Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Limba geografica la copil

2 participanți

In jos

Limba geografica la copil Empty Limba geografica la copil

Mesaj  Corina127 Mar Noi 07, 2017 8:47 am

Buna, Scarface.Fetita mea are 5 ani,are limba geografica,adica are pete rosiatice si restul limbii e alba,are miros urat,miros care se simte si pe respiratie,dimineata.Are dureri de burtica uneori,scaun galben deschis uneori cu miros intepator,acid.E asa de dinainte de 1 an.Cand a avut multe episoade de diaree cu scaun verde cu mucus si varsaturi.Are si dermatita,pe piele are uneori zgrabunte care o mananca.Am fost la homeopat insa nu a ajutat-o remediul (stramoniu ch 5).Nu mai stiu ce sa fac sa o ajut.Testele de alergie pe piele nu au iesit concludente.La analize de sange nu vreau sa o duc deoarece le consider inutile si chiar daunatoare.E vaccinata pana la 1 an,din pacate,antibiotice nu a primit niciodata.Nasterea a fost destul de grea,travaliu de 20 ore.S-a nascut la termen insa au tinut-o peste noapte fara mine si au infundat-o cu lapte praf.I-am vorbit in somn de nenumarate ori ca sa incerc sa o fac sa depaseasca traumele.Nu agreeaza laptele de nici un fel sau branzeturile,nici nu ma mir Sad.Ca si fire e extrovertita,vorbeste mult,agitata.Ii place sa manance multa ceapa si otet.Foarte atasata de noi ca si parinti,doarme cu noi in pat.Face si pisu pe ea noaptea.Pisu cred ca e un conflict legat de gradinita,o frica ceva,cred ca a fost speriata de educatoare.As vrea sa stiu daca poti sa ma ajuti sa gasesc un remediu homeopat pt ea.

Corina127

Mesaje : 3
Data de inscriere : 02/09/2016

Sus In jos

Limba geografica la copil Empty O posibila problema

Mesaj  ioancalator Joi Noi 09, 2017 5:59 am

O posibila problema pot fi parazitii ... i-ati facut vreo deparazitare ?

ioancalator

Mesaje : 42
Data de inscriere : 13/04/2014

Sus In jos

Limba geografica la copil Empty Re: Limba geografica la copil

Mesaj  Corina127 Joi Noi 09, 2017 6:53 am

Nu am facut.Insa problema cred ca e altundeva.Pot sa fie si paraziti.Dar mai este ceva ce nu am gasit.

Corina127

Mesaje : 3
Data de inscriere : 02/09/2016

Sus In jos

Limba geografica la copil Empty Re: Limba geografica la copil

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum