Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Raceli dese si cu complicatii la copil de 2 ani!

In jos

Raceli dese si cu complicatii la copil de 2 ani! Empty Raceli dese si cu complicatii la copil de 2 ani!

Mesaj  lorelayb Dum Iun 08, 2014 1:16 am

Buna ziua,

Domnule Scarface, sunt noua pe forum si am ajuns aici din disperare. Am un baietel de 2 ani care răcește f des di de fiecare data ajungem la antibiotic. O ducem asa de la 8 saptamani si nu afoat luna pana acum sa nu nu se prescrie antibiotic. Acum doua saptamani am ajuns la o doamna Dr Homeopat care ne a facut si o scanare cu un aparat se numeste deltascan. In urma acestei analize ni s a spus ca baietelul are paraziți si ca nu nu are sistem imunitar si diferite alte probleme. Trebuie sa precizez ca băiatul este si constipat cronic de la 6-8 sapatamani si ne chinuim si cu constipatia si cu Răcelile.
Am apelat la dumneavoastră pentru va efectiv nu mai stiu încotro sa ma îndrept. Baietelul a luat o răceala de la grădi si acum are o tona de muci verzi si groși, fornaie si nu poate respira bine, de azi dimineata si Tuseste ai are o stare agitata si mârâie tot timpul. Dna Dr Homeopat este plecata din tara si nu putem sa luam legatura cu dansa decat prin SMS. Adtfel, ne a prescris pt răceala:Gaertner x 3, iar după amiază, kali bichromicum 15 ch x1, mercurius solubilis 9ch x2- seara. Am luat aceste remedii ieri si astazi se vad îmbunătățiri pt ca nu mai vb pe nas si poate respira mai bine ca ieri, dar muci sunt parca si mai multi. Va rog din suflet sa mi dați in semn sunt disperata ca de infectează din nou amigdalele si urechile (la fiecare răceala facem amigdalitei si otite, cred ca pana acum nu a avut răceala fara otita) pt ca nu vreau sa mai ajungem la tratament alopat.

Va multumesc mult de tot,
Doamne ajuta!

lorelayb

Mesaje : 1
Data de inscriere : 08/06/2014

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum