Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

+47
Perla_Luna
bitzu0611
vladp
nic.m
Mada lina
mamica
amoruk
elena_
Corina A.
tess74
danis
ginela
iliuta
petvio
ann
pand_ora77
adinamonica
aniela37
Simona79
Mihab
kllemmi
promise keepers
geaninamariana
alexiaiuli
flor80
calina
ana
ssyimo
leokwww
corina_2k1us
scarface
CristianPsi
DIA
Mishiki
vize
simona maria vejia
raluca
thaisia
Mariuca28
gafarmerdan
sirius
aleya
DanC
andrei
lili
maya40
corix
51 participanți

Pagina 11 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Dum Feb 24, 2013 1:34 am

Multumesc Maya,de asta aveam nevoie.

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Dum Feb 24, 2013 1:07 am

Buna dimineata!E a treia zi de post pentru mine,si,vreau sa-ti spun Lili,ca,inca din prima zi,nu am avut deloc senzatia de foame.S-ar putea sa-ti umble gandul dupa tot felul de bunatati,dar e doar mirajul poftelor,pentru ca fizic nu suferi de foame!Sucul de portocale e incredibil de satios,si apa te va ajuta.Si eu eram destul de ametita inainte,dar acum ma simt mai bine decat in ultimele saptamani,si am facut si sport ieri,cu energie chiar mai mare.Eu zic sa nu te mai ingrijorezi atat,prea multe temeri!Doar fa-o!Mergi din aprope in aproape,spune-ti ca daca nu o sa rezisti,te poti opri oricand,dar cand simti acel moment,spune-ti - inca o zi!Canf faci mancare si nasul ti se umple de arome si-ti face pofta de mancare,spune-ti - inca nu o sa gust...Nu te costa nimic sa incerci,nimeni nu te va judeca daca nu o sa poti!Nu te opri nici din fumat(sa ma ierti Scarface Smile ) dar,daca cumva, incepand postul, intr-o zi nu prea o sa ai pofta sa aprinzi inca o tigara,atunci nu o face!si amana cat mai mult momentul pana la urmatoarea...s-ar putea sa se intample minunea sa nu mai aprinzi niciuna!Si intra aici si spune-ne in fiecare zi de tine...
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Dum Feb 24, 2013 12:36 am

Credeti ca voi putea face si sport? Intentionam sa alerg pe banda seara,ca nu am timp in alta perioada,stiam ca sportul e mai indicat dimineata dar....sau nu e indicat sa faci si sport in perioada de post,voi avea energie?Am si niste ameteli ciudate fara post, si fara sport,dupa ce voi incepe nu se vor accentua,nu sunt prea multe deodata,si post si sport si fara cafea......Suna cam ciudat...

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 11:11 pm

Este incredibil cat de putin foame exista la acest post. Pot spune ca foame este cu mult mai mare atunci cand mananci de regula si nu mananci la timp. De indata ce postesti insa foamea se reduce considerabil si este potolita de indata ce bei ceva.
Energia este cu mult mai mare caci digstia consuma enrom de multa energie.
Deci cine crede ca sufera de foame si este slabit ina cest post are o imagine complet gresita !
In afara de ambitia de a incepe si de a rezista uneori tentatiei creeate de pofta nu trebuie nici o insusire deosebita.
Prima zi la mine ieri a fost incredibil de usor, iar la sotie e a doua zi si e la fel de usor.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Sam Feb 23, 2013 11:04 pm

buna dimineata,sunt pe aici va urmaresc imi fac curaj si voi incepe de la 1 martie,cu fumatul o sa vad ce fac asta mi se pare cea mai grea bariera dar voi reusi.Sper sa nu fie prea multe chestii radicale pentru organism mai ales ca eu reusesc sa dorm f putin vreo 5-6 ore pe noapte,cu doi copii din care unul mic si unul la scoala,servici,casa,mancare pentru fiecare,lectii etc epuizarea fizica e maxima dar cu ambitie si vointa voi reusi

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 7:42 am

O apa foarte buna la detoxifiat este apa de nuca de cocos, pt. cine-si permite. Se stie de ea ca are puterea sa scoata si metalele grele din corp. O nuca contine cam 200-300 ml de apa. Aici costa cam 1 Euro, deci e ceva destul de ieftin, natural si energetic, pastrat in vas natural. Doar ce am baut una.

Pentru cei care au nevoie de mai multa energie sau au nevoie de ceva diversificare se mai poate face acest "suc" de grau:
Un pumn de boabe de grau sau ovaz se puna la fiert cam intr-un litru der apa, se fierbe bine pana se fac moi si apa asta se bea calda. Se poate adauga si o priza de sare (fara iod). Hildegard von Bingen spune de apa asta ca aduce pe picioare bolnavii care nu pot sa manance din cauza epuizarii. Deci are energie si ceva minerale de la cereale.
Cerelele sunt la fel de nobile ca fructele si asa ceva e mai bun si mai puternic decat zeama de legume.

Boabele ramase pot fi mancare de ceilalti membri ai familiei care nu postesc. Se adauga putin ulei si sare si au un gust foate bun.
Insa ar trebui pisate cumva caci la multi produc balonare din cauza ca se digera mai greu asa intregi.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Sam Feb 23, 2013 5:51 am


Buna,
Eu sunt pe baricade! Smile
Am inceput azi, asa ca nu prea am ce sa spun, decat ca nu mi-e foame deloc.
Dimineata eu oricum nu mananc. Pana la pranz am baut 2 cani de ceai.
Dupa paharul de suc chiar ma simt plina.
Eu la cafea am renuntat de o luna, Smile tot datorita lui Scarface si sfaturilor sale din forum( mult bine ne-a facut cu acest forum!) si beam zilnic. Daca nu as fi baut intr-o zi ma durea capul!
De fumat nu fumez, slava Domnului, n-am fumat niciodata.
Dulciurile ar fi la mine problema si faptul ca as rontai tot timpul ceva(dar nu de foame).
Ar mai fi ceva: mie nu mi-e sete Exclamation
Eu nu beau apa, doar daca ma gandesc eu sa beau ca trebuie, asa trece o zi si nu beau apa deloc!
Nu cred ca ma voi impaca cu clismele! Sad

Numai bine si sanatate va doresc tuturor!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Sam Feb 23, 2013 1:36 am

Am inceput postul ieri,prima zi a trecut destul de usor cu ceai si suc de portocale!(nu am mai tinut pana acum,cel mult o vineri inainte de Pasti,dar de prea putine ori)Sa ne incredem in Scarface cand ne spune ca nu e foarte greu,el vorbeste din experienta si,in plus e barbat Smile (se stie cat de afurisita e foamea intr-un stomac masculin!)Sa ne mai curatim,sa mai curga din noi raul adunat zi de zi in atatia ani...Corix,unde esti?Si tu Lili!Stiu ca e greu daca fumezi(am fumat 15 ani),dar poate acum e momentul tau.Trucul pe care l-am folosit in privinta cafelei(cafengie inraita fiind)a fost ca s-o inlocuiesc dimineta cu un ceai,cu cateva zile inainte sa incep postul.
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 12:45 am

De ce este nevoie de 40 de zile si nu de mai putin ?
Asa cum la abdomene cele mai grele dar si cele mai importante sunt ultimile 10, tot asa si la acest post este - dupa cum spune Iisus insusi- tocmai ultimile zile cele mai importante caci cele mai rele toxine ies din corp abia la urma caci sunt cele mai indaratnice. De aceea cine abandoneaza postul inainte de 40 de zile pierde zilele cele mai importante si curatirea cea mai mare.
Cam dupa 10-14 zile de la inceperea postului pielea si respiratia si transpiratia incepe sa puta....dupa care dispare --si asta se repeta cam si in ultimile 10-14 zile inca o data, deci par sa fie doua valuri mari de detoxifiere, una pe la prima treime si a doua pe la ultima treime.


Inca 4 metode de a accelara detoxifierea in timpul postului :
1.Tunsul paruluil. Parul detoxifieaza si el permanent si in general varfurile sunt cam uscate si nu mai circula bine toxinele catre afara, deci daca este scurtat corpul poate elimina mai mult prin par

2.Bai de picioare in apa calda seara 20-40 de minute, ca prin talpi corpul se detoxifiaza foarte eficient.
Se poate pune ina pa sare de la marea moarta care este cea mai ieftina sare in general si f. buna, sau sare de salina.

Cui ii este frig in general sau cine are picioare reci sa face baile aste acalde cu sare zilnic pt. incalözirea picioarleo si rinichilor
Tot aceste persoanbe au nevoie mai des de ceaiuri calde si focoase (dar nu fierbinti). Salvia e focoasa.

3.Frectii zilnice pe piele cu un prosop aspru sau o perie mai aspra astfel incat pielea sa devine rosie si activa si pielea veche si uscata sa se elimine. In aceea piele sunt si multe toxine, prin eliminarea ei prin frecare se regenereaza si piele si se scapa si de toxine.

5. Dimineata se sare 10-15 minute usor in pat (daca tine), pe o trambulina (daca exista) sau pe o saltea pusa
pe podea, Saritul acesta activeaza limfa si contribuie la detoxifiere.


6.
Asa cum am zis deja, esential la curatire este clisma zilnica sau cel putin din 2 in 2 zile caci in intestin sunt depuse
scoarte peste scoarte de toxine si fecale uscate ci dureaza cel putin 3 saptamani pana nu mai iese nimic din rect.
Se face cu apa la temperatur corpului, se poate pune eventual ceva sare si se tine 10-15 minute sau cat poate fiecare.
Tavalirea pe jos si ceva miscari ale matelor ajuta la raspindera apei in zone diferite ale intestinului.
Cantutatea de apa difera de la persoana la persoana, intre 1-2 litrii sunt posibili.

Ca tip de ceaiuri in timpul postului recomand numai acestea: urzica, fenicul, salvie, galbenele, menta. Se pot lua separat sau combinat.

O sa va spun mai incolo si ce remedii homeopate se pot lua pt. accelerarea detoxifierii.

In plus, foarte important: meditatie zilnic sau cat mai des posibil, cel putin 30-45 de minute ca spiritul care salajuieste in inma sufletului sa se trezeasca mai mult la viata. Meditatia are ca tel in primul rand eliminarea gandurilor si in plus conectarea la Iisus. Pt. aceasta se gandeste la El la inceputul meditatie dupa care nu se mai gandeste la nimic. Meditia e mai usoara si mai efectiva dimineata dupa sculare, dar se poate face oricand.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 12:28 am

Cine nu a inceput odata cu noi poate sa inceapa ma tarziu.... se poate face postul asta pana in mai (adica sfarsitul in mai)
Avantajul mare la fructe este ca apa la fructe este cea mai puternica si detoxifianta apa care exista, deci apa aia are puterea si da viata si poate scoate toxinele mult mai usor decat o apa normala.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 12:00 am

Dane, tocmai tu ai nevoia ce mai mare de post la problemele care le ai... dar treaba ta. Daca preferi sa suferi...
Pai daca mananci fructul este mancare..matele lucreaza deci....postul se face in ideea de a nu manca. Asta nu e doar dieta.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  DanC Vin Feb 22, 2013 11:20 pm


O intrebare:de ce sa storci fructul si nu sa mananci toata portocala?Eu nu particip,ma sacrific si o sa fiu proba etalon (-:
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 1:16 pm

Pai ai intrebat gresit prima oara. atunci.. daca e vb de stoc...
pai sa zicem 4-5 mese pe zi...a cate 2-4 portocale la "masa" = 14-20 de portocale pe zi, in functie de marimea lor si pofta/setea persoaenei... eu as lua cel putin o lada ca sa ajuga cam pt. o saptamana.
Eu personal am 3-4 lazi pe balcon.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  andrei Vin Feb 22, 2013 11:40 am

Nu intrebam pentru o regula, normal depinde de fiecare, intrebam doar pentru stocul aproximativ necesar dat fiind ca nu locuim in oras si facem aprovizionarea la o saptamana :-)
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 11:14 am

Sincer, nu am masurat niciodata si nici nu are rost. Fiecare om este altfel. Tot asa cum fiecare mananca altfel, si aici fiecare trebuie sa faca la fel, cand ie foame sa bea suc..cand nu ie foame sa nu bea.
Nu complicati lucurile, e foarte simplu. Corpul spune cand ii este foame si sete (desi cu setea e mai complicat daca exista deja dezhidratare cronica).

Inca ceva: Iisus spune de post si rugaciune.
Rugaciunea e apropierea de Dzeu si e f .f . f .f importanta la vindecare caci de fapt tocmai de aia ne i,bolnavim ca ne departam, de Dzeu. Cine posteste sa se ocupe si de lucrurile spirituale, sa citeasca Lorber (am pus aici destule linkuri si carti in romana date prin Lorber la rubrica spiritalitate) ca sa nu fie doar un post pentru corp ci sa fie si unul pt. duh)
Cu rugaciunea insa nu este desemnat ceva mecanic din buze...si nici citit mecanic de ruagciuni care nu au nici o valoare.



scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  andrei Vin Feb 22, 2013 11:10 am

Cam ce cantitate de suc de portocale e necesara pe zi, asa orientativ/aproximativ?
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 10:13 am

Deci sa inteleg ca ceilalti care nu participati sunteti toti sanatosi si nu aveti nevoie de post si de sanatate.... buun....
De maine incep si eu, sotia a inceput deja azi.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 10:11 am

E f. usor sa te lasi de fumat cand postesti..o sa-ti treaca cheful. Cafeaua e interzisa in post, nu se poate inlocui decat cu ceai.
Incepe sa iei Nux vomica CH9 zilnic o doza timp de 3-4 zil pt. noxele de la fumat.
Insa in post nu se fumeaza de fapt, dar il poti folosi ca sa te lasi.
Am uitat sa spun: ABSTINENTA SEXUALA TOTALA este f. importanta in post caci orgasmul , ejacularea, etc fura energia sufletului si sufletul nu mai are putere sa repare corpul. Deci trebuie abstinenta pe toate planurile: mancare, droguri, sex, ganduri urate.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  lili Vin Feb 22, 2013 10:01 am

buna seara,as vrea sa incerc si eu,dar vream sa va zic ca eu fumez cam mult,pot sa tin si eu postul fara sa ma las ca deocamdata nu sunt pregatita si pentru asta? As putea sa inlocuiesc cafeau cu ceva natural,puteti sa imi dati vreo sugestie,am mai vazut ceva pe baza de orz sau cereale in loc de cafea? Am voie asa?

lili

Mesaje : 24
Data de inscriere : 18/08/2011

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Vin Feb 22, 2013 2:25 am

Sucul (de portocale) trebuie sa fie baza la acest tip de post. Ceaiul si apa nu dau energie. Ideea este nu sa mori de foame ci sa mananci numai lichide (bune).
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  maya40 Vin Feb 22, 2013 2:00 am

Voi face si eu! Incepem de azi? E buna ideea sa incepem mai multi,sa ne sustinem,sa-i incurajam in acest mod si pe altii...Ziceai ca pentru cei care fac asta pentru prima oara,sunt niste remedii...Eu pana la ora asta nu am baut decat un ceai...Doamne ajuta!
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Lun Feb 18, 2013 10:07 am

Atunci
Voi face si eu! Smile

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Lun Feb 18, 2013 9:57 am

Formularea e deja cam gresita "vreau sa incerc" nu prea arata dorinta de a reusi. :-)

"Voi face si eu" ar suna mult mai bine.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  corix Lun Feb 18, 2013 9:55 am


Buna,
Vreau sa incerc si eu.
Sper sa reusesc cu ...remediile pentru vointa! Very Happy

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  scarface Lun Feb 18, 2013 9:37 am

Cine vrea sa se faca bine salvand bani si fara sa aiba nevoie de nici un remediu ?

Daca exista cineva are sansa asta. Tot ce ii trebui este vointa.

Reteta este simpla si vine direct de la Iisus care spune ca cu asa un post
si cu rugaciune (adica si ocuparea cu lucruri spirituale si cu Iisus in acest timp)
se poate scapa de cele mai multe boli si curatat trupul.

Cand sufletul nu trebuie sa se mai ocupe de "input" se poate detoxifia si vindeca enorm.

Postul trebuie tinut  40 de zile numai cu suc de fructe, ceai si apa.
Adica 6 saptamani. Acest post este mai usor decat diete de tot felul caci senzatia de foame dispare dupa 3-4 zile caci stomacul nu mailucreaza si la foame se bea.

Eu am facut asta de 3 ori pana acum, sotia de 3 ori..soacra de 70 de ani de 3 ori la rand.
Se poate face nbumai primavara, acum se poate incepe pana maxim 15 martie.

Cine crede ca nu are energie si moare de foame se inseala, eu aveam mai multa energie in timpul postului decat in mod normal, insa avand la dispozitie suc proaspat de portocale.
Sucul de la sticle e mort si nu are energie, dar se poate face si cu acela.

Sucul de legume nu este bun caci legumele sunt pe o treapta mult mai joasa decat fructele.
Insa in caz de foame si de lipsa de altceva se poate apela si la ele din cand in cand.

Cel mai usor este de facut cand stii si pe altii care fac simultan.
Eu si sotia incepem vinerea.

In plus trebuie facut clisma zilnic sau cel tarziu la 2-3 zile pt. curatirea intestinului gros.

Cine doreste sa se vindece atat de simplu, sa se detoxifieze in modul cel mai eficient si mai ales sa slabeasca fara efort, bani si periclitarea sanatattii sa inceapa.

Va voi arata si remedii homeopate pt. detoxifiere mai rapida in timpul postului.

E mai bun sucul care nu fermenteaza (cel de mere de ex. fermenteaza) insa orice merge in caz de lipsa de ceva mai bun. Important ca sa fie zilnic ceva presat proaspat si portocalele
au avantajul ca pot fi presate oriunde cu aceea presa manuala.

Eu slabesc cam 12-15 kg la un post...acum sper ceva mai mult ca am cam pus in plus.

Daca o femeie de 70 de ani cu diverse boli poate face post cu atat mai mult cineva mai tanar.
Singurul lucru este vointa. Exista poate cateva remedii care ajuta si la vointa ceva, ceva...
insa cea mai mare parte trebuie sa fie prezenta.

Noi incepem sambata deci....voi ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Apr 12, 2014 8:05 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus) - Pagina 11 Empty Re: Post curativ de 40 de zile cu efect secundar slabit (reteta Iisus)

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum