Forum de discutii pe teme de sanatate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

detoxifierea ficatului

3 participanți

In jos

detoxifierea ficatului Empty Re: detoxifierea ficatului

Mesaj  iulianas Mar Apr 25, 2017 4:18 am

floricel a scris:am si eu o intrebare referitor la sarea amara are vreo contraindic la cei cu tiroida si diabet si unde o pot gasi

Buna, pentru detoxifierea ficatului eu iti pot recomanda o varianta demonstrata stiintific, este vorba de extractul de colina, turmeric si anghinare. In aceasta combinatie, pentru tratamente de minim 1 luna se poate vorbi de detoxifierea ficatului in mod natural, pe baza de ingrediente naturale. Colina faciliteaza functiile ficatului si secretia bilei. Aceasta combinatie este regasita si in preparatul Terra Liver Bitonic dezvoltat in Germania, care e recomandat si pentru diabetici.. Eu il folosesc de cateva luni si ma simt foarte bine!

iulianas

Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/10/2013

Sus In jos

detoxifierea ficatului Empty Re: detoxifierea ficatului

Mesaj  scarface Mier Feb 26, 2014 6:00 am

Nu afecteaza tiroida. Si nici pancreasul. Sunt oameni cu diabet care au facut cura fara probleme,
insa nu e poate spune sigur ca cineva care bea sarea amara fie bolnav de ceva fie sanatos, nu va avea NIMIC.
Daca ai luat in viata ta medicamente chimice, te-ai expus la un risc cu mult mai mare de efecte adverse decat de la sarea amara.
scarface
scarface
Admin

Mesaje : 6650
Data de inscriere : 19/11/2009

Sus In jos

detoxifierea ficatului Empty detoxifierea ficatului

Mesaj  floricel Mier Feb 26, 2014 5:40 am

am si eu o intrebare referitor la sarea amara are vreo contraindic la cei cu tiroida si diabet si unde o pot gasi
floricel
floricel

Mesaje : 43
Data de inscriere : 29/01/2014

Sus In jos

detoxifierea ficatului Empty Re: detoxifierea ficatului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum