Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MMS - un antibiotic natural

+17
corix
ileana radu
gabry
anty21ro
laedra
edy100
tinac07
vize
claraxzz
siriusvega
emadoyle
CristianPsi
ramona_30
gafarmerdan
andrei
moRALU
DanC
21 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Lun Aug 01, 2011 3:11 am

MMS-ul pare sa functioneze la fel facut cu metoda cu eticheta. A functionat deja in 3 cazuri diferite.
Se scrie "dioxid de clor C3" sau C5 sau C7 si se ia mai de 3-5 pro pe zi in cazuri cronice si mai de in cazuri acute.
Daca faceti experiente cu MMS facuta sa raportati aici.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Aug 03, 2011 3:30 am

O magazin online cu MMS 1 si 2 si DMSO cu preturi si mai bune: http://www.vitalundfitmit100.de/
Transportul in intreaga Europa costa 11,90.
Se poate alege intre sticle de 20, 50 si 100ml. Cea de 100ml costa 15 Euro.
Se püoate alege intre 50% acid cirtric (de evitat) si acid clorhidric 5% (de preferat)

Din pacate, din cauza ca postasii din Romania fura pachetele, nu mai trimit nimic in Romania.
Din 10 pachete le dispareau 8 in Romania aa ca nu mai trimit in Romania.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  andrei Mier Aug 03, 2011 3:34 am

Ciudat, eu n-am avut nici o problema cu pachetele din afara si am comandat destule, stiu ca inainte erau probleme acum cred ca s-au mai linistit Smile
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Aug 03, 2011 3:39 am

Cine doreste MMS la 17 Euro pt. 100ml din Bucuresti (plus cu eventual costurile de transport prin posta la destinatie) ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Remediul "minune"-entero-viroza vindecata in cateva ore

Mesaj  gafarmerdan Lun Aug 22, 2011 6:39 am

Buna ziua
vreau sa va povestesc despre cum mi-am 'vindecat familia"
Acum 10 zile a fost o entero-viroza in orasul meu: stari de voma, dureri de cap si diaree (jet-apa)
Primul care a prezentat simptomele a fost sotul meu
I-am preparat cu eticheta CHLORDIOXID C3 si i-am administrat din 30 in 30 min (vreo 6 doze).
Dupa primele 3 doze, starea lui s-a imbunatatit vizibil, nu a mai avut scaune si nici nu a mai vomat
A doua zi a mai luat trei doze, a treia zi 3 doze (la insistentele mele-ca masura de precautie)
La 3 zile dupa-simptomele au aparut la fetita cea mica-acelasi tratament
Apoi la fetita cea mare.
Am uitat sa va spus:cand administram membrilor familiei cate o doza(cand si cand)-dupa cum imi aduceam aminte,inghiteam si eu o doza(preventiv)motiv pentru care eu sunt singura care nu a facut aceasta entero-viroza. Si ultimul caz-Catelusa mea de 7 luni Shiva, si ea a urmat acelasi tratament
I-am pus si in vasul cu apa. Numai ca la ea, raspunsul a fost aproape instantaneu.
Eu recomand de acum la toata lumea MMS facut cu eticheta. L-am dat si parintilor mei.

gafarmerdan

Mesaje : 11
Data de inscriere : 13/07/2011

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  ramona_30 Mier Aug 24, 2011 8:35 am

pot folosi remediul CHLORDIOXID daca sunt insarcinata?are si efecte adverse?

ramona_30

Mesaje : 43
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Aug 25, 2011 3:33 am

Vrei sa zici Chlordioxid C3 (sau pe romaneste "dioxid de clor C3) ?
Jim Humble a dat MMS la mii de gravide si bebelusi de cateva zile si nu a remacat nici un efect secundar. Efectele la Chlordioxid C3 facut cu eticheta sunt fireste mult mai mici decat la cel facut din MMS doarece in fara de energia dixodului de clor nu exista nimic in plus. La orice remediu homeopat is naturist nu exista nici un fel de contraindicatie la gravide si bebelusi.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  ramona_30 Joi Aug 25, 2011 3:56 am

multumesc.
voi folosi remediul Chlordioxid C3 -cu eticheta si va voi spune ce efecte a avut.
sper sa diminueze o problema intestinala pe care o am de aproape 2 saptamani.

ramona_30

Mesaje : 43
Data de inscriere : 12/01/2010
Varsta : 44
Localizare : piatra neamt

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  CristianPsi Vin Sept 16, 2011 8:35 pm

imi fac si eu cu paharul, sunt curios sa vedem ce iese din testul asta Sleep
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  emadoyle Lun Dec 19, 2011 10:07 am

scarface a scris:Cine doreste MMS la 17 Euro pt. 100ml din Bucuresti (plus cu eventual costurile de transport prin posta la destinatie) ?

eu scarface Smile....iti trimisesem deja un pm in acest sens...dar navigand pe-aici acum am obs. mesajul tau Smile

te rog sa ma contactezi drect pe email.

multumesc

ps - am nevoie si de dmso pur (99%)

ps2 - link-ul catre ''CHLORDIOXID C3 cu eticheta'' nu merge, ma poti redirectiona?

emadoyle

Mesaje : 1
Data de inscriere : 19/12/2011

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty dioxid este si detoxifiant general ?

Mesaj  siriusvega Joi Feb 07, 2013 8:35 am

As dori sa va intreb, acest dioxid de clor ar putea folosi si ca un fel detoxifiant general al sangelui, organismului ? Intreb pentru ca sunt in cautarea unui astfel de detox pentru ca de vreo 2 ani, pe langa ca mi-au iesit multe papiloame pe piele , subrat, spate, gat, pliuri de piele, copase partea interna, in fiecare seara si noapte, pana adorm, am mancarimi localizate pe piele, cate un punct ici-colo, dar dese si nu foarte mari. Nu sufar de alergii, nu am eczeme, pielea e curata, dar apare cate o mancarime acuta si dispare cand o scarpin. Sii la cald si la frig e acelasi lucru, dar numai seara. Ma gandesc ca, desi nu transpir , o fi intoxicat sangele cu ceva. Am incercat sa caut un detox dar nu am gasit nimic general, numai specific unui organ, ficat, rinichi, etc. E drept mannc sarat si multa branza, simt pofta , si multa apa.

Multumesc anticipat pentru raspuns.


siriusvega

Mesaje : 36
Data de inscriere : 27/01/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Feb 07, 2013 8:42 am

Lumea traieste cu ideea gresita ca bolile sunt ar fi cauzate de microbi insa nu este deloc asa. Cat de general nu stiu cat este acest dioxid de clor. Incearca si o sa vezi. Insa ceva bazat pe o supozitie nu are cum sa dea rezultate sigure.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty detoxifiant

Mesaj  siriusvega Joi Feb 07, 2013 8:48 am

Multumesc mult Scarface. Eventual nu stii tu un alt detoxifiant general ?

siriusvega

Mesaje : 36
Data de inscriere : 27/01/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Feb 07, 2013 8:58 am

postul numai cu suc de fructe, ceai si apa timp de 3-6 saptamani primavara din sfarstit lui feb sau martie, martie pana in mai
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  claraxzz Mier Feb 27, 2013 1:42 pm

Am o intrebare: acest DMSO se poate face si cu eticheta?...si daca da,cum ar trebui sa scriu exact?
Multumesc!

claraxzz

Mesaje : 4
Data de inscriere : 23/02/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Feb 27, 2013 1:57 pm

pai scri "DMSO D2" sau "Dimethylsulfoxid D2"..sau D3 (dilutie joasa) si il iei des (sa zicem de 5-6 ori pe zi).
Are efect mult mai mic deca cel real, dar are efect.
O alta solutie este apa de la nuca de cocos-
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  claraxzz Mier Feb 27, 2013 2:12 pm

Merci mult!
Dar cum il iau?..eu am inteles ca-i pt uz extern si ma gandeam sa-mi fac cu eticheta si dioxid de clor C3 si sa le amestec cumva,nu??

claraxzz

Mesaje : 4
Data de inscriere : 23/02/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Feb 27, 2013 2:38 pm

nu ai inteles nimic...mai citeste....sunt si de uz intern.. DMSO de uz extern ? ce vrei sa detoxfiezi ? Pielea ?
Pt. asta exista si apa cu sapun !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  claraxzz Mier Feb 27, 2013 2:53 pm

"Dupa cum Jim Humble recomanda in cartea sa, DMSO creste mult eficienta actiunii MMS-ului la nivel cutanat. Sulfoxidul de Dimetil modifica permeabilitatea pielii, astfel incat MMS sa poata patrunde in profunzimea acesteia, actionand cu randament sporit."
Poate n=am inteles nimic,ca am mintea praf,si oricum la cate am citit zilele astea,cred ca m-am aiurit de tot.O sa mai citesc,desi am cautat acum repede si n-am gasit exact...revin cu intrebari cand o sa fie totul mai limpede...merci!!

claraxzz

Mesaje : 4
Data de inscriere : 23/02/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  andrei Mier Feb 27, 2013 10:55 pm

andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  vize Joi Mai 30, 2013 6:27 am

Va rog sa-mi spuneti daca pot utiliza MMS (clordioxd) cu ch30 si Dimethylsulfoxid D3, impreuna cu AVQ (Quartz C9, Abies alba C12, Viola tricolor C12). Ma intereseaza daca pot sa le prepar cu o singura eticheta, sau sa le separ si eventual sa decalez administrarea lor zilnica (MMS separat de AVQ).
Eu am luat MMS (clordioxd) cu ch30, de 3 saptamini, dilutia fiind mai mare decit ce ati recomanadata. Am considerat ca tratind afectiuni cronice este nevoie sa ridic dilutia.
Va intreb pina unde pot ridica dilutiile, evident in corelatie cu numarul de administrari pe zi.
Evident am avut o reactie pozitiva la aceste remedii, motiv pentru care am continuat sa le folosesc de trei saptamini.
O alta intrebare se refera la cura cu suc de fructe, ceai verde... In cazul meu aceasta cura a avut rezultate foarte bune. Nu sunt foarte incintat de faptul ca trebuie sa astept primavara urmatoare pentru a o relua. Va rog sa-mi spuneti cind si cu ce durata pot relua aceasta cura.

vize

Mesaje : 14
Data de inscriere : 19/01/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Mai 30, 2013 7:01 am

Dilutia ch30 la chlordioxid nu ajuta mai mult ci mai putin sau deloc. Fiind ceva ce trebuie sa actioneze in doze cat mai materiale trebuie facuta in dilutiile joase, adica cele recomandate de mine. CH30 e o dilutie uriasa. CH2,3,5 este ok, sau D2,D3,D5 care suntz si mai pe fizic.
Nu se iau atatea chestii diferite simultan !

Cum vrei sa-i spui corpului sa faca simultan 5 chestii diferite ? Fa-le separat la intervale diferite.

Unde ai vazut tu ca eu recomand eu ceaiul verde, care este o planta foarte toxica ? Este o prostie ceaiul verde.
Mai bine o urzica sau altceva.

Cura cu fructe o poti relua cand vrei...de evitat poate caldurile prea mari....acum depinde ce intelegi prin cura cu fructe, de care eu nu vorbesc ci de postul in care se renunta la tot cu exceptia la suc de fructe, ceai si apa.


AVQ-ul pt. ce il iei ?

"Reactia pozitiva" in ce a constatat ? Vorbeste mai clar, ca sa stiu si eu ce vrei sa spui...

Eu in locul tau asa face intai cura de scoate e pietrelor de la ficat si vezica biliara.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  vize Joi Mai 30, 2013 9:38 am

scarface a scris:
Cum vrei sa-i spui corpului sa faca simultan 5 chestii diferite ? Fa-le separat la intervale diferite.
AVQ-ul pt. ce il iei ?
Eu in locul tau asa face intai cura de scoatere a pietrelor de la ficat si vezica biliara.
Problema mea este ca am o lista cam mare de boli, multe dintre ele cronice, incerc in masura in care este posibil sa grabesc tratarea lor utilizind mijloace homeopate.
Motivele pentru care am intentionat sa incep tratamentul cu AVQ sunt:
1. Pentru detoxifiere;
2. Pentru intarirea capacitatii de aparare a organismului;
3. Pentru accelerarea procesului de vindecare a leziunilor, am o fisura anala care recidiveaza, dupa tratament PROCTOLINE.
4. Sunt o persoana care se enerveaza repade.
Cred ca sunt subiectiv in privinta ordinii in care incerc tratarea. Vad ca ma sfatuiti sa incep cu pietrele de la rinichi si ficat.
Am cautat in postarile existente si am gasit pentru pietre la rinichi urmatorul tratament. O data pe saptamana o doza de Calcarea carbonica 1M si in restul zilelor Berberis C30 zilnic. Tratamentul se face 12 saptamani.
Am mai gasit pentru pietre la rinichi si Calculi renales, CH30, o doza pe saptamana de 6-7 ori.
Pentru tratarea ficatului si posibil a steatozei hepatice Carduus marianus CH3 sau CH5
Acestea insa nu sunt cure, sunt tratamente homeopate. As vrea sa va rog sa-mi dati ceva indicatii privin tratarea pietrelor la rinichi si ficat prin cura.


Ultima editare efectuata de catre vize in Joi Mai 30, 2013 9:54 am, editata de 1 ori

vize

Mesaje : 14
Data de inscriere : 19/01/2013

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Mai 30, 2013 9:51 am

nu, ma refeream la scoaterea pietrelor cu metoda descrisa aici, nu cu homeopate:
https://sanatate.catsboard.com/t2768-cum-sa-scoti-pietrele-de-la-fiere-fara-operatie

Asta de acolo trebuie facuta intai, daca nu suferi de comnstipatie cronica care poate fi o piedica la eliminarea ulterioara a pietrelor.

De ce boli suferi si ce medicamente iei ?

Eu am mai scris ca cei care au diabet sa lase la o parte toate produsele facute din grau cel putin pe o perioada mai lunga si ca dieta cu putini carbohidrati (si cartofii apartin aici) face minuni la astfel de boli si la multe boli cronice.

Ce fel de cura cu fructe ai facut ?

Corpul se vindeca cel mai sigur si usor cu post, alimentatie corecta, diete potrivite, cure de detoxifiere insa asta necesita timp si rabdare. In plus trebuie scoase medicamentele. Daca pastram obiceiurile vechi si luam doar asa homeopate nu putem face mare branza la boli cronice si la boli multiple. De asemenea bolile nu se vindeca in ordinea care vrem noi, ci in ordinea care trebuie.

Este absolut imposibil pt. un pacient asa cum esti tu, sa se trateze singur cu homeopate in mod corect, cand de fapt pana si cei mai multi medici cu experienta in homeopatie sau de alt tip de medicina alternativa, trateaza de fapt gresit bolile cronice caci nu trateaza cauzele si radacinile bolii ci doar simptomele si au in spate si experienta.



scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  tinac07 Sam Iun 15, 2013 6:47 am

E benefic MMS-ul si la hepatita C? Ajuta cu ceva ? Daca da, cum ar trebui folosit. Am acasa MMS, din acela cu activator separat si ma gandeam daca m-ar ajuta pt. HCV. Multumesc

tinac07

Mesaje : 4
Data de inscriere : 12/07/2012

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural - Pagina 2 Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum