Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

+18
haneacristina
michelle15
delideli
theat
andrei
NTgrint
laedra
danar
aleya
maya40
corix
moRALU
CristianPsi
flor80
ilymaus
scarface
alexiaiuli
skincod
22 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  skincod Mier Sept 15, 2010 7:49 am

Cand imi spunea scarface despre posibilitatea ca un remediu sa aibe efect doar daca te gandesti la el si il spui in gand de cateva ori mi s-a parut prea mult. Hai ca am inteles remediul cu paharul cu apa si hartia, dar numai gandindu-te la un remediu sa functioneze asta mi s-a parut prea de tot. Insa timpul si intamplarea ne pune in fata faptului implinit.O sa va povestesc acum din experienta pe care am avut-o zilele trecute.
Am plecat in Delta impreuna cu familia. Tot plimbandu-ne noi asa pe bratele Dunarii cu vaporul, seara cand am ajuns la pensiune pe fetita mea a inceput sa o doara tare capul, din cauza curentului de pe vapor.Neavand la mine remediul potrivit si amintindu-mi de discutia cu scarface i-am spus sa zica in gand de mai multe ori denumirea remediului cu concentratia specifica. Neacordandu-i prea mare importanta copilului, dupa 15 min. o intreb cum se mai simte. Si mi-a spus spre uimirea ei si a mea bineinteles ca nici nu si-a dat seama camd a lasat-o durerea de cap.
Iata inca o metoda eficienta si chiar foarte rapida de tratare a durerilor.
skincod
skincod

Mesaje : 77
Data de inscriere : 19/11/2009
Varsta : 51
Localizare : pe planeta Pamant

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Si la mine a mers puterea gandului

Mesaj  alexiaiuli Mier Sept 22, 2010 1:11 am

Dadeam cu var pe casa si ma simteam tare rau, nu puteam respira cum trebuie,mi se acclerase si pulsul, semana cu un atac de panica mai mic. De obicei in astfel de situatii imi spun o rugaciune si beau niste apa dar nu stiu de ce in ziua aceea nu a functionat. Mi-am amintit ce am citit aici si mi-am spus in gand un remediu recomandat odata timp de 10-15 minute. A functionat si m-am simtit din ce in ce mai bine. In cateva ore mi-am revenit complet. Deci.... functioneaza!
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Experiente

Mesaj  scarface Mar Ian 17, 2012 2:14 pm

Asta vara in concediu mi-am permis in mod exceptional o jumatate de sticluta de cola. Si cum am baut-o cam tarziu m-a afectat la somn caci nu aveam pic de somn desi eram mort de oboseala. Insa uitasem ca o bausem si realizand intr-un tarziu ca nu am pic de somn, am inceput sa ma intreb de cauza ...si deodata am realizat ca era de la cola. Insa trusa homeopata era in masina si eu in ..cort. Si cum mi-era lene sa ma scol pt. un remediu mi-am facut remediul chemand Coffea cruda C30 cu gandul. Efectul s-a simtit instantaneu aproape, dupa cateva secunde m-a lovit somnul, mi s-au ingreunat pleoapele si banuiesc ca adormit ca de restul nu mai stiu. Efect clar si fara nici un dubiu.

Prima oara cand am incercat remediul "facut" cu gandul (de fapt chemat) a fost cand am cazut cu tot bratul intr-o gramada de urzici. Bratul s-a inrosit rapid - reactionez cam violent la urzici - si cum nu aveam nimic cu mine, fiind cu bicicleta, mi-am facut Urtica urens C200 cu gandul ...sau mai bine zis "cu vocea". Am simtit imediat o scurta agrvare dupa care in cam 2 minute nu am mai simtit nimic si cand am ajuns acasa nici urma de blande.

Metoda mai se poate folosii intr-un fel si anume la "trimis" remediul cuiva atunci cand este necesar sau cand nu merge altfel caci nu avem nimic la noi.
La prima faza ma gandesc la agresori fizici si sexuali.

Remedii care pot fi trimise agresorilor in cazuri de pericol acut prin gand:
Anarcadium orientale 10M - oameni cruzi si violenti, injura extrem sau numai pt. injurat
Mercurius solubilis 10M - batausi f. duri, neiertatori, fara pic de frica de nimeni si nimic
Agnus castus 1M - pt. diminuarea sau intreruperea potentei
Acidum fluoricum 10M - perversi sexuali, violenti
Hyosciamus niger 10M - perversi sexuali libidinosi, exhibitionisti; femei extrem de geloase care ajung la violenta fizica sau verbala
Nux vomica 10M - sefi mafioti, alcoolizati, colerici
Lachesis mutans 10M - alcoolizati, fata umflata de alcool,rosu inchis, perversi sexuali, extrem de gelosi, meschini,sunt rai cand sunt beti

Ethylicum C30 sau C200 impiedica in mare parte absorbirea alcoolului ingurgitat
(am corectat aici ceva ca era scris gresit Ethericum in loc de Ethylicum!)


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Ian 19, 2013 12:12 pm, editata de 2 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty puterea gandului

Mesaj  ilymaus Vin Feb 03, 2012 9:36 am

Ceea ce urmeaza nu are direct legatura cu homeopatia,ci doar cu puterea gandului de a schimba unele situatii limita.
In urma cu 2 zile, am fost cu mama la spital pt efectuarea unei colonoscopii. Fiind studenta la medicina am putut sta cu ea in timpul examinarii. Deoarece medicul ne este vecin tot procedeul s-a desfasurat sub anestezie totala(substanta folosita tinde sa scada tensiunea cam mult). Mama,fiind o femeie de 1,55 m si 56 kg, la un moment dat avea tensiunea arteriala 76/45 mmHg(valorile normale fiind aproximativ 120/70 mmHg-cu variatiuni de la om la om). Neavand la indemana medicamentul necesar sa ii poata creste tensiunea, am inceput sa repet in gand ca ii va creste tensiunea arteriala. In urmatoarea clipa aparatul nu a mai inregistrat nimic timp de 30 secunde-1 minut. Anestezista s-a speriat un pic. La urmatoarea masuratoare tensiunea mamei era 112/65 mmHg, iar dupa alte cateva minute a urcat la 129/80 mmHg. Mai reusisem lucruri minore, gen alinarea durerilor in acelasi mod,dar niciodata ridicarea tensiunii arteriale aproape dublu decat era initial. Scriu aceste randuri in speranta ca vor fi de folos cuiva.

ilymaus

Mesaje : 1
Data de inscriere : 03/02/2012

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  flor80 Dum Iun 10, 2012 6:31 am

Daca esti atacat de caini ai strazii, merge o astfel de abordare?

flor80

Mesaje : 39
Data de inscriere : 21/05/2012

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Dum Iun 10, 2012 8:48 am

Da, daca stii remediul potrivit pt. acel caine in acel moment !
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  CristianPsi Lun Iun 11, 2012 10:02 am

scarface, explica exact cum chemi cu gandul ! fixezi crestetul capului pt persoana pe care o "ataci", ochiul 3 etc ? ce anume fixezi pt "atac" ? dar pt tine ? incepi s-0 repeti in gand fara sa fixezi nimic ? cate minute ?
CristianPsi
CristianPsi

Mesaje : 265
Data de inscriere : 19/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Constanta

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Lun Iun 11, 2012 11:02 am

Nu-i nevoie de nici o concentrare. Mintea nu face oricum nimic. Trebuie doar sa rogi frumos si cu ceva credinta si incredere spiritele elementare din remedii (invocand numele si dilutia remediului ) sa vina la tine sau la cel care are nevoie de ele. Ca si cum rogi un copil inteligent. Tot asa functioneaza si metoda cu eticheta de altfel. Crezi ca a existat vreunul pana acum sa se concentreze la nume sau ceva cand a facut remediul cu eticheta in apa ?


Ultima editare efectuata de catre scarface in Sam Ian 19, 2013 12:17 pm, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  alexiaiuli Mier Iun 13, 2012 10:08 pm

Eu repet numele remediului vreo30 de minute, si parca il si vizualizez ca un fum asa, care vine spre mine,reusesc in acest timp sa imi desfasor activitatile obisnuite in mod mecanic.Exact cum spune Scarface in prima faza apare o agravare dupa care se instaleaza efectul.Am incercat de curand si cu remediul pentru bila mea plina de mal si cred ca am reusit, pentru ca am scapat si de senzatiile din coaste si chiar de constipatie.O sa incerc acum Ignatia pe matusa mea sa vedem daca pot sa i-l trimit cu gandul.
alexiaiuli
alexiaiuli

Mesaje : 223
Data de inscriere : 08/06/2010
Varsta : 46
Localizare : http://bio-vital.blogspot.com/

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  moRALU Joi Iun 14, 2012 7:44 am


La noi a functionat miraculos Arnica montana, chiar si sotul fiind la munca, in urma unei lovituri s-a ales o vanatatie destul de urata, a repetat de cateva ori in gand Arnica montana 1 M ........ ajuns acasa de abia daca a avut ce sa-mi arate, aproape ca nu-l credeam daca nu aveam experienta cu fiica mea, care de 2 ori s-a ales cu cate un cucui si vanataie ( prima data a dat cu capul de muchia peretelui, ingrozitor de rau s-a lovit) dar care s-au retras foarte repede cu arnica; drept dovada fiica mea la 2 ani jumate cand se loveste nu ma striga pe mine ci printre suspine aud "alnica montana ch 9"... putin stalcit dar functioneaza Very Happy
Eu am mai folosit in gand si a functionat la secretii nazale galbene Chlordioxid c6

Sanatate va doresc!

moRALU

Mesaje : 32
Data de inscriere : 01/11/2010

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty metoda gandului functioneaza excelent

Mesaj  corix Sam Ian 19, 2013 4:37 am

Buna,
In familia mea metoda gandului functioneaza instantaneu. Am folosit-o si eu si sotul meu. Repetam la nevoie, in gand de 20-30 de ori numele remediului si gata remediul actioneaza! Very Happy.
Ieri dimineata imi aparuse la gura herpes. Am zis in gand Apis Mellifica ch 200 de mai multe ori, repetand si dupa amiaza si spre seara, de cateva ori, iar herpesul a disparut!
Cat ma chinuia un herpes pana acum, groaznic, o saptamna stateam cu el la gura!
Sotul se trezeste noaptea si nu mai poate adormi. Spune in gand Nux Vomica Ch 15 pana adoarme, nu dureaza mult. Si la dureri foloseste aceasta metoda gandului, spunand remediul potrivit.
Multumim domnule Scarface pentru forum si pentru tot ce faceti pentru noi! cheers

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty metoda gandului functioneaza excelent

Mesaj  corix Mar Ian 29, 2013 12:37 am

Ceea ce voiam sa spun de fapt, este ca din nou la mine a functionat metoda gandului.
La copii le-am facut remediile cu eticheta si paharul, dar eu mi-am zis in gand remediul si am avut rezultate!
Am observat ca cel mai bine functioneaza metoda gandului noaptea, dupa ce te-ai pus in pat, cand nu te mai distrage nimic, efectul fiind rapid!


corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty metoda gandului functioneaza din nou

Mesaj  corix Mier Ian 30, 2013 4:22 am

Buna,
Aseara, am avut o durere groaznica de dinti pe partea stanga, ce cuprindea si urechea.
Am incercat, cum mai folosisem si alta data, la durere de dinti de la curent - Aconitum facut cu eticheta si paharul cu apa, de data asta fara rezultat.
La culcare mi-am spus in gand "remediu homeopat pentru durere de dinti si ureche", care m-a ajutat scapandu-ma de dureri.
Am adormit linistita!
M-am gandit sa va impartasesc experienta mea, poate mai incearca si altcineva, in cazul in care nu cunoaste remediul potrivit!
Sanatate va doresc!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty metoda gandului functioneaza din nou

Mesaj  corix Mier Feb 13, 2013 7:31 am

Buna,

In ultimul timp trecem printr-o perioada destul de urata la serviciu.....
Azi sotul s-a enervat la munca si a venit acasa agitat, simtea ca are tensiune.
Si-a pus tensiometru si intradevar asa era. I-am spus sa-si zica in gand remediul constitutional recomandat de Scarface.
In 5 minute numai, imi spune ca se simte foarte bine.
Si-a pus tensiometru iar si tensiunea scazuse destul de mult.
A spus in gand doar de 20 de ori numele remediului Very Happy !
Important este ca se simte bine, fara urgente, medici, fara pastile!

Sfaturile nepretuite ale lui Scarface ne ajuta intotdeauna!

Multumim din nou Ingerului nostru pazitor!
Cornelia

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty 2 rapoarte despre remedii facute cu gandul la altii

Mesaj  scarface Sam Feb 23, 2013 3:43 pm

Am primit azi prin messenger de la o fata relatarile urmatoare despre remedii homeopate date cu gandul la alte persoane:

"eram cu prietenul la tara, in zona de dealuri... in fine. vine si mama lui care are alergie, dar numai acolo, la casa lor. in alta zona tot cu vegetatie nu are nicio alergie isi ia ea Claritinul ala, doar ca a doua sau a treia pastila nu a mai facut nimic, dupa 2 ore era cu ochii rosii si umflati si stranut.a M-am uitat pri materialele de la tine si i-am ales Iodum Purum LM6 (nu mai stiu exact cum de am ales asta) cert e ca ea tot vorbea (e foarte vorbareata) si eu repetam in gand uitandu-ma la ea iodum purum LM6
Dupa vreo 5 minute au disparut roseata, stranutul, ochii lacrimand, nasul curgator
Eu n-am zis nimic, nimeni nu stia de "smecheria" mea
Cert e ca si fi-su observat - mami, dar vad ca nu mai ai nimic de la alergie. "

Alt raport:
"Am incercat si pe pisica (remedii cu gandul), cu Tarentula - am o pisicuta foarte buna care insa obisnuieste sa ma muste
Am gasit la tine pe forum ca sa ii dau Tarentula i-am facut cu gandul C15 si nu ma mai musca.
Dar uneori se intampla ceva, simt ca un fel de cascat cand facun remediu cu gandul
Nu stiu asta ce inseamna, daca e bine sau rau, am gresit remediul sau dimpotriva, incepe sa isi faca un efect"

Si mai jos o alta relatare interesanta despre remediul Bach Aspen - dat in mon conventional, nu prin gand - care ofera des un fel de protectie astrala la atacuri de la duhuri:

"eram in vizita la prietena mea cea mai buna, care are o fetita de aproape 2 lunie o scumpete
si noi trei (adica eu cu prietenii mei, mama si tatal copilului) am inceput o discutie can nefericit aleasa, despre duhuri necurate, draci, cum sa ne protejam si alte prostii din astea. Copilul a inceput ca niciodata sa planga isteric de ti se rupea sufletul, a plans vreo ora fara sa il linisteasca nimic - si nu mai facuse asa ceva, adica mai scancea el, dar nu in halul asta.
Intr-un tarziu ii spun mamei lui - da-i putin Aspen, ca ii ofera protectie in astral (nu stiu ce mi-a venit sa ii spun asta... asa, din senin). a luat remediu Aspen pe deget, a atins-o pe aia mica pe gurita si EXACT IN SECUNDA URMATOARE s-a oprit din plans si nu a mai plans deloc. asa, din senin. Deci cred ca se poate conta pana la un anumit punct pe Aspen pentru protectie.

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Dum Feb 24, 2013 3:59 am

Inca un raport de la aceeasi persoana:
"o prietena de a mea a trecut printr-o trauma emotionala teribila, care a aparut foarte brusc si a afectat-o ingrozitor. plangea in hohote, nu mai putea nici respira, era in stare de soc. am luat-o de maini si am repetat in gand Arnica montana 50M. In cateva minute s-a linistit. i-ar fi trebuit apoi un alt remediu, dar nu am stiut ce sa ii dau
Eu fac asa: ma uit la persoana si ii "spun" in gand numele si dilutia remediului. din cate imi dau seama chestia asta trebuie facuta cu destula fermitate, fara ezitari, dar fara agresiune. Deci nu este vorba de vreun atac. Sau uneori vizualizez o "eticheta" pe care "scriu" cu gandul numele remediului si dilutia, eticheta pe care o pozitionez mental undeva pe corpul persoanei, pe cat posibil pe piele, nu pe haine - pe frunte, pe mana. Poate se poate si mai putin complicat, dar eu asa am incercat pana acum"

Arnica montana nu cred ca a fost remediul cel mai potrivit insa a ajutat ceva.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Dum Feb 24, 2013 9:23 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  maya40 Dum Feb 24, 2013 4:22 am

Fiul meu e racit cobza(viroza),iar ca bonus...a inceput sa-l doara o masea aseara.L-am lasat sa ia nurofen,pt ca-i dadusem deja dioxid de clor pt. viroza si nu mai voia nimic facut cu etichete...Azi dimineta,la 7,inca nu dormea!!Am intrat pe forum cu gandul sa caut totusi un remediu,si,Dumnezeu m-a trimis pe pagina aceasta!M-am intors in camera lui,si,pt. ca tot nu stiam exact ce merge,am inceput sa spun in gand "remediu pentru durerea de dinti si masele"(a scris undeva Scarface ca merge si asa ambiguu...).In mai putin de 10 minute dormea!
maya40
maya40

Mesaje : 53
Data de inscriere : 14/01/2013
Varsta : 54

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  scarface Sam Mar 02, 2013 5:50 am

Primit azi pe mess:

"dar intr.o noapte fetita mea a avut o criza puternica de tuse si,stand cu ea in brate si încercând sa o alin,am inceput sa ma rog pentru ea străduindu.ma poate sa.mi amintesc vreun remediu potrivit...si mi.a aparut in minte,ca pe un firmament clar un nume...am inceput sa.l rostesc in gand,doar pe el,de multe ori si,inainte sa.mi dau seama de altceva,fetita mea se linistise si a dormit bine pana dimineata Am incercat a doua zi sa caut pe internet numele aparut dr nu am gasit nimic...o fi fost imaginatie dar coincidenta e asa de mare"

Era numele unui soi de tradafir in limba engleza. Remediul este cunoscut de mine si are un astfel de efect, insa nu e folosit in homeopatie, doar ca remediu floaral este folosit.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Vin Mar 15, 2013 11:40 am, editata de 1 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  aleya Vin Mar 08, 2013 2:20 am

Multumesc,Scarface pentru introducere!
E vorba de fetita mea,cea care a beneficiat din plin de efectele remediului care mi s.a aratat!
Întâmplarea face ca dupa câteva zile o colega de serviciu sa se plânga de probleme asemănătoare cu fetita ei,adica tuse agresivă rezistenta oricarei încercari de calmare(in special alopate ). Mi.am facut curaj si i.am povestit revelatia mea...asta se intampla ieri...astazi imi spune ca fetita a dormit bine in timpul nopţii,dupa ce i.a dat seara remediul, iar când simtea ca urmeaza sa tuseasca mama ii spunea remediul in gand si se calma imediat! Remediul este WEST ROSE ,iar când mi s.a aratat a venit însotit de un sentiment de iubire extrem de puternic...din iubire,vi-l împărtăsesc si voua.
aleya
aleya

Mesaje : 7
Data de inscriere : 13/10/2012
Varsta : 44

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Vin Mar 15, 2013 1:21 am


Buna,
De ceva vreme incerc sa o conving si pe cumnata mea sa foloseasca remediile homeopate facute cu eticheta,... fara succes. Ea are mereu probleme cu durerile de cap si inghite tot felul de chimicale pentru a scapa de dureri. Si-a distrus si stomacul din cauza asta.
Cu toate ca stie ca eu, sotul, copiii rezolvam totul cu homeopatia, nu ma asculta. Crying or Very sad
Azi am vorbit cu ea pe mess si-mi spunea ca iar o doare capul si voia sa inghita o pastila, era la serviciu. I-am zis sa-si faca Ipomea indica cu eticheta , dar ea spunea cum sa-si faca la serviciu. Am insistat sa zica macar in gand numele remediului de mai multe ori si ii va trece durerea.
Si asa a fost! Smile cheers
Deci functioneaza si la cei care nu au incredere si nu au mai incercat homeopatia.

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Lun Apr 15, 2013 3:49 am

Buna,
Sambata am lucrat in gradina, am taiat via si mi-am prins degetul intre urechile foarfecii de vie. Sad
M-a durut rau... Mi-am zis in gand, nu mai mult de 4 ori, Arnica CH30. Instantaneu, nu am mai simtit nicio durere, nu mi-a ramas vanataie, nici umflatura la deget . Smile
Metoda gandului a functionat din nou. flower

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Lun Apr 22, 2013 2:55 am


Buna,

Am experimentat din nou metoda gandului. Si nu pentru mine, ci pentru sot.
A venit de la lucru noaptea tarziu, pe la 2, si dupa ce a adormit a inceput sa sforaie groaznic, de obosit probabil. Din cauza asta, nu mai puteam sa adorm.
Atunci am inceput sa ma gandesc la remediul pentru sforait "Erica carnea alba CH15", gandindu-ma in acelasi timp la sot. in scurt timp nu a mai sforait, putand si eu sa adorm. Very Happy
Multa sanatate tuturor!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Mar Mai 21, 2013 2:30 pm

Buna,
In noaptea asta am folosit metoda gandului fara a specifica un remediu anume, pentru baietelul meu la o criza de alergie, care a inceput cu tuse si suierat la inspiratie. Am incercat mai intai sa-i programez cu pixul, hartia si paharul un remediu folosit alta data, dar de data asta nu l-a ajutat. Crying or Very sad
Atunci am inceput sa-i spun in gand "remediu homeopat pentru tusea lui Bogdan", cred ca am zis 20 min. Mai intai a inceput sa tuseasca mai usor(se chinuia rau cand a inceput criza, tusea fiind o tuse seaca), sa produca ceva secretii, apoi mai rar dupa care s-a linistit si a adormit.
Multumesc lui Dumnezeu si lui Scarface care ne ocrotesc mereu!
Domne ajuta!

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  corix Joi Iun 13, 2013 11:34 pm

Buna,
Ieri a functionat din nou metoda gandului. Ma durea in gat, maseaua si urechea pe partea stanga. Aveam si un ganglion sub maxilar tot pe partea stanga care ma durea daca preasam zona. M-am gandit ca daca ma doare ganglionul, trebuie sa fie o infectie si atunci mi-am zis "remediu homeopat pentru infectia mea", aseara la culcare. Va pot spune ca azi nu ma mai doare in gat, nici maseaua, nici urechea. Doar ganglionul ma mai doare putin, la apasare. Mai spun si azi, la fel, in gand ca sa-mi treaca de tot.
Sanatate tuturor!
O zi frumoasa sa aveti cu totii!sunny

corix

Mesaje : 570
Data de inscriere : 24/05/2012
Varsta : 54
Localizare : craiova

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  danar Lun Iul 22, 2013 5:15 am

Am aplicat metoda pentru oboseala mentala gandindu-ma la "remediu pentru creierul obosit". A doua zi am simtit o durere deasupra fruntii in lateral ca si cum m-as fi lovit puternic la cap si chiar am simtit zona umflata aproape toata ziua. In urmatoarea zi mi-a trecut durerea dar si starea de oboseala. Multumim Scarface ca impartasesti cu noi toate aceste informatii.

danar

Mesaje : 11
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului ! Empty Re: Important ! Cum sa-ti faci un remediu homeopat prin intermediul ... gandului !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum