Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul

In jos

Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul Empty Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul

Mesaj  scarface Joi Iun 18, 2015 1:41 am

Vin vremuri grele: prabusirea EURO-ului, colaps economic, inflatie mare, anarhie si revolte, lipsa de alimente, razboi cu Rusia si al 3-lea razboi mondial pentru a instala Noua ordina mondiala.

Ceea ce Arsenie Boca si altii au prevazut deja s-a cam apropiat si a luat un contur vizibil. Suntem in prag.

Nu stim exact cand va incepe, dar mult nu mai este. Cel mult 0-2 ani as spune, daca avem noroc nu incepe anul asta. Insa poate sa inceapa deja in iulie cu iesirea Greciei din UE !
Pe urma totul poate sa cada ca un domino. Este planificat deja sa fie asa.
Super-bogatii si-au facut deja bunchere !
In USA 800 de lagare de concentrare asteapta deja "locuitorii".
In mai multe tari se fac sau sau facut deja exercitii pt. controlul anarhiei.

Un supermarkt  se goleste in 3-4 ore, asa cum se stie din crizele din USA (uragane, etc).

Este timpul sa va faceti si voi ceva provizii cu alimente si cele necesare pt. cel putin 3-6 luni.
- Orez, pasta, cereale, conserve se pastreaza 3-5 ani si chiar mai mult.
- cartofi pentru cei care au pivnita
- cateva canistre pentru apa potabila. Eventual un filtru de apa Mini Sawyer.
Apa e cea mai importanta. Cand nu mai e curent nu mai este de regula nici apa.
- pt. gatit 1-2 butelii cu gaz in plus si eventual etanol, lemne.
- etc.
- articole indispensabile de igiena
- medicamente, remedii naturriste, homeopate, remedii Bach,  bandaje, spirt, alifii, etc.

Cate vreme nu e inflatie alimentele si restul sunt mai ieftine decat cumparate atunci dupa inceperea crizei.


Ultima editare efectuata de catre scarface in Joi Iun 18, 2015 1:47 am, editata de 3 ori
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul Empty Re: Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul

Mesaj  scarface Joi Iun 18, 2015 1:42 am

scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul Empty Re: Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul

Mesaj  scarface Joi Iun 18, 2015 1:47 am



scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul Empty Re: Provizii pentru vremuri grele - a cam venit timpul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum