult si la care ma simt bine cu mine. De aici probabil si o stare de multumire...

Urmez schema de remedii prezentata de scarface

Altfel, recunosc faptul ca de mucenici mi-am permis o "abatere" in vizita fiind la masa la "socrella" (o vrajitoare autentica din generatie in generatie). Am platit aceasta abatere cu o stare de rau, de voma si 8-10 scaune diareice in mai putin de 24 ore. Nu e prima data cand mi se intampla sa fiu singura careia i se face rau de la ceva mancat  la ea (in cazul concret e vorba doar de zeama de la mucenici cu nuca)... Ziua urmatoare am baut doar apa, nu aveam chef de nimic si simteam nevoia de a ma reface. Apoi am revenit la sucul de portocale insa am luat o pauza de clisme (care si asa nu-mi reusesc) pt ca a fost traumatizanta experienta.

Intr-un fel ciudat aceasta intamplare mi-a raspuns si la intrebarea pe care o aveam in legatura cu a suprapune si cura pt eliminarea pietrelor. Eu imi propusesem sa o incep vinerea aceasta. Acum m-am linistit. Very Happy 

Le doresc tuturor post usor si fara abateri!!

adinamonica

Mesaje : 13
Data de inscriere : 07/01/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  aniela37 Mar Mar 11, 2014 11:19 am

Buna seara,
Nu mai spune nimeni nimic? Cei care sunteti la sfarsitul postului, ce faceti, cum va simtiti? Adinamonica, Corix, care este la al doilea post?!

aniela37

Mesaje : 37
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty post curativ de 40 zile cu efegt secundar slabit ( reteta Iisus)

Mesaj  danis Joi Mar 06, 2014 2:34 am

In Timisoara e o persoana care aduce portocalele bune, dulci, din Grecia
Daca vrea cineva, nr de tel. sa-mi scrie un mp

danis

Mesaje : 23
Data de inscriere : 03/06/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Joi Mar 06, 2014 2:03 am

Da, sucul trebuie sa fie la temperaura camerei sau poate chiar si incalzit
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  ginela Joi Mar 06, 2014 12:39 am

Azi am inceput clatirea gurii cu ulei sau "trasul uleiului "cum i se spune ! folosesc ulei de floarea soarelui presat la rece. Din cind in cind mi-am sters buzele cu un servetel ca le simteam uleioase. Dupa ce am scuipat in wc. continutul din gura m-am clatit cu apa calda sarata pe care mi-am pregatit-o din timp. Apoi, cu o lingurita cu coada lunga mi-am razuit limba, m-am spalat pe dinti cu putina sare si m-am clatit de citeva ori cu apa sarata.
De cite ori beau sucul de portocale simt rece in stomac, si merg urgent la wc. asa ca astazi, am pus apa clocotita intr-o cana si am tinut-o acolo pina am stors sucul, am varsat apa din cana si am pus sucul in ea. Am amestecat cu o lingurita, peretii fierbinti ai canii au incalzit usor sucul, n-am mai simtit rece in stomac si nici nevoia stringenta de mers la wc. In rest, ma simt bine.

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Mier Mar 05, 2014 12:37 pm

1. Cine are probleme cu tiroida se va simti probabil fara energie si cu post si fara post.
2. Stricarea parului arata ca au iesit multe toxine si trebuie scurtat din nou parul.
3. Apar tot felul de simtome in functie de gradul de toxifiere.
Corpul totusi se detoxifiaza si reface mai ales daca se tine postul pana la sfarsit...caci sa nu uitam : cele mai puternice toxine ies de abia in ultimile 10 zile !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  aniela37 Mier Mar 05, 2014 12:14 pm

Buna seara,
Printre simptomele placute sau mai putin placute din timpul postului, descrise de ce cei care tin post, vreau sa descriu si eu cateva, pentru ca ma intreb daca sunt normale. Eu nu ma simt energica cum descriu altii, din contra sunt fara putere si obosita iar remediile care le-am incercat pt.energie, putere si caldura imi dadeau stare de mai rau asa ca le-am abandonat.Si inainte de post ma simteam uneori la fel dar nu in fiecare zi ca acum. Foame nu imi este si vreau sa continui cu postul. Sunt in a 3-a saptamana.
- Parul, cu toate ca l-am tuns in prima zi de post, acum este ars la varfuri si deteriorat si parca am albit si mai mult decat eram inainte. Intrebare; pot sa il vopsesc in timpul postului (nu cu vopsea organica, ca nu se prinde pe firele mele albe)
- Tiroida, ma deranjeaza tare si sunt foarte nervoasa. De acum doua zile de cand am intrerupt orice fel de remediu, este mai bine.
- Dintii, ma dor dimineata la periaj.
- Marginile limbii si marginile interioare ale buzelor, m-au usturat foarte tare timp de o saptamana. Usturime si iuteala! Acum mai persista cand si cand dar nu asa accentuat.
- Intepaturi in partea stanga a abdomenului, din cand in cand.
- De vreo 3 ori am avut durere de stomac in timpul clismelor care imi trecea in jumate de ora  dar astazi a fost durerea mai pronuntata, apoi s-a localizat in partea stanga si a persistat pe tot parcursul zilei.

aniela37

Mesaje : 37
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  adinamonica Mier Mar 05, 2014 3:48 am

Buna ziua,

Ma asteptam ca foamea, pofta de rontait, eventual lipsa energiei sa fie problematice, insa nu este cazul ci din contra. Mi se pare extraordinar faptul ca nu mi-e foame (seara ma apuca o senzatie mai intensa pe care o rezolv cu 2 cani de suc).

Pentru mine problema cea mai mare este respiratia urat mirositoare.
Sunt exasperata, mi s-a intamplat ca cineva cu care vorbeam sa se retraga si sa ma priveasca nedumerita. Spatiul personal de jumatate de metru nu este suficient. Este extrem de neplacut. Nici nu stiam ca poate sa imi miroasa gura in asa hal.
Am grija sa respect sfaturile legate de clatirea gurii, razuirea limbii, insa nu ajunge...
Se poate face ceva pt a atenua mirosul?
Desigur ca in afara de rabdarea de a astepta sa treaca de la sine  Smile .

Altfel, ma simt minunat si le doresc tuturor acelasi lucru!

adinamonica

Mesaje : 13
Data de inscriere : 07/01/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  ginela Mier Mar 05, 2014 12:34 am

Multumesc scarface pentru precizari, mi-am notat remediile pentru cei frigurosi din cauza splinei si o sa incerc daca ceaiurile nu dau rezultate !
Ieri m-am simtit mai bine dupa ce am baut un ceai de salvie caldut cu miere si suc de lamiie, am stat invelita in pat si chiar am dormit vreo ora. Seara, mi-am mai facut un ceai de coada soricelului cu miere si lamiie si am dormit foarte bine.
Vreau sa mai spun ca de o saptamina m-am tuns asa cum fac in fiecare primavara in preajma
1-8 Martie, n-am stiut pina acum ca tunsul parului ajuta la detoxifierea organismului. Parul mi-l spal cu sapun vegetal (lichid) pe care-l cumpar de la plafar sau farmaciile care au in vinzare si produse naturiste. Am scos din lista si crema de fata pe care o folosesc de obicei si ma ung cu ulei de migdale, daca voi fii multumita renunt de tot la ea. Seara, ma spal cu un sapun natural facut de mine in casa, imi frec bine talpile cu piatra ponce, fac un dus scurt cu apa calda si apoi direct in pat.

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Mar Mar 04, 2014 4:50 am

Mancarea produce caldura. Bautul nu produce caldura.
Splina este organul care produce caldura in corp. Cine are splina deteriorata (foarte multi!) este mai friguros.
Atunci cand nu se mananca, cantitatea de caldura se reduce si mai mult.
Frecarea tesutului splenic, deci miscarea, produce si ea caldura si in plus la miscare se produce si in muschi ceva caldura.
Deci ceva miscare si bautul de lichide calde (dar nu fierbinti) ajuta la producerea de caldura in locul mancarii. Cine are splina bolnava va fi si mai friguros in timpul postului, mai ales catre sfarsit.

Se mai pot incerca remediile acestea pt. cei frigurosi cu splina slaba:
China CH9 sau 12 o doza la un interval de 1-3 zile de 2-3 ori si vazut ce face. Nu se ia des.

Remediu mai universal pt. splina si caldura este
Berlandiera lyrata CH7 sau 9 sau 12…la nevoie 2-3 doze
Protea cynaroides CH7 sau 9 sau 12 – pt. femei mai mult - la nevoie 2-3 doze

Ceaiul de salvie (cu ceva miere) incalzeste.


Daca folositi aceste remedii in timpul postului sau altfel relatati efectele.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Mar 05, 2014 1:05 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  iliuta Mar Mar 04, 2014 4:39 am

Multumesc pentru sfaturi. Este clar ca noi, incepatorii, avem nevoie de sfaturile si sustinerea dumneavoastra. Sper ca simptomele care vor aparea sa fie cat de cat "dragute" si sa-mi permita sa desfasor activitatea zilnica:  serviciu-casa-copil, condus masina zilnic cel putin 3 ore. Din ce am citit in postarile anterioare nu pare sa fie nevoie de "conditii speciale".

iliuta

Mesaje : 4
Data de inscriere : 13/08/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  ginela Mar Mar 04, 2014 3:21 am

Buna,
Am inceput si eu postul de ieri. Azi dimineata cind m-am trezit m-am dus direct la wc, am diaree, pina acum am fost de 4 ori la wc,am baut sucul de portocala, cind beau apa calda parca mi se incalzeste stomacul si ma linistesc putin dar, imi e cam frig. Sper sa-mi treaca pina diseara, stau in pat la caldurica,o fii bine sa ma cocolosesc asa?

ginela

Mesaje : 44
Data de inscriere : 04/03/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Mar Mar 04, 2014 3:05 am

Energia nu vine doar in primele zile daca erai deja obosita si toxificata...ci treptat...caci corpul este plin de toxine si aceste se elimina incetul cu incetul...cele mai rele ies de abia la sfarsit, de aceea aceste 40 de zile.
O doza = o gura din apa programata cu numele remediului.  De 2-3 ori pe zi inseamna cate o gura de 2-3 ori pe zi, imprartie de-a lungul zilei.
Daca esti atat de toxifiata poti avea diverse simptome in primele 2-4 saptamani si vei constata ameliorare de abia catre sfarsit.
Nu te astepta la minuni....multe simptome arata curatirea de fapt
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  iliuta Mar Mar 04, 2014 1:51 am

Am inceput si eu postul de ieri. Va rog spuneti-mi si mie cum sa scap de oboseala Crying or Very sad Nu se datoreaza postului, in mod sigur, o aveam inainte de a incepe.
Mie azi mi-e frig si ma cam doare capul, dar poate tot oboseala o fi de vina si  somnul pe "bucatele" si ingrijorarea permanenta.  Crying or Very sad
O sa apelez la remediile homeopate ajutatoare. Sunt novice in domeniu, imi puteti spune ce inseamna o doza? Sau ce inseamna de 2-3 ori pe zi.
Altfel, sper din suflet sa am energia pe care spuneti ca o aveti cu totii.

iliuta

Mesaje : 4
Data de inscriere : 13/08/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  ann Lun Mar 03, 2014 5:18 am

Buuuun... Declar oficial: azi e prima zi de post la mine Smile sa fie intr-un ceas bun, va tin la curent cu observatiile.

ann

Mesaje : 21
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  petvio Mier Feb 26, 2014 11:30 am

Buna seara!
De ieri am inceput si eu sa postesc si este incredibil cum nu simt foamea, nu mi-e rau, doar un pic de ameteala trecatoare!
In ritmul acesta sunt sigura ca voi reusi sa tin toate cele 40 de zile. Multumesc dl Scarface pentru ca impartasiti cu noi atatea lucruri bune pentru sanatatea noastra!
Post usor tuturor!

petvio

Mesaje : 11
Data de inscriere : 19/02/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  ann Mier Feb 26, 2014 1:18 am

De luni incep si eu, odata cu Postul Pastelui. Il voi tine asadar pana de Florii.
Multumesc, Scarface, pentru remedii, pentru indicatii, pentru "mobilizare".
cred ca voi incerca si un Crab Apple pentru curatire in timpul postului, pe langa cele indicate de tine.
Va doresc tuturor Post usor! si Post cu spor!

ann

Mesaje : 21
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Mar Feb 25, 2014 7:08 am

Rescriu aici remediile homeopate pt. detoxifiere in timpul postului si adaug si unele noi:

Pinguicula gigantea CH7, zilnic o doza timp de 7-10 zile: curata limfa si canalele limfatice

Ramaria acrisiccescens Ch30, zilnic o doza timp de 7-10 zile - curata rinichii si vasele de depuneri de calciu. Este un fel de Calgon homeopat.

Taraxacum officinale CH7 sau 9 zilnic o doza timp de 10 zile - curata ficatul

Fruct verde de dafin CH7 sau 9 - curata sangele si il face mai lichid, vreo 10 zile

Polemonium caeruleum CH7 sau 9- ajuta la detoxifierea celulelor si la regularea  apei din organism - cura de 7-10 zile zilnic 1-2 ori

Pieris bassicae CH7 sau 9 (un fluture) - curata plamanii de noxe la cei care au fumat sau la au inhalat noxe chimice. Se ia zilnic sau la 2 zile vreo 10-14 zile

Acidum sulphuricum CH9 se ia de 2-3 ori in timpul postului in a doua jumatate a lui la un interval de 4-5- zile. Curata corpul de polutia cauzata de masini si chimical.e

Tubifera ferruginosa CH7 sau 9 ajuta la curatirea inbtestinelor la cine a folosit antibiotice si medicamente. Se ia o perioda de 7-10 zile zilnic 1-2 ori

Clea helena CH7 sau 9  - un melc care mananca tot ce intalneste ci curata si acvariile. Un fel de gunoier util.
Ajuta la scoatera putreziciunilor si a toxinelor din corp. Zilnic o doza pe la mijlocul postului timp de 7-10 zile

Asclepias syriaca CH9 - ajuta la identicarea toxinelor si a microbilor ascunsi pt. ca corpul sa-i poata scoata.  O doza zilnic sau la 2 zile vreo 17-10 zile pe la sfarsitul postului.


Desi la post nu exista senzatia de foame si nici nu este ceva greu de tinut, asa cum isi imigineaza toti cei care cred
ca vor suferi si vor muri de foame, pun aici si remediile homeopat pt. cei cu "foame"

Helianthus tuberosus CH5 sau 7 de 2-3 ori pe zi reduce pofta de mancare si ajuta la slabit


"Muguri de Hoodia gordonii CH5" sau CH7 – la nevoie numai ! - inhiba senzatia de foame. Poate fi buna deci la cine doreste sa slabeasca sau cui i se face foame la ore nepotrivite sau este buna la inceputul postului pana cand organismal se obisnuieste cu mancarea lichida.


Ceauiri

Ceai de urzica - curata sangele

Ceai de galbenele sau de rozmarin - curata ficatul si deci si sangele

Ceaiul de salvie cu ceva miere  - da caldura  si curata stomacul si intestinele

Alte masuri ajutoare:
- sarit dimineata pe ceva moale (saltea) pt. activarea limfei
- mers in picioarele goale prin iarba  (in special dimineata)
- frecatul cu un prosop pe piele pt. a stimula reinnoirea ei
- frecatul pielii de la calcaie
- bai de picioare in apa calda usor bazica (cu ceva bicarbonat de sodiu in ea) pt. detoxifierea prin pielea de la picioare
- scurtatul  parului pt. ca prin par corpul  se detoxifiaza permanent si varfurile se cam strica cand sunt pline de toxine si parul uscat
- clisme regulate
- meditatie cu vizionarea organelor cu probleme in mod constient si stimularea lor prin gand si anumite culori (roz, mov) prin imaginatie
- pastile de DMSA 50-100 mg de 4 ori pe zi timp de 4 zile dupa care pauza 4-6 zile si repetat pt. detoxifierea de metale grele
- apa de nuca de cocos pt. detoxifierea de metale grele
- razuirea limbii
- clatirea gurii cu ulei sau cu xilit

- cred ca este bine sa se ia un pic de sare zilnic sau la 2 zile..sare de mare neiodata, nerafinata. Asa un sfart de varf de cutit se linge din palma. Sau ceva gen 1-2 boabe de piper ca volum. Cand e sare in corp se elimina mai usor lichidele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  Simona79 Lun Feb 24, 2014 11:22 pm

Buna ,de ieri am inceput si eu postul si nu imi vine sa cred ce usor ma abtin de la mancare ,nu am pofte ,nu sunt nervoasa ca nu mananc sunt chiar calma ,nu am dureri de cap, ieri un pic m-a durut stomacul dar am baut un ceai cald si mi-a trecut.Acum il cred pe scarface cand spunea ca ce usor este sa ti postul ,eu sper sa ajung la cele 40 de zile adica nu sper VREAU sa ajung sa tin postul 40 de zile.

Simona79

Mesaje : 38
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 21, 2014 1:10 pm

Acriturile nu-s prea bune in general. De ce a facut Dzeu fructele sa fie dulci cand sunt coapte ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  aniela37 Vin Feb 21, 2014 12:10 pm

In seara aceasta am reusit sa-mi reiau programul de sport, abandonat de o saptamana. Ma simt inca energica dupa o ora de topait.
Vreau sa intreb ceva ce mi-a scapat; de ce nu se poate consuma suc si de la alte citrice.Eu am facut si din portocale rosii, care sunt mai acrisoare.

aniela37

Mesaje : 37
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  aniela37 Vin Feb 21, 2014 9:05 am

Buna la toti curajosii! Abia astazi mi-am mai revenit, imi este mai usor si pot sa scriu. Cred ca m-am obisnuit deja cu postul.
M-au durut groaznic picioarele si spatele. Spatele ma mai doare si acum. Ameteam si nu ma puteam tine pe picioare.Cu greu am facut fata la servici si la sofat, la naveta care o fac zilnic.
Am inceput cu remediile pt. limfa si rinichi, apoi le-am introdus pe cele pt. frig, pt. foame si abia aseara le-am observat cele pt. energie ( cu toate ca le am notate in ordinea scrisa de d-nul Scarface) Imediat cum l-am luat mi-am revenit, eu care seara eram epuizata! Si azi dimineata m-am trezit bine, foarte energica iar astazi am fost super, pana dupamasa, cand am primit o veste f. rea si acum sunt numai cu gandul acolo. O buna prietena careia ii murise sotul acum cativa ani in urma si traia singura, nu mai vorbisem cu ea de cateva luni.M-a sunat soara ei, ca sunt la spital la Tg.Mures si sta la capataiul ei de 2 saptamani.Abia acum a putut sa sune pt. ca nu i-a dat voie sora ei. Este foarte bolnava, a dus-o la urgente cu diagnosticul de cancer uterin in ultima faza si cand sa inceapa chimioterapia a facut ocluzie intestinala. Este operata de ocluzie de 2 saptamani....Au stat doua saptamani acolo singure fara sa anunte pe nimeni, nici macar familia nu stie diagnosticul exact! Prietena mea, a ascuns ca este bolnava, nu s-a dus la medic, isi cumpara de ceva timp, antibiotice singura pt. ,,infectia urinara" care credea ea ca o are si pana nu a cazut din picioare nu a stiut nimeni prin ce trece. Il rog pe d-nul Scarface daca considera ca se mai poate face ceva, sa-mi raspunda.

aniela37

Mesaje : 37
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 21, 2014 9:04 am

Cherry plum este pt. un stadiu isterie, de pierdere a controlului. Nu este pt. irascibilitate si nervozitate, care este cu totul altceva.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  pand_ora77 Vin Feb 21, 2014 8:57 am

Multumesc,adinamonica. Am sa incerc.
pand_ora77
pand_ora77

Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/06/2012
Varsta : 47

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  adinamonica Joi Feb 20, 2014 10:40 pm

pand_ora77, poate incerci si cu Cherry plum c3?
"Cherry Plum este indicat persoanelor carora le este frica ca isi vor iesi din minti, ca isi vor pierde controlul si vor face lucruri ingrozitoare, nedorite, regretabile, care insa le vin in minte si simt impulsul de a le face."
nu stiu daca e ok, poate iti da cineva avizat mai multe variante...eu asta as lua

cu atat mai mult cu cat ai doi copii stii ca atunci cand cazi trebuie sa te ridici.
daca iti doresti cu adevarat poti incerca din nou in orice moment  
pe mine, cu o saptamana inainte de a incepe postul, cand eram la masa partenerul meu plin de scepticism ma intreba zilnic acelasi lucru: "si tu o sa bei doar suc de portocale? pt 40 de zile? esti sigura?" de fiecare data m-am gandit si am spus calm "da". Acum crede si el  Smile 
asa ca te intreb si eu (insa fara un ton sceptic):
o sa bei si tu doar suc de portocale pt 40 de zile?

astept un raspuns scurt Smile 









adinamonica

Mesaje : 13
Data de inscriere : 07/01/2014

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 3 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum