Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

+18
haneacristina
michelle15
delideli
theat
andrei
NTgrint
laedra
danar
aleya
maya40
corix
moRALU
CristianPsi
flor80
ilymaus
scarface
alexiaiuli
skincod
22 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Lun Iul 22, 2013 5:34 am

Ai uitat insa sa precizezi ce fel de remediu (homeopat ?) si al cui creier.
Insa dupa agravarea initiala se vede ca cineva ti-a dat un remediu homeopat.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  danar Lun Iul 22, 2013 9:55 pm

M-am gandit la "remediu homeopat pentru creierul meu obosit". Sigur am primit remediul pentru ca reactia organismului a fost rapida iar la cap nu m-am lovit in acea zi, cu atat mai mult cu cat durerea resimtita a fost destul de puternica.

danar

Mesaje : 11
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  laedra Mar Iul 23, 2013 7:47 am

Eu procedez asa cu remediile homeopatice cu ajutorul gandului : Chem remediul homeopat potrivit starii mele de acum in dilutia potrivita mie....imediat incep sa casc profund si totul revine la normal....asa ca functioneaza 100% daca il chemi cu inima !!!
laedra
laedra

Mesaje : 113
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 57
Localizare : Romania

http://eternitate.tripod.com

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  NTgrint Mar Aug 06, 2013 5:10 am

Mi-am facut remedii homepate cu puterea gandului si va pot spune ca metoda functioneaza aproape de fiecare data.
La mine conteaza cat de intens pot sa ma gandesc numai la "remediu homeopat pentru ..... ", fara ca gandurile sa-mi zboare si in alta parte.
Am aplicat metoda si sotului meu, fara sa stie ca ii ''trimit" vreun remediu. A functionat instantaneu!
Aveti incredere, incercati si nu veti regreta!

NTgrint

Mesaje : 49
Data de inscriere : 08/07/2013

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  danar Mier Aug 07, 2013 2:27 am

In weekend mi-a intrat pe sub pantaloni o viespe si pana sa imi dau seama ca este m-a intepat.
Am scos repede din trusa de prim ajutor metoda cu ajutorul gandului: remediu homeopat
pentru intepatura de viespe in dilutia potrivita pentru mine. Aproape instantaneu a disparut durerea.
Pe parcursul zilei de cate ori imi reaparea durerea aplicam remediul,
astfel ca a doua zi nu se mai vedea aproape deloc zona
doar am mai avut senzatia de mancarime vreo doua zile.

danar

Mesaje : 11
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  andrei Mier Aug 07, 2013 3:08 am

Si eu am folosit cu success metoda gandului pentru durerea mea de gat. Etapele bolii si durata au fost la fel ca si in alte dati cand am avut durere in gat insa de data asta nu m-a deranjat deloc si in momentul cand durerea crestea in intensitate luam remediul si in cateva minute se ameliora durerea.
andrei
andrei

Mesaje : 259
Data de inscriere : 09/01/2010
Varsta : 44
Localizare : Craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Mier Aug 07, 2013 4:00 am

Buna,
Luni am mers la gradina, la tara toata familia. Acolo avem montata o piscina, mai ales pentru copii( dar se baga si sotul cu ei in ea si se zbenguie Very Happy  ). Cand se balaceau ei in ea si se distrau facand mare taraboi, baiatul cel mare, m-a strigat sa vin repede( el e mai fricos), ca l-a muscat o viespe pe baiatul cel mic.
Am intrat in panica, gandindu-ma la faptul ca baiatul cel mic este alergic la mai multe si ma gandeam sa nu fie si la intepatura de viespe. L-am frecat cu sare zicand in acelasi timp in gand "remediu homeopat pentru intepatura de viespe a lui .....".
Imediat nu l-a mai durut intepatura, a ramas doar o blanda, de la care a avut mancarime pana a doua zi.
I-am mai spus, pe seara, inca o data remediul in gand, iar azi copilul nu mai simte simte nimic.
A ramas doar o vanataie, probabil de la scarpinat.
Scarface ne-a daruit sanatate cu rabdare, si bunatate prin homeopatie.
Chiar baiatul, cel mic care mereu avea probleme din cauza alergiilor, cand ii spun sa fie atent sa nu i se intample ceva, imi zice: "Nu vezi ca ma simt bine, sunt mai rezistent! Nu mai am nimic!" bounce 

Pentru orice problema de sanatate intampin cu familia mea, homeopatia ne ajuta gratuit, prin "Ingerul nostru pazitor" Scarface, care ne-a invatat atatea.

Multumim pentru tot ce faci pentru noi si pentru ca impartasesti cu noi stiinta ta!
Numai bine va doresc tuturor!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  theat Lun Sept 02, 2013 3:27 am

Buna,
Impartasesc si eu cele scrise mai sus: sotul are o alergie ,de ani de zile, care se manifesta prin stranut, incontinuu cateva minute, apoi incepe o mancarime insuportabila la ochi, acestia se inrosesc si incepe sa lacrimeze. Am programat apa in felul acesta : Remediu homeopat pentru alergia sotului (numele), insa nu am vazut rezultate. -Scarface mi-a dat si explicatia: alergia este o boala cronica, ce necesita mult timp pentru vindecare, de aceea trebuie insistat si repetat remediul pentru mult timp.-
In schimb, am formulat altfel ,de data aceasta mental, la primul stranut al sotului : Remediu homeopat pentru stranuturile sotului, si surpriza, a functionat instantaneu. Mai stranuta maxim o data, iar eu,mental, nu repet decat de vreo 3 ori aceasta formula.
Deci cred ca are importanta si felul in care formulezi ceea ce doresti de la remediu. Ar fi interesant de vazut daca intr-adevar acelasi lucru, dar formulat in alt fel( in cazul acesta nu boala, ci modul in care se manifesta ea), are efect.
Va multumesc tuturor celor care scrieti experientele voastre personale, mi-au fost de mare ajutor de multe ori, de cand am descoperit acest minunat forum si pe Scarface!

theat

Mesaje : 1
Data de inscriere : 02/09/2013

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Lun Sept 02, 2013 3:47 am

Buna,
Asa cum spune si "theat", am observat si eu asta de mult timp. Incercasem la un moment dat sa spun "Remediu homeopat pentru vindecarea lui ....." . Dar boala fiind veche, nu se vad rezultate curand, asa cum ne dorim.
Functioneaza foarte bine aceasta metoda pe simtome clare, care dispar imediat ce chem remediul.
Sa aveti o saptamana frumoasa! flower 

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Mar Iun 17, 2014 5:19 am


O mama de aici a cerut de 3 ori cate un remediu homeopat pentru diverse simptome ca sa-l programeze cu eticheta.
Insa pana sa ajunga bea apa remediul remediul si-a facut de fiecare data efectul in mod instantaneu, adica de indata ce a primit numele lui de la mine.
Stim deja din diverse experiente ca remediile isi fac efectul chiar inainte de a bea apa, caci duhul remediului vine deja langa noi cand avem deja intentia sa-l facem/bem si de baut apa nu este neaparat nevoie.
Insa la aceasta mama efectul a fost atat de puternic si de rapid incat pare chiar si pentru mine un miracol.
Dupa ce am cugetat un pic mi-am dat seama de ce este asa in acest caz mai special:
a) Remediile potrivite (probabil, nu stim cu siguranta)
b) Un suflet cu mare incredere in Iisus (credinciosi sunt multi, dar asta nu in sine nu spune nimic) si care se straduieste sa manance, sa gandeasca si sa traiasca sanatos. (nu consuma cafea, tigari, etc).
c) Toata speranta si increderea in vindecare aceasta mama nu si-l pune in remediu de fapt ci in Iisus si Iisus spune Insusi ca “cel mai bun remediu este credinta puternica in ajutorul Meu”.

Trebuie sa marturisesc ca asa efecte rapide nu am mai vazut pana acum dar nici asa o incredere adevarata in Iisus ca la mama aceasta nu imi amintesc sa ma mai vazut la cineva, in afara la 2-3 cazuri.

Asa ca luati cu totii aminte la importanta ajutorului lui Iisus la orice boala si la orice remediu care spune cam asa “nici un remediu nu poate actiona fara ajutorul Meu si orice remediu luat va ajuta DACA aveti incredere deplina in ajutorul Meu”. Insa increderea aceasta vie nu e usor de dobandit pentru cei mai mult. Insa putem exersa in ea zilnic.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  delideli Mar Iun 17, 2014 6:17 am

Asa este, pana la urma nimeni nu se vindeca sau nu moare fara voia lui Dumnezeu. Ajutorul lui Dumnezeu face mai mult decat o mie de remedii. Si mie mi s-a intamplat o data doar sa imi spun in gand ca vreau sa programez un remediu si nu a mai fost nevoie sa il programez pt ca efectul a fost pe loc.

delideli

Mesaje : 74
Data de inscriere : 16/02/2014
Varsta : 39

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Remediul cu gandul....

Mesaj  michelle15 Mar Iun 17, 2014 8:19 am

Vreau sa va povestesc si eu despre un remediu cu gandul fara a avea nevoie de el....vorbeam pe internet cu verisoara mea despre a carei mama am auzit ca a traversat un episod simptomatic acut ce a facut sa ajunga in urgenta, in cazul acesta, I-am sugerat forumul sanatatii unde poate gasi remediile si solutiile la diverse situatii pe care le traverseaza membrii familiei sau alte persoane , fiinte....dragi ei, si pentru ca a facut medicina si are habar de remedii homeopate, solutii la boli si altele de genul acesta, I-am dat ca exemplu ca poate sa incerce pe ea un remediu cu paharul, poate fi si algocalmin, daca stie substanta activa in latina, I-am explicat cum se procedeaza si am repetat de cateva ori cuvantul medicamentului chimic, normal.....
Avand in vedere comunicarea pe internet, eu personal cand tastez, repet in gand fiecare cuvant pe care il scriu....ca urmare, in 15 minute cred, aveam in gat gustul algocalminului pe care nu-l mai folosesc de fooooarte multa vreme....instantaneu mi-a trecut durerea de gat si de ureche pentru care eram f bucuroasa ca le am deoarece pt mine personal erau raspunsul ca am rezolvat un conflict emotional cu care ma confruntasem de ceva vreme si asteptam rezultatele vindecarii.....la mine rezultatele asa se manifesta prin usor rosu in gat...care trece de la sine in maxim o zi jumatate....

Acum va mai spun si faptul ca intr-una din seri, ca un experiment, am facut la metoda cu paharul, "remediul potrivit pentru durerea mea de oase"...fara sa scriu nici o potenta deoarece nu stiam exact care ar putea fi aceea.....am luat cate o doza la fiecare 15 min de trei ori....pot sa va descriu ca la fiecare doza simteam ca se slabeste incordarea din oase, era ca o durere musculara....n-am mai luat pt ca am adormit, dimineata nu mai aveam nimic.....insa de regula nu am dureri de oase decat inainte de ciclu, ar fi putut fi asta, dar stiu ca mi-a trecut si ciclu nu a venit chiar in zilele imediat urmatoare....

Ca un sfat pentru cei care au gandurile asa profunde este bine ca atunci cand nu intentionam nici un remediu, tinand cont cat de multe stricaciuni putem sa ne aducem in viata de zi cu zi prin gand, ar fi bine sa rostim Rugaciunea Inimii atunci cand devenim constienti de gandurile noastre...in felul acesta vom fi protejati si purificati

Toate cele bune va doresc !

michelle15

Mesaje : 4
Data de inscriere : 17/05/2014

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty si la mine a functionat

Mesaj  haneacristina Dum Dec 21, 2014 12:56 pm

Am zis ca nu pierd nimic daca incerc si eu metoda gandului...in caz acut..in urma unei viroze ma chinuia o tuse ..am zis in gand de mai multe ori "remediu homeopat pt tuse"..si ..nu imi venea sa cred ca nu mai tuseam,aveam nasul infundat ..,eu nu stiu care remediu mi se potriveste exact,asa ca zic "remediu homeopat pt nas infundat"..si nu dureaza mult si respir usor.

haneacristina

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/12/2014

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Mar Mar 24, 2015 4:09 am

A inceput "operatiunea gradina"! flower
Am taiat la tara zmeura, fara manusi!
Aveam mainile pline de ghimpi, ma dureau la orice atingere!
Mi-am zis in gand de cateva ori Silicea CH 7 si gata durerile! Nu mai aveam nimic prin maini,
insa nici nu am vazut cum au iesit ghimpii... scratch

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty pentru caini agresivi

Mesaj  cdaniela2001ro Mar Apr 14, 2015 9:50 am

scarface a scris:Da, daca stii remediul potrivit pt. acel caine in acel moment !
Eu si sotul meu avem un caine si se intampla sa apara in timp ce ne plimbam cu el si caini agresivi si am testat de mai multe ori aceasta "tehnica" si functioneaza. Sa strigi cu bucurie sau chiar daca doar strigi" Jay Ho" ceea ce inseamna in nepaleza in traducere Victoria Divina sa fie a ta - "Let victory be yours", te abandonezi si accepti situatia. La noi functioneaza de fiecare data.

cdaniela2001ro

Mesaje : 1
Data de inscriere : 19/03/2015

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  AdrianaGabriela Dum Noi 08, 2015 2:20 am

Buna tuturor! De ceva timp am descoperit si eu acest forum si desi stiam de metoda cu foaia am descoperit aici ca poti utiliza remedii doar chemandule cu gandul....nu cunosc forte multe nume de remedii...asa ca folosesc "remediu pt...in dilutia potrivita pentru xxxx"....
Fetita mea sforaie noaptea..am incercat multe tratamente inclusiv homeopat dat de doctor....nimic nu a dat rezultate pana acum...stiam de la scarface de un remediu pt sforait dar numi aduceam aminte denumirea...atunci am incercat asa: "remediu pt sforaitul lui xxx in dilutia potrivita pt ea" ; am zis mai multe minute asta si imediat fetita nu a mai sforait dormind ff bine toata noaptea....
Apoi a avut niste greturi in timpul noptii,ii venea sa vomite si se foia intruna in pat...am zis "remediul pt greata lui xxx in dilutia potrivita ei" am zis iarasi mai mult timp si sa linistit fara sa mai aiba nimic....eu am o stare de liniste cand chem aceste remedii si incredintez tot procesul duhurilor care sunt cinvinsa ca vin cand eu le chem....
Pt lipsa poftei fe mancare dupa o saptamana de simptome acute cu febra duri de burta...am zis sa incerc iar cu un remediu...nu stiam o denumire concret asa ca am zis " remediu pt pofta de mancare in dilutia potrivita pt xxx"...fetita a inceput sa manance incet incet azi fiind a doua zi cand sia revenit aproape complet....
Nu am fost sceptica deloc in ceea ce priveste aceste modalitati de a fabrica remedii...de cand am cunoscut NMG si multe alte lucruri cred ca TOTUL este posibil...doar noi putem pune limite cu mintea noasta....sufletul nu are limite de niciun fel....
Bucurii multe si ramaneti sanatosi la suflet si minte pt ca si trupyl sa fie sanatos....

AdrianaGabriela

Mesaje : 2
Data de inscriere : 08/11/2015

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  AdrianaGabriela Dum Noi 22, 2015 9:25 am

Revin pentru a va povesti cum folosesc remediile chemate cu gandul in viata mea de zi cu zi...
- fetita mea de 4ani avea de vreo 9luni un sforait urat la care se adauga un nas care se infunda complet la 5-10min dupa ce adormea plus ca atunci cand respira pe gura limba i se ducea undeva spre cerug gurii de parca ii era aspirata spre interior (e greu de explicat cum dormea...nimeni nu mia dat o explicatie logica)...stiam ca nu e o "boala"ci doar o stare ca se agrava pe timpul somnului sau un conflict care recidiva in somn....am incercat si un remediu homeopat constitutional dat de medic...era bine dar pt maxim o saptamana..dupa revenea la cum descriam mai sus....Descoperind pe forum remediul Erica carnea alba am decis sa incerc sa vad poate o ajuta...nu am folosit metoda programarii ci mam asezat langa ea si am chemat remediul...dupa vreo 20de minute sa oprit din sforait si respiratia sa deblocat...a doua seara iar am chemat remediul dar a durat mai putin pana sa se opreasca...apoi am incercat chemand nu cu numele remediul ci doar "remediu pt sforaitul lui xxxx in dilutia potrivita pt ea",si a functionat si asa...dupa 5zile nu a mai fost nwvoie sa chem remediul pt ca adormea fara sa inceapa sa sforaie....Sunt 3 saptamani de cand am folosit prima data si acum ea nu mai sforaie si doarme linistita....
- Am mai folosit chemarea remediulor si pt lipsa poftei de mancare stari de greata si voma,si mancarimi de piele la o fetita cu scarlatina....in toate situatiile au aparut schimbari in bine imediat...
Folositi cu incredere...
Multumesc scarface Smile Smile !!!"

AdrianaGabriela

Mesaje : 2
Data de inscriere : 08/11/2015

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  Moni Vin Feb 03, 2017 8:47 am

Buna ! Scriu pentu prima data cu rugamintea sa_l citeasca Scarface.Am mare nevoie de un tratament homeopat ,sunt operata de un keratochist mandibular si am ramas cu o gaura in os si cu nervul afectat (dintii,buza ,barbia si gingia nu le mai simt ) Imi trebuie un remediu pt regenerarea osului si refacerea nervului. Datorita antibioticelor si antiinflamatoarelor ma doare si stomacul .Sunt slabita ,abia am iesit din spital ,operatia a fost pe 26 ianuarie .

Moni

Mesaje : 1
Data de inscriere : 03/02/2017

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty remediu trimis in vis

Mesaj  leacuri Sam Dec 16, 2017 12:39 am

Marturie importanta...de cateva zile am palpitatii si pulsul marit.....am luat naturiste si e mai bine....insa azi noapte spre dimineata am visat intens ca si cum auzem mere cuvantul GLONINUM...GLONINUM...GLONINUM....am cautat pe net si iata ce am gasit....Gloninum remediu homeopatic pentru Tahicardie, tahiaritmie. Hipertensiune congestivă.
leacuri
leacuri

Mesaje : 13
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 56
Localizare : brasov

http://vindecatorul.wordpress.com

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Sam Dec 16, 2017 7:21 am

o chestie insa nu inteleg la tine Ioane: de ce furi textele altora si le plasezi pe blogurile tale de parca le-ai fi scris tu ?
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  CristianPsi Sam Ian 06, 2018 1:02 am

Scarface, referitor la potenta Q, nu imi este foarte clar, ea poate fi facuta cu metoda paharului sau cu cea a gandului?
Am citit una alta despre ea insa recunosc ca n-am inteles prea clar.
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Sam Ian 06, 2018 7:40 am

nu conteaza ce potenta este
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  leacuri Lun Mar 05, 2018 2:11 am

nu inteleg pe ce blog am postat fara sa spun ca sunt ale tale scarface ??????????????????
leacuri
leacuri

Mesaje : 13
Data de inscriere : 20/11/2009
Varsta : 56
Localizare : brasov

http://vindecatorul.wordpress.com

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! - Pagina 2 Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum