Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

2 participanți

In jos

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi Empty tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

Mesaj  crinuta Dum Iul 18, 2010 3:12 am

Persoana in varsta,barbat de 76 ani, calatoreste pe distanta lunga, de 2 ori. Se alege cu o tromboza, este operat, are piciorul taiat mai jos de genunchi. Foloseste proteza. Dupa ani de la operatie, simte dureri in zona unde piciorul lui se uneste( ia contact) cu proteza. Medicul alopat i-a dat medicamente ptr. dureri, ptr. imbunatatirea circulatiei sangelui si ptr. stomac( banuiesc ptr. a-l proteja de actiunea medicamentelor pe care le ia zilnic). Cu toate acestea, durerile continua sa-l supere incontinuare. In plus sufera si de diabet, dar mai tare-l supara piciorul. Exista remedii homeopate care ar putea face sa nu-l mai doara piciorul? Exista, desigur..., dar ce anume ii recomandati d-le Scarface?
crinuta
crinuta

Mesaje : 104
Data de inscriere : 14/06/2010

Sus In jos

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi Empty Re: tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

Mesaj  scarface Dum Iul 18, 2010 2:14 pm

Flori, vezi ca tu pui intrebarile in rubrica gresita. Aceasta rubrica este pt. informatii si nu pt.intrebari.
Pt. intrebari de genula asta exista o rubrica speciala
https://sanatate.catsboard.com/pune-o-intrebare-legata-de-o-afectiune-f3/

Remediul pt. astfel de dureri dupa amputare este Allium cepa. Sa incerce dilutia "Allium cepa LM12" (sau CH200) pt. inceput si sa vada ce efect are. Ia odata si daca ajuta repeta la nevoie.
In caz ca nu are nici un efect atunci poate incerca remediul urmator "Hypericum perforatum" in aceleasi dilutii.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi Empty Re: tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

Mesaj  crinuta Dum Iul 18, 2010 9:29 pm

Aaaa, nu mi-am dat seama! Sorry Embarassed ! O sa-i propun sa incerce aceste remedii. Dar le poate lua concomitent cu medicamentele alopate? Ma indoiesc ca va renunta la ele, iar eu nu sunt medic sa-i cer sa renunte, chiar daca ii fac mai mult rau decat bine.
crinuta
crinuta

Mesaje : 104
Data de inscriere : 14/06/2010

Sus In jos

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi Empty Re: tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

Mesaj  scarface Joi Iul 22, 2010 12:33 am

Nu interactioneaza cu medicamentele.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi Empty Re: tromboza-operatie-picior taiat mai jos de genunchi

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum