Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

MMS - un antibiotic natural

+17
corix
ileana radu
gabry
anty21ro
laedra
edy100
tinac07
vize
claraxzz
siriusvega
emadoyle
CristianPsi
ramona_30
gafarmerdan
andrei
moRALU
DanC
21 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

MMS - un antibiotic natural Empty MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 15, 2011 2:19 am

Atentie: aceasta postare am scris-o cand nu cunosteam Noua medicina germanica. Microbii au mereu un rol folositor si cele mai multe "infectii" sunt
procese necesare de reparatie.


Nu obisnuiesc sa recomand toxine chimice si medicamente alopate, insa ce va recomand mai jos sa cititi si sa va informati este o exceptie din cauza ca este ceva cu adevarat efectiv si care poate ajuta uneori.

Este vorba de o solutie similara, dar nu identica cu "clorul" care se pune in apa la dezinfectare si care omoara toti patogenii care ii intalneste. Aceasta solutie este cunoscuta de aproape 100 de ani insa nimeni nu a inteles cum functioneaza pana cand Jim Humble, un inginer american a dat de ea. Luand-o cu el pt. dezinfectarea apei la o expeditie in jungla a folosit-o din intamplare la un bolnav de malaria pe care l-a vindecat in cateva ore. Dupa ce a vindecat foarte multi bolnavi de malaria in America de Sud, Jim s-a intors in America si a inceput sa cerceteze cum poate face solutia mai eficienta dar si sa afle modul in care actioneaza.
Dupa multi ani in care a incercat inutil sa faca publica descoperirea lui - fiind pacalit de tot felul de oameni care erau interesati numai dupa bani sau erau incapabili - el a reusit - cam la varsta de 65-70 de ani - sa scrie o carte si sa-si faca singur un website ca arate cum se face si se foloseste solutia. Intre timp Jim Humble este un erou si o legenda in internet.

Citind prin internet, la prima vedere, am crezut si eu ca este o pacaleala, neintelegand cum clorul poate fi bun la vindecat cand este de fapt cunoscut ca toxic, dar vazand ca FDA a interzis folosirea lui ca remediu si vazand ca exista si un patent farmaceutic din anii 80 pt. aceasta substanta, patent care a ramas nefolosit, mi-am dat seama ca trebuie sa fie ceva adevarat in afirmatiile lui si m-am hotarat sa citesc cartea lui in versiunea gratuita pe care o distribuie in internet. Dupa interzicere Jim a schimbat numele remediui care acum se vinde oficial ca solutie de dezinfectat apa si acest lucru nu se poate interzice, cel putin deocamdata :-)

Cartea o gasiti aici in engleza dar este tradusa deja si in multe alte limbi:
http://www.google.de/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.mmshealthy4life.com%2FMMS_Part_1.pdf&rct=j&q=mms_part_1.pdf&ei=JgcgTvGlB8Ok-gaR1OCrAw&usg=AFQjCNEuPT7be6PbKKuo9f_P1eblRUIUdA

Cum nu cunosc nici un alt medicament care sa vindece malaria in cateva ore sau cel mult 48 de ore - nici macar remediile homeopate nu pot asta atat de repede - cred ca este un medicament foarte util la anumite boli cauzate de infectii cronice: toate bolile infectioase ca malaria, dar si alte boli ca paradontoza, simptomele bolii sub numele de SIDA, anumite forme de cancer unde tricomonadele ocupa celulele, infectii recurente, boli tropicale, venerice, infectii obisnuite, hepatite, herpes , rani , arsuri, etc.
Pratic orice boala la care sunt implicate bacterii si virusi poate profita de MMS.

MMS a vindecat deja zeci de mii de bolnavi cronici sau acuti de malaria in Africa si America de Sud. Multi bolnavi de sida sau cancer s-au vindecat. S-au vindecat multi si de paradontoza, hepatita, pneumonie, bronsita, gripa si alte boli mai mult sau mai putin periculoaase. Africanii se vindeca in 3 saptamani de Sida cu MMS si in 1-2 zile de malaria, ceea ce este un fenomen !
S-au vindecat multi de cancer in 3-4 saptamani.

Firma biostrema aseptic din Germania are aprobare oficiala de a vinde dioxid de clor ca dezinfectant de apa.
MMS - un antibiotic natural Aseptica-large

Solutia MMS este vanduta de diferite firme dar si de organizatii caritative si care cu banii facuti din vanzare ajuta in Africa la bolnavii de malaria sau SIda. Ca la orice chestie exista atat oameni nobili interesati in a ajuta omenirea dar si oameni la care interesul financiar predomina. Insa asta nu este un motiv in a crede ca MMS este ceva care nu functioneaza.

Eu personal am cumparat ieri o sticla si vreau sa o incerc la paradontoze si probleme cu gingiile (local si oral) care sunt greu de tratat homeopat. (de aici am cumparat.o http://www.mmsquelle.ch )

In orice caz, daca cititi cartea veti intelege ca Jim Humble nu este deloc un sarlatan ci un om foarte bun si destept si care
a reusit sa descopere nu numai ceva foarte eficient contra patogenilor, dar a inteles, fara a fi biochimist sau medic si modul in care functioneaza. A vindecat direct sau indirect cateva zeci de mii de bolnavi de malaria.

Practic clorul sau oxigenul eliberate in sange de solutie distruge instantaneu patogenii si chiar si toxine (combinandu-se cu ele) ducand la curatirea sangelui si ca urmare eliminarii blocadei sistemului imunitar pe care acestia ii creeaza prin toxinele pe care le produc permanent. Forma aceasta de clor este neutralizata insa pe loc devenind sare (NaCl) si nu duce la formarea de substante nocive cu efect indelungat asa cum sunt ele puse in medicamente (ca de ex. hidratul de clor, pus in 90% din medicamente).

In MMS nu este clor ci dioxid de clor, o cu totul alta substanta si care cu totul alt efect, la fel cum si oxigenul si dioxidul de carbon au efecte diferite desi ambele contin oxigen.

Simptome negative apar uneori la inceput doar din cauza caci dupa lichidarea atat de masiva a patogenilor acestia intoxica ceva timp sangele pana sunt elimninati.

Solutia trebuie luata exact dupa indicatiile lui Jim si pe care le gasiti in carti sau pe internet sau de la cei care vand solutia.
Daca cineva vrea sa spuna ce este o substanta toxica nu are dreptate, caci este legala si aprobata la dezinfectarea apei si chiar daca ar fi toxica ar fii mult putin toxica decat antibioticele care demult nu mai au nici un efect benefic.

Daca cineva vrea sa spuna ce e scumpa, nu e adevarat: la 20 de dolari e mult mai ieftina decat un tratament cu medicamente si tine mult mai mult decat orice medicament.

Daca cineva vrea sa spuna ca Jim Humble sau cei care vand MMS sunt escroci atunci sa-mi spuna ce sunt concernele farmaceutice, de urma carora mor anual numai in USA aproape un milion de oameni, care face experimente ilegale pe copii, care au corupt toti politicienii si care masluiesc sau inventeaza studiiile ca sa ne vand medicamente letale.

Insa Jim e un om ca mine sau ca tine. Tot ce scrie este adevarat.

Deci prefer sa cumpar o otrava descoperita de om nobil ca Jim decat o otrava gen penicilina de la un concern farmaceutic

Pt. cei care inca nu stiti : penicilina este o substanta toxica produsa de mucegairuri care sunt prezente ca patogeni si in corp.
Mucegarurile sunt extrem de patogene si cauza la multe boli.
MMS omoara aceste mucegaiuri care produc penicilina, ampicilina si alte toxine pe care concernele ni le vand ca "medicamente".

Solutia MMS se vinde sub doua forme: cloratul de sodiu separat si activatorul (un acid organic: acid citric sau alt acid) separat sau deja mixata. Cea deja mixata este valabila cam 6 luni in timp ce nemixate ele se pot pastra mult mai mult timp.

Chiar daca clorul este ceva toxic sau oxidant in general, cantitatea determina daca o anumita substanta este un remediu sau o otrava. Cntitatea de dioxid de clor produsa de solutie este foarte mica : 1 microgram. In antibiotice si medicamente
se pun cateva zeci sau sute de miligrame de substante toxice, cantitati deci de 1000-100000 de ori mai mari !

Remediul acesta mai are un avantaj: clorul, din cauza potentialului electric pe care il are este atras de partile acide din corp si acelea sunt exact locurile cu inflamatii si infectii , tumorile si bacteriile patogene caci toate tesuturile sanatoase sunt alcaline si nu acide. Remediul actioneaza deci si selectiv, spre deosebire de antibiotice care ataca tot ce intalnesc in organism.

Informatii si instructiuni de folosire:
http://www.revivaliq.ro/cum-folosesc/
http://www.e-mms.ro/


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Aug 19, 2015 10:36 am, editata de 16 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 15, 2011 7:13 am

Substanta activa dupa mixarea celor doua solutii este dioxidul de clor (ClO2).
Acidul citric sau otetul folosit ca activator scoate natrium din prima solutie de 28% NaClO2 eliberand ClO2-ul din ea si care devine deci substanta activa. Cel care a gasit aceasta modalitate de a elibera si mai mult dioxid de clor din NalLO2 a fost chiar Jim Humble prin experimentele lui. Nici un al chimist nu a avut ideea asta inaintea lui Jim. Inainte NaClO2 se dizolva doar in apa, asa cum a folosit Jim solutia la inceput.

Efectul pozitiv asupra sangelui de la utilizarea de MMS se poate dovedi imediat dupa folosire printr-un microscop de camera obscura unde se vede clar diferenta in sange inainte si dupa tratament.

In anul 1999 Societatea americana de chimie analitica din USA a anuntat ca "dixodiul de clor este cel mai eficient distrugator de microbi care exista".

Aceasta substanta se foloseste la dezinfectat in mod oficial in USA, s-a folosit si in Pentagon si White House dupa ce Bush si prietenii lui a trimis scrisori pline cu antrax la dusmanii lui oficiali, si la distrugerea mucegaiul aparut dupa uraganul Katrina in New Orleans. Exista firme ca aseptic biostrema care produc cu el flacoane de dezinfectat apa potabila pt. vapoare si caravane.

Formulele la antibiotice.

Amoxicilina: C16 H19 N3 O5 S
Penicilina: C16 H18 N2 O4 S
Ciproflaxin : C17 H18 F N3 O3
Paracetamol : C8 H9 NO 2
Ibuprofen: C13 H18 O2
Tetraciclina: C22 H24 N2 O8
AZT (medicamentz anti-sida) C10 H13 N5 O4 (dupa numarul si mai mare de atomi de azot rezulta o toxicitate si mai mare. Acest medicament impiedica reinnoirea celulelor !)

O otrava chimica o recunosti deci dupa numarul f. mare de atomi de carbon, de hidrogen si de azot si de foarte putini atomi de oxigen si in plus cu prezenta de sulf, fluor, brom, clor sau alte halogene.

Practic daca adaugi catva atomi de sulf, clor, fluor sau azot la un numar mare de atomi de C si H, obti in mod sigur o otrava.

Daca va uitati la formulele chimice ale medicamentelor veti constata ca acestea au toate un numar urias de atomi din aceste 3 elemente si ca aceste formule sunt comune si otravurilor naturale:

Stricnina: C21 H22 N2 O2
Hyosciamin: C17 H23 N O3
Coffein: C8 H10 N4 O2
Mescalin: C11 H17 N O3

Daca comparam acum formula la peniclina (C16H18N2O4S) cu cea a dioxidului de clor (CLO2) ne putem da seama usor
de diferenta. In timp ce prima contine sulf si un numar foarte mare de atomi de carbon si hidrogen, MMSul contine numai clor si oxigen. Un singur atom de clor poate fi anihilat de corp mult mai repede si usor decat combinatia greu de distrus de carbon cu hidrogen si in plus de alte elemente toxice ca azot, sulf sau fluor. Insa clorul in corp actioneaza ca dezinfectat si oxigenul la fel.

Aici si 2 articole in germana despre MMS pt. cine stie germana despre MMS
http://www.zeitenschrift.com/magazin/59_mms.ihtml

Indicatii pentru folosirea de MMS de la un medic:
http://www.zeitenschrift.com/news/sn_29808_mms_anwendungstipps.ihtml

Interviu cu DR. Dr. med. Helmut Ehleiter, un medic care trateaza de mai multi ani cu succes bolnavi de cancer cu MMS:
http://www.zeitenschrift.com/magazin/67-Helmut-Ehleiter-MMS-Therapie-ist-gut-vertraeglich.ihtml

Dr. Ehleiter spune ca MMS, spre deosebire de citostatice este suportat foarte usor de pacienti si ca nici un pacient nu a oprit tratamentul din cauza vreunui efect secundar.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Lun Mai 28, 2012 1:51 pm, editata de 3 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 15, 2011 9:15 am

Cateva din afectiunile vindecabile cu MMS :
- Gripa
- infectii bacteriele si virale
- Cancer
- Cancer de piele
- Hepatita
- Ceea ce lumea numeste SIDA (care de fapt este una sau mai multe boli comune dupa definitia medicala oficiala )
- Artrita
- Herpes
- Herpes zoster
- Ulcer diabetic la picior (vindecat 100% in teste facut de medici in USA)
- Malaria
- Candidoza
- Paradontoza
- Infectii la dinti care nu sunt prea adanci

O lista cu efectiuni vindecate din forumul german experimentate de catre utilizatorii forumului:
http://www.mms-selbsthilfe.de/showthread.php?439-Heilungserfolge-mit-MMS&highlight=Wogegen+geholfen

Acnee (MMS a fost folosit intern si extern)
Alergie
Pete pe piele de batranete
Amigdalita
Arterioscleroza
Astma
Dureri in ochi
Boli autoimune
Cistite acute si cronice
Hipertensiune arteriala
Bronsita cronica
Sindrom cervical
Colitis ulcerosa
Eczeme (MMS a fost folosit intern si extern)
Inflamatii bucale ((s-a clatit gura cu MMS)
Boala virala Eppstein Barr
Raceli
Furunculi
Dureri in articulatii
Gripa
Caderea parului
Dureri in gat
Afecrtiuni la prostata
Infectii urogenitale cronice
Eruptii pe piele (folosit extern)
Cancer de piele
Ciuperci pe piele (uz extern)
Herpes
Alergie la polen si iarba
Virusi HP (Humane Papillomviren)
Mancarime cauzata de ciuperci pe piele
Carii (uz esxtern)
Dureri de genunchi (uz intern si extern )
Conjunctivita
Dureri de cap
Dureri cauzate de varice
Slabiciunea ochilor
Dureri de stomac
Dureri menstruale
Migrena
Morbus Dupuytren
Morbus Crohn
Mucstauri de tantari (uz extern)
Scleroza multipla
Reumatism muschiular
Muschi intepeniti
Cipuerca la unghii
Nas infundat
Neurodermita (uz intern si extern)
Infectie cu norovirusi
Dureri in ureche
Parondontoza
Poliartrita reumartica
Prostatita
Laringita
Sindrom de intestin irascibil (RDS)
Infectii cu rotavirusi
Insomnie
Psoriazis (uz intern si extern(
Gripa porcina
Sinuzita
Allergie la soare
Afte in gura
Afte la sugari de la pampers
Tinnitus
Inflamatia coloanei
Arsuri (uz extern)
Negi
Muscaturi de capuse (uz extern)


Film tradusa in romana despre Jim Humble de fumsioglinzi.info:
http://www.fumsioglinzi.info/jim-humble-ianuarie-2010-subtitrat-in-romana/

Alt film cu Jim Humble in romana:
http://www.fumsioglinzi.info/jim-humble-subtitrat-in-romana-interviu-project-camelot-2008/

Film despre MMS (engleza) si subtitrare in spaniola (



Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Iul 19, 2011 9:59 pm, editata de 4 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 15, 2011 10:25 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 15, 2011 10:38 am

Intre timp JIM a dezvoltat MMS-ul si a facut o versiune si mai eficiencta care este sub forma de pastile. Se numeste MMS2.
Aceasta versiune este mai eficienta la cancer si sida, in rest MMS1 este deajuns pt. cele mai multe boli.
Aici un shop unde se poate cumpara MMS2
http://www.projectgreenlife.com/cart/pc/viewCategories.asp?idCategory=14&idaffiliate=242

Substanta folosita in ele este hipocloritul de calciu si este una din substantele care se folosesc la curatit apa din piscine. Ajungand in stomac pastila reactioneaza cu apa si elimina clorul sau oxigenul (nu am inteles inca bine ce actioneaza la ele, caci in interviu el a declarat ca de fapt la aceste pastile oxigenul este elementul activ si nu clorul asa cum cred chimistii.) In cartea noua a lui Jim exista instructiuni de fabricare. Instructiunile de folosire la MMS se gasesc cred peste tot sau la cei care il vand.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Sept 07, 2011 8:34 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  DanC Sam Iul 16, 2011 7:49 am

"Practic clorul eliberat in sange de solutie distruge instantaneu patogenii si chiar si toxine" ,"Dupeareactia exploziva in care se distruge patogenii prin oxidare "

Din aceste fraze eu nu vad un consens cu teoria de preocupare pt a echilibra/trata mediul si nu microbii.Vad acelasi principiu de actiune ca si al alopatelor uzuale.Sau distruge patogenii vindecand de fapt mediul acid?Care-i chestia pana la urma?
DanC
DanC

Mesaje : 1033
Data de inscriere : 16/05/2011
Varsta : 47

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Sam Iul 16, 2011 10:11 am

Nu este contradictie. Problema la noi este alta: suntem prea intoxicati, prea bolnavi si prea plini de microbi si patogeni ca vindecarea sa se poata face numai cu homeopatie desi sunt atat de puternice.

In ziua de azi este nevoie de un arsenal intreg, de dieta, de remedii homeopate etc si totusi este greu.
Si homeopatia are limitele ei. Sunt boli f. f. f. greu de vindecat cu homeopatia, iti pot da o sumedenie de exemple: cancer, paradontoza, tinitus, borilioza.
Orice specialiatate are prejudiciile ei si un orizont limitat. Putini oameni gasesti care sa invinga prejudecatile si sa abordeze lucruri
deosebite. 90% din homeopati sunt "sectanti" sau convinsi ca numai cu homeopatia se poate vindeca omul si des ce fac este pe dos decat a invatat Hahnemann. Cu principiile si teoriile astea astea trebuie sa fim ca ce conteaza de fapt este:
a) singura datorie a medicului este sa vindece pacientul fara sa-i dauneze

Nu conteaza cum il vindeci si in ce crezi si ce principii adopti. Unui pacient nu-i pasa cu ce metode il vindecai atata vreme
cat nu-i faci rau, nu ii iei toti banii si nu dureaza decenii pana il vindeci.

Cu cat este ceva mai simplu si folosibil de orcine, fara a fi medic, cu atat este ceva mai valoros.
Remediile Bach sunt mult mai inalte decat cele homeopate caci nu trebuie sa fi medic sa le folosesti.
Remediile insorite de la Jakob Lorber sunt si mai simple si si mai eficiente daca sunt folosite impreuna cu credinta.
MMS este ieftin, disponibil, usor de inteles si ajuta la multe fara sa fi medic.

Cei mai multi homeopatii dispretuiesc remediile Bach, medici alopatii le dispretuiesc pe toate cu MMS-ul exista avantajul
ca explicand unui medic clasic cum functioneaza acesta intelege si crede, pe cand homeopatia nu o intelege deloc si de aceea nici
nu prea o accepta.

Ce-i mai bine: sa te vindeci de malaria cu echivalentul la mai putin de 1 dolar (car costa o doza din MMS) in cel mult 48 de ore - cu un remediu pe care il poti cumpara si lua singur sau sa mergi la un medic homeopat la care trebuie sa dai bani grei (daca exista!) si nici nu e sigur daca te vindeca sau in cat timp te vindeca. Pentru Africa nu sunt homeopati destui si in Africa nici nu-i gasesti.

MMS-ul trebuie privit ca un complement la orice forma de terapie caci este un dezifenctant intern. Asa cum un homeopat curata si dezinfecteaza o rana pareael cu administrarea unui remediu tot asa se poate administra si MMS pt. dezinfectarea interna.

Dupa cum am zis si stie de fapt mai toata lumea, otrava o face de fapt doza si nu prezenta substantei toxice in sine. In cazul la MMS nu este otrava caci nu are cantitatea necesara ca sa faca rau organismului fara sa-i aduca un beneficiu, doza este f. mica (1 microgram) , substanta actioneaza selectiv la infectii si partile infectate din cauza lipsei de electroni a clorului si se reduce la urma la sare rafinata (NaCl) nelasand urme toxice in organism. Un antiobiotic ideal de fapt.

Un paracetamol este de mii de ori mai toxic si mai trebuie si eliminat de organism. Ca sa nu mai vorbim de antibiotice sau de citostatice sau alte medicamente.

MMS- nu este un suprimant, ca mai toate medicamentele alopate, ci doar un dezinfectant intern si extern. Daca realizezam cat de necesar este sa eliminam focarele de infectie prezente, in special paralel cu alta forma de terapie naturista este usor de inteles de ce MMS-ul este ceva bun si necesar.

Atata timp cat ai infectii cronice la dinti de exemplu majoritatea homeopatelor date pt. altceva nu vor avea decat un efect mic sau chiar deloc, caci infectia toxificaza sangele si corpul si ii rapeste corpului timpul si puterea de vindecare. Si multe astfel de infectii cronice nu sunt vizibile mereu.

Intelegi acum ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mar Aug 02, 2011 1:18 am, editata de 2 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Dum Iul 17, 2011 1:00 am

Intuitia mea spune ca MMS se poate face si cu metoda cu eticheta. (vezi aici: https://sanatate.catsboard.com/t510-cum-sa-produci-orice-remediu-homeopat-oricand-si-fara-nici-un-ban )

Substanta activa este ClO2, dioxid de
clor iar cantitarea produsa in general este de 1 ppm (o parte la un milion, deci dilutie destul de mare in sens homeopat).
Numele la remediu homeopat este deci Dixodid de clor, iar dilutia se poate alege:
C1 = 1:100
C2 = 1:10000
C3 = 1:1000000


Deci dilutia C3 ar corespunde cantitatii de dioxid de clor folosite cu MMS si acid diluate ulterior in apa.
Deci MMS este atat de diluat incat corespunde de fapt unui remediu homeopat in dilutia C3 !
Se poate spune deci ca MMS actioneaza homeopat din cauza cantitatii mici de dioxid de clor, substanta activa.

Cine nu are posibilitatea sa procure MMS ar putea incerca metoda cu eticheta si face pe cobaiul pentru umanitate si pt. el.
Daca metoda cu eticheta functioneaza ar fi ceva revolutionar si s-ar putea ajuta si la mai multi oameni caere nu pot procura MMS.
Si nu vad de ce sa nu functioneze cand metoda cu eticheta functioneaza la orice alta substanta in C3.
Si Natrium muriaticum (NaCL) C3 facut cu eticheta functioneaza si are efect (din cauza clorului din el !)

Ar fi bine ca sa se lase mai mult timp la programat ca sa vedem daca apare si mirosul de clor. Unele remedii, in special in dilutii mai joase au nevoie de mai mult timp la "fabricare".

Cine incearca ?




Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Iul 17, 2011 12:23 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Dum Iul 17, 2011 7:22 am

Datorita preocuparii cu MMS si modul de functionare am inteles in sfarsit de ce ni se pune vitamina C in mai toate bauturile si multe alimente, o intrebare care mi-a dat de multe ori de gandit. Caci daca ni le pun, inseamna ca au sigur un efect negativ, insa cum actioneaza si ce fac caci ele par bune dupa cum se stie de populatie (in mod gresit)?
Azi mi-a picat in sfarsit fisa: vitamina C este un antioxidant, deci opreste efectul benefic al oxidantilor. Care este principalul oxidant si cel mai important ? Oxigenul !
Si care este al doilea de care corpul se foloseste in caz de boli pt. a elimina patogenii ? Clorul.
Vedeti deci, punand peste tot antioxidanti acestia impiedica si diminueaza activitatea oxigenului in organism.
Jim Humble recomanda de a se evita vitamina C si orice antioxidant (cafea) cateva ore dupa ce s-a consumat MMS caci acestea neutralizeaza efectul la clor (si oxigen).
Practic la cineva care bea un suc cu vitamina C artificiala efectul la oxigen este imediat diminuat in corp. Alergatorii de performanta se umplu cu bauturi cu vitamine si se intreaba de ce nu pot sa alerge si ei la fel de repede ca si etiopienii - care nu consuma decat apa chioara...
Cand incepi sa crezi stiinta dai automat in gard...


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Iul 17, 2011 11:56 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Dum Iul 17, 2011 7:28 am

Instructiuni de folosire la MMS-ul cu acid citric:
http://www.revivaliq.ro/cum-folosesc/
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  moRALU Dum Iul 17, 2011 12:13 pm

" sambata trecuta am avut cu iritatie in gat, acum gatul e partea cea mai putin grava, in sensul ca simt cum imi curge ceva in gat, ceva dulceag; manifestarile sunt diferite pe parcursul zilei: dimineata cam la 4 ma trezesc deoarece mi gatul plin de acel lichid, tusesc si mi suflu nasul pana ce simt ca n a mai ramas nimic din puroiul verde iar la 7 la fel, peste zi nu mai are aceeasi consistenta, e mai lichid iar cand imi suflu nasul des e aproape transparent, de tusit tusesc mai rar deoarece inghit foarte des, cauza fiind ca picura, se prelinge fara oprire iar daca nu inghit trebuie sa tusesc. Problema e mai grava seara cand ma intind, nici nu stiu cum sa ma asez, asta noapte am dormit pe spate,. va mai zic si faptul ca imi sunt scoase amigdalitele de la varsta de 7 ani.Acum imi face bine caldura, daca imi e rece imi curge mai tare chiar apos, adica fara sa suflu nasul imi curge din el picuri si mi au ros mucoasa"

asta ii scriam azi. Si am facut remediul chlordioxid c3 cu eticheta iar efectele n au intarziat sa apara " secretiile atat din gat cat si din nas nu numai ca s au decolorat devenind transparente dar au si scazut ca si cantitate, de multe ori aveam momente ca si cum n as mai avea nimic" iar dupa nici 8 ore situatia e " sanatate va doresc , atat dumneavoastra cat si familiei; eu ma simt foarte bine m am intins sa mi adorm fiica si am reusit sa nu tusesc deloc, nu mi s a acunulat deloc secretii in gat cum se intampla pana acum, va multumesc din suflet"

moRALU

Mesaje : 32
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  moRALU Dum Iul 17, 2011 12:44 pm

Ce trebuie completat e faptul ca in scurt timp dupa ce luam remediul din 10 in 10 min m am asezat in fata calculatorlui unde deja erau momente cand parca nu mai aveam secretii in gat iar in momentul administrarii din jumate in jumate de ora eram ca si vindecata; acum nu mi vine a crede ca ca nu am nimic in gat si nas

moRALU

Mesaje : 32
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Dum Iul 17, 2011 2:34 pm

Pentru cine vrea sa comande MMS: am vorbi cu baietii de unde am comandat eu daca nu cumva dau niste rabat pt. romanii care comanda la ei, ca deh, romanii nu-s asa bogati ca nemtii. Si mi-au dat 10% rabat. Baietii au preturi f. ieftine la transport in tot EU inclusiv Romania de 3,90 Euro iar MMS-ul lor este oferit cu activator din HCL, care este cel mai rapid si eficient. Iar pretul de 24 Euro pt. MMS cu activator +3,90 transport, deci 28 Euro e destul de ok. In plus mai au si alte chestii faine ca Xylit sau DMSO.

Acum scadeti deci 10% din pretul la MMS cu activator si aveti suma de 25,20 euro, ceea ce este si mai ok. Rabatul se mentine indiferent cat si ce comandati la ei. Adresa lor este: http://www.mmsquelle.ch

Trebuie sa bagti la "gutscheincode" / coupon cod care apare cand comandati cuvantul acesta: "Romania558774" si vi se scade 10% automat din pretul comandei.
Succes.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  andrei Lun Iul 18, 2011 9:09 am

andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Lun Iul 18, 2011 12:12 pm

Descrierea la MMS-2, ultima inventie a lui Jim Humble.
http://www.detoxifiere-deparazitare.ro/articol/Deparazitare/sub/MMS_2_Capsule-291.html
(facut cu hartia se scrie "Acid hipocloros C3" - sau C5-C7.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mar Iul 19, 2011 1:51 am

Dupa ce am citit mai mult despre MMS din diferite surse si mi-am dat seama ca efectul la MMS este mai mult energetic decat chimic am ajuns la concluzia ca exista retete de administrare si dozaje mai avansate si mai bune decat cele recomandate de Jim Humble si care nu produc niciodata greata sau diaree sau voma. Deci in general dozele folosite sunt PREA MARI.

Aici este un forum german unde au ajuns la aceeasi concluzie si cineva de pe acel forum a descoperit o modalitate de prepare mai eficienta si cu o dilutie de 50 de ori mai mica decat cea recomandata de Jim Humble.

http://www.mms-selbsthilfe.de/showthread.php?2162-An-alle-Forumsteilnehmer-Wichtige-Information!-Bitte-lesen!&p=17413#post17413

Dupa cei din forum, de fapt nu este clorul substanta cu efect asupra patogenilor, ci oxigenul ! Asta spunea si Jim Humble intr-un
interviu vorbind despre hipocloratul de laciu din MMS2. Se pare ca de-a lungul timpul s-a ajuns la alta concluzie despre modul de functionare. Insa asta nu este atat de important, ajunge sa stim ca functioneaza.

Retele sunt diferite in functie de acidul folosit. Este bine de a se evita acidul citric, deoarece este cal miamai toxic din acidurile recomandete (otet, acid tartaric, acid lactic, acid citric si acid clorhidric ) si acest acid se combina cu sodiul creeand un produs toxic (citrat de sodiu). Se poate folosi mai degraba otet sau acid clorhidric diluat in loc de acid citric.

La aceste retete mai sofisticate atat MMS ca si acidiul si apa folosite pt. diluare se tin reci in frigider inainte de mixare. La aceasta temperatara nu se pierde din gazul de dioxid de clor. Pentru mixare se foloseste o seringa care nu lasa gazul sa iasa atat de repede si usor ca atunci cand reactia are loc intr-un pahar. Prin aceste 2 tricuri cantitatea de gaz produs este mai mare si deci totul este mai eficient folosind mai putine materie prima. Deci se salveaza si din MMS si acid.
Prin folosirea seringii gradate se poate masura destul de exact cantitatea. Cu cat seringa e mai mica cu atat mai exact se poate masura cantitatea.

O picatura = 0,05 ml.
1ml = 20 de picaturi

Reteta pt. acid clorhidric 4%sau 5 % (HCl)
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 2,1 ml de acid, se lasa 30 de secunde pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari se dubleaza cantitatile recomandate (deci daca se face 40ml de solutie se pune 40ml de apa, 2 ml de MMS si 4,2 ml de acid)

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volmului fabricat astfel incat ca gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.

Reteta pt. acid clorhidric 10% (HCl)
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 0,75 ml de acid, se lasa 30 de secunde pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari de solutie se dubleaza cantitatile recomandate.

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volmului fabricat astfel incat ca gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.


Reteta pt. acid tartric 50%
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 0,7 ml de acid, se lasa 30 de secunde pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari de solutie se dubleaza cantitatile recomandate.

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volmului fabricat astfel incat ca gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.

Reteta pt. otet balsamico 6%
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 3 ml de acid, se lasa 3 minute pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari de solutie se dubleaza cantitatile recomandate.

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volmului fabricat astfel incat ca gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.

Reteta pt. otet balsamico 6%
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 3 ml de acid, se lasa 3 minute pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari de solutie se dubleaza cantitatile recomandate.

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volumului de solutie fabricat, astfel incat gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.

Reteta pt. acid lactic 10%
Intr-o seringa se trage 1ml de MMS dupa care 3 ml de acid, se lasa 3 minute pt. reactie dupa care se adauga in sticla unde in prealabil s-au pus 20ml de apa rece. Pt. cantitati mai mari de solutie se dubleaza cantitatile recomandate.

Aceasta solutie se tine la frigider bine inchisa si din aceasta sticla se iau picaturile, dozajul este scris la sfarsitul paginii. Este de preferat ca sticla sa fie cat mai mica si sa corespunda volmului fabricat astfel incat ca gazul de ClO2 sa nu iasa in aerul din sticla ci sa stea in apa.

In caz ca nu se poate folosi un frigider sau sunteti in calatorii atunci, in loc de 20 ml de apa se pune de 2-3 ori mai mult (deci 40ml sau 60ml de apa).


Dozajul
Din sticla cu solutia gata preparata si care se tine la rece se pune intr-un pahar cu apa plata (de 100ml) cantitatea de solutie dorita si se bea deci remediul se bea diluat in apa si nicidecum direct din sticla facuta !
Pentru a ameliora gustul se adauga ori ceva suc fara vitamina C ori putin lapte si zahar.

Cantitatea de solutie pusa in apa depinde de greutatea corporala, de stadiul bolii, de tipul bolii (acut sau cronic). Aceasta poate vari intre o picatura si maxim 20 de picaturi.
Ca regula generala nu se ia niciodata mai mult de 20 de picaturi deodata si nici mai mult de 3-4 ori pe zi.

Aceste recomandari de fabricare si dozare mai sus nu sunt facute de mine ci traduse de la aceasta pagina in germana, de la oamenic are au multa experienta cu MMS:
http://www.mms-selbsthilfe.de/showthread.php?2162-An-alle-Forumsteilnehmer-Wichtige-Information!-Bitte-lesen!&p=17413#post17413





Ultima editare efectuata de catre scarface in Lun Aug 01, 2011 4:25 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  andrei Mar Iul 19, 2011 8:32 am

Sticlutele de tinctura de la plafar au 50ml si picurator si sunt potrivite pentru a prepara o cantitate dubla.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mar Iul 19, 2011 9:59 pm

O lista cu efectiuni vindecate din forumul german experimentate de catre utilizatorii forumului:
http://www.mms-selbsthilfe.de/showthread.php?439-Heilungserfolge-mit-MMS&highlight=Wogegen+geholfen

Acnee (MMS a fost folosit intern si extern)
Alergie
Pete pe piele de batranete
Amigdalita
Arterioscleroza
Astma
Dureri in ochi
Boli autoimune
Cistite acute si cronice
Hipertensiune arteriala
Bronsita cronica
Sindrom cervical
Colitis ulcerosa
Eczeme (MMS a fost folosit intern si extern)
Inflamatii bucale ((s-a clatit gura cu MMS)
Boala virala Eppstein Barr
Raceli
Furunculi
Dureri in articulatii
Gripa
Caderea parului
Dureri in gat
Afecrtiuni la prostata
Infectii urogenitale cronice
Eruptii pe piele (folosit extern)
Cancer de piele
Ciuperci pe piele (uz extern)
Herpes
Alergie la polen si iarba
Virusi HP (Humane Papillomviren)
Mancarime cauzata de ciuperci pe piele
Carii (uz esxtern)
Dureri de genunchi (uz intern si extern )
Conjunctivita
Dureri de cap
Dureri cauzate de varice
Slabiciunea ochilor
Dureri de stomac
Dureri menstruale
Migrena
Morbus Dupuytren
Morbus Crohn
Mucstauri de tantari (uz extern)
Scleroza multipla
Reumatism muschiular
Muschi intepeniti
Cipuerca la unghii
Nas infundat
Neurodermita (uz intern si extern)
Infectie cu norovirusi
Dureri in ureche
Parondontoza
Poliartrita reumartica
Prostatita
Laringita
Sindrom de intestin irascibil (RDS)
Infectii cu rotavirusi
Insomnie
Psoriazis (uz intern si extern(
Gripa porcina
Sinuzita
Allergie la soare
Afte in gura
Afte la sugari de la pampers
Tinnitus
Inflamatia coloanei
Arsuri (uz extern)
Negi
Muscaturi de capuse (uz extern)
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mar Iul 19, 2011 11:19 pm

Hhm, nu a incercat nimeni pana acum Chlordioxid C3 facut apa programata cu eticheta ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  andrei Mier Iul 20, 2011 2:50 am

moRALU a incercat si a reusit Smile. Am incercat si eu si cred ca a fost o usoara imbunantatire dar la mine problemele sunt cronice si efectele sunt vizibile mai greu.

Pentru uz extern au folosit tot asa diluat ca si pentru uz intern ?
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Iul 20, 2011 3:13 am

Pentru uz extern am vazut ca sunt mai multe posibilitati:
a) MMS fara sa fie activat
b) activat
c) activat + DMSO pt. a mari patrunderea in celule

In general se pun mai multe picaturi la uz extern.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Mier Iul 20, 2011 9:55 am

Cum se face solutia de MMS din NaCLO2 si apa distilata.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Joi Iul 21, 2011 1:20 am

Intutia mea despre efectul negativ al vitaminelor sintetice, in special al vitaminelor antioxidante ca vitamina A, C, si E a fost corecta si este dovedita stiintific de medici adevarati nu de marionetele industriei farmaceutice.

Michael Ristow (* 24. April 1967 ), un medic german (internist) si om de stiinta, profesor in medicina nutritionala la Universitatea Friedrich-Schiller din Jena, specializat pe metabolismul mitocondriilor (miezul celulelor) a descoperit multe lucruri esentiale despre cancer si functionarea mitohondriilor.

El a dovedit insa si ca stresul oxidativ si radicalii, inclusiv oxigenul, maresc speranta de viata (acest lucuru fiind opus afirmatiilor stiintei corupte care combate radicalii si deci scurteaza viata cu ajutorul antioxidantilor)

Acelasi efect negativ il are si selenul (adaugat in cele mai multe preparate cu vitamine).

Acest proces este numit Mitohormesis. Antixoxidantii scurteaza viata prin faptul ca impiedica actiunea oxigenului in organism.

Un studiu independent a ajuns la aceeasi concluzie. folosirea de antioxidanti (vitamina A , C si E) ajuta la formarea bolilor.
S-a cercetat numai efectul vitaminelor sintetice asupra sanatatii, nu si al celor din legume si fructe.

Ca om de stiinta in domeniul nutritiei Dr. Ristow acuza un efect negativ al bauturilor "ACE", care contin aceste 3 vitamine sau alti antioxidanti.

Sursa: http://de.wikipedia.org/wiki/Michael_Ristow

Cuvantul antioxidant spune deja totul: anti-oxigen !

Dupa cum vedeti ceea ce ni se pune in alimente si ce ni se propaga prin medicina si mass-media nu duce decat la boala si la moarte prematura. Feriti-va deci de vitamine sintetice cat si de cei care le recomanda.
Din pacate, foarte multi oameni cad in plasa vitaminelor si a mineralelor iar cele mai multe ni se pun in mod intentionat cu scopul de a dauna si creea boala. Sunte efectiv BOMBARDATI cu antioxidanti care ne fura oxigenul din corp.

Practic nu exista nici o vitamina sintetica buna la ceva iar cele mai multe minerale anorganice din preparate sintetice sunt f. toxice sau neasimilabile., creeind boala
In special zincul, iodul si seleniul sunt foarte toxice.
Singurul mineral care lipseste cronic la multi este magneziul. Insa pastilele de magneziu existente nu sunt bune. (Vezi articolul despre calciu si magneziu)

Cei mai multi medici homeopati si naturisti au cazut si ei in plasele concernelor farmaceutice crezand orbeste aceste teorii gresite si recomand la pacienti aceste produse ale iadului.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  scarface Vin Iul 22, 2011 9:57 pm

O magazin online cu MMS 1 si 2 si DMSO cu preturi si mai bune: http://www.vitalundfitmit100.de/
Transportul in intreaga Europa costa 11,90.
Se poate alege intre sticle de 20, 50 si 100ml. Cea de 100ml costa 15 Euro.
Se püoate alege intre 50% acid cirtric (de evitat) si acid clorhidric 5% (de preferat)

Din pacate, din cauza ca postasii din Romania fura pachetele, nu mai trimit in Romania.
Din 10 pachete le dispareau 8 in Romania aa ca nu mai trimit in Romania.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Mier Aug 03, 2011 3:29 am, editata de 2 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

MMS - un antibiotic natural Empty Re: MMS - un antibiotic natural

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum